Avarijos priežastis – nesaugus greitis

Liepos 3 dieną, apie 19.00 val., Anykščių m. A. Vienuolio g. įvyko eismo įvykis, kurio metu automobilio BMW316I vairuotojas, nevertinęs meteorologinių sąlygų, gatvės dangos būklės, nesuvaldė vairuojamo automobilio ir atsitrenkė į gatvės atitvarus bei juos apgadino.

Pagrindinė eismo įvykio priežastis – automobilio vairuotojas ne tik nesilaikė leistino važiavimo greičio, tačiau neįvertinęs kitų važiavimo sąlygų, nepasirinko ir saugaus greičio. Eismo įvykio metu nei automobiliu važiavę asmenys nei kiti asmenys nenukentėjo, tačiau buvo apgadinta transporto priemonė ir gatvės atitvarai.

Dėl šio eismo įvykio, transporto priemonės vairuotojui V. G., surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir paskirta administracinė nuobauda. Tačiau be paskirtos baudos, vairuotojui gali tekti atlyginti nuostolius dėl sugadintų gatvės atitvarų.

Šis eismo įvykis įvyko dėl vienos pagrindinių eismo įvykių priežasčių – saugaus greičio nepasirinkimo. Leistino greičio laikymosi kontrolė yra nuolat vykdoma įvairiomis priemonėmis, tačiau vairuotojai vis vien linkę jį viršyti.

Per 2018 m. pirmą pusmetį iš stacionarių ir mobilių greičio matuoklių gauta 1276 nusižengimai dėl leistino greičio viršijimo atvejų, iš jų nubausti 1050 vairuotojų, kiti  vairuotojai, dėl padarytų Kelių eismo taisyklių pažeidimų pranešimus dar gaus.

Kadangi dažniausia eismo įvykių priežastis – saugaus greičio nepasirinkimas, policija dar kartą ragina visus laikytis leistino greičio, taip pat kas kartą įvertinti kelio dangos, meteorologines sąlygas. Šiuo atveju, tik laimingo atsitiktinumo dėka, nenukentėjo kiti eismo dalyviai.

Primename, kad leistinas greitis – ne visada yra saugus greitis, todėl raginame saugoti save, kitus eismo dalyvius bei savo ir kitų turtą.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Laura Laurinavičiūtė

5 Komentarai

  1. kaltas greitis, nors posūkis į kairę, tai į kairę pasūkus vairą automobilio galas prada slysti į dešinę, o čia slydimas į kairę ir saulutė.
    Kas benutiktų kaltas greitis, net jei ir prie vairo užmigo.

  2. nu gali but

  3. Grieščiau

    Vakarais jaunimélis parùko nebežino ką daro ,policija galétu dažniau aišteles apžiùrét,ir grieštai šiukšlintojus bausti,nes kur sustoja ten ir kakoja ,kur jie augo 👹

  4. Kas nori gerai pasijuokti apsilankykite anykstos puslapyje. Ten sitas keliu gaidelis uz bmv vairo parase virs 50 komentaru. Matomai sis kadras yra kokio nors valdininko vaikelis arba tai ne pirma jo patirta galvos trauma, nes jis galvoja kad visiskai nekaltas, ir slapiam asfaltui ir ne vietoj pastatytiems atitvarams grasina teismu 😀

  5. reikia džiaugtis, kad niekas nėjo šaligatviu….nes galėjo baigtis labai liūdnai. O tokiam begalviui reikėtų ir kojas ir rankas apkapoti, kad daugiau vairuoti nebegalėtų, nes teisių atėmimas ar bauda tokių “super žvaigždžių” nepagydo…. Mieste greitis 50km/h, o ne 100km/h… ir tai visko pasitaiko, o čia paskraidyti sugalvojo, nu ką apie tokį daugiau gali ir parašyti….

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.