Įvardijo, kas kelia nerimą

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Laima Zukienė situaciją Anykščių rajono rizikos šeimose apibūdino kaip vidutinišką ir pasidžiaugė, kad kol kas pavyko išvengti mažamečių nužudymo atvejų. Valdininkė krašto seniūnų prašo kiek galima daugiau dėmesio skirti atžalų turintiems asmenims, kurie patys yra užaugę smurto ir priklausomybių kupinoje aplinkoje.
Vien per sausio mėnesį savo gimtuosius namus buvo priverti palikti 12 anykštėnų vaikų. Vienai mamai buvo nuspręsta ir grąžinti, tačiau pastaroji iš laimės vėl „užtempė“, todėl klausimas atidėtas. Pasak L. Zukienės, šiuo metu  rajono nepilnamečių globos namai perpildyti.
„Pranešimų daugėja, visuomenė aktyvėja. Tačiau socialinių paslaugų turime tiek, kiek turime, darbuotojų turime tiek, kiek turime… Todėl iš seniūnų tikimės didesnės pagalbos, rūpintis socialiai pažeidžiamiausiais juos įpareigoja ir įstatymai. Norėtųsi, kad dažniau užvažiuotų, kalbėtųsi su tais žmonėmis aktualiausiomis temomis. Būtina stebėti jaunas, migruojančias šeimas. Labai sudėtingų, vaikus auginančių, tėvų, kurie pastoviai girtautų, pastoviai smurtautų – yra, bet ne daug. Tie, kurie matomi, mums žinomi kažkaip iki didelės rizikos dar nepriaugo. Yra kategorija, kuriuos vadiname labai drąsiais. Jie matė, kaip buvo dirbama su jų tėvais, tai šitie tikrai kelia rūpesčių ir juos reikia valdyti. Šiuo metu tiksliname rajono rizikos šeimų žemėlapį, nes nesinorėtų, kad Lietuvos Kėdainiai nutiktų Anykščiuose“, – kalbėjo Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja.
Šiuo metu specialistai ir seniūnijų darbuotojai renką visą įmanomą informaciją apie sudėtingoje aplinkoje augančių vaikų artimuosius, kurie galėtų iškilus būtinybei juos priglausti arba suteikti kitokią pagalbą.
Pranešama apie tai, jog kiek pakito ir vaiko priežiūros reikalavimai. Dar mokyklos nelankantį mažametį nuo šiol jau gali prižiūrėti ir keturiolikmetis arba vyresnis asmuo. Dieną mokinukai gali pabūti ir vieni.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.