Automobilio lempučių tarnavimo laikas

Skaičiuodami, kokias automobilio lemputes įsigyti, vairuotojai dažnai neatkreipia dėmesio į lemputės tarnavimo laiką. Pirmoje vietoje dažniausiai būna kaina, todėl pasirenkamos nelabai efektyvios lemputės. Profesionalai visada rekomenduoja atkreipti dėmesį į lempučių tarnavimo laiką, nes būtent jis parodo, kaip dažnai teks keisti automobilio šviesas.

Kiek valandų važiuojate per metus?

Prieš pradėdami aiškintis lempučių tarnavimo laiką, pasvarstykime, kiek valandų per metus važiuojate automobilius. Šio straipsnio autorius taip pat vairuotojas, todėl gali pasidalinti sava patirtimi.

Vidutiniškai darbo dieną, jei tai ne vairuotojo darbas ir nesusijęs su ištisiniu važinėjimu pas klientus, važinėti tenka 3 valandas. Savaitgaliais kiek daugiau – 5 valandas. Taip per savaitę susidaro 15+10=25 valandos važiavimo automobilių įjungtomis šviesomis. Jei važinėjama daugiau, tai per savaitę neišeina viršyti 50 valandų. Metus sudaro 54 savaitės, tad nesunku paskaičiuoti, kad važinėti tenka mažiausiai 25×54=1350 valandų. Suapvalinkime iki 1500 valandų. Ar tai atrodo realus skaičius statistiniam vairuotojui?

Kiek laiko tarnauja automobilio lemputės

Dabar galima pasižiūrėti, kiek laiko tarnauja lemputės. Jos yra trijų rūšių:

 1. Halogeninės lemputės;
 2. Xenon lemputės;
 3. LED lemputės.

Halogeninės ir xenon lemputės veikia panašiu principu – vakuuminėje kolboje yra kaitinimo elementas, per kurį leidžiant elektros srovę, jis kaista. Kadangi stiklinė kolba prileista inertinių dujų, šviesa nuo kaistančio elemento sklinda kur kas intensyvesnė. Lieka tik ją tinkamai nukreipti veidrodinėmis žibinto detalėmis ir lęšiais – štai ir turime mums įprastas automobilines šviesas. LED lemputės veikia kitaip, nes jos neturi kaitinimo elemento – šviesą išskiria diodai, kuriems nereikia vakuuminės aplinkos ar dujų užpildymo. Tai pažangesnė technologija, tačiau brangesnė.

Skirtumas tarp halogeninių ir ksenono lempučių yra tam tikri inžineriniai sprendimai, o taip pat ir dujų užpildas. Xenon lemputės viduje yra ksenono dujos, kurios pasižymi itin geromis šviesos sklaidos savybėmis ir ilgaamžiškumu. Taip galima išgauti didesnės temperatūros (baltesnę) šviesą, ir prailginti tarnavimo laiką.

Halogeninės lemputės Xenon lemputės LED lemputės
1000 valandų 10 000 valandų 30 000 valandų

 

Skirtumas akivaizdus: LED lemputės veikia net 30 kartų ilgiau, nei halogeninės. Bet LED brangu, be to jas naudoti galima tik perdarius senesnių automobilių žibintus. Tai kelia daug nepatogumų, dėl to vairuotojai renkasi optimaliausią variantą – ksenono lemputes.

Automobilių lemputės dega 10 tūkstančių valandų. Pamenate, skaičiavome, kiek valandų statistinis vairuotojas važinėja per metus? 1500-2000 valandų per metus važinėjantys vairuotojai lemputes keisti turės kartą per 5 metus. Paprastai statistiniai vairuotojai per tą laiką sugeba pakeisti ir po vieną automobilį į naujesnį modelį, tad įsigiję naują transporto priemonę ir iš karto pakeitę lemputes į ksenonines, daugiau prie žibintų galite ir nebelįsti. Nebent reikės pareguliuoti šviesas prieš važiuojant į techninę apžiūrą.

Štai dabar atėjo laikas peržiūrėti automobilio detalių interneto parduotuves ir išsiaiškinti lempučių kainas. Sunku būtų ginčytis, kad ksenonines lemputes pirkit apsimoka labiausiai.

 

9 komentarai

 1. Geros lempos butinos

 2. Dažniausiai mąstoma taip

  Ai , senas automobilis , negi dėsi branges lemputes. Arba , kiek aš čia važinėju , bus gerai pačios pigiausios. Nors kaip sakoma , skūpus moka du kartus. Kam pirkti vieną kartą , jeigu galima du…DDD

 3. LED lemputės gerai

  Ai , senas automobilis , negi dėsi branges lemputes. Arba , kiek aš čia važinėju , bus gerai pačios pigiausios. Nors kaip sakoma , skūpus moka du kartus. Kam pirkti vieną kartą , jeigu galima du…DDD

 4. LED lemputės gerai

  Tačiai 30 000 valandų jos tikrai nelaikys , jeigu nebus sudėti įtampos stabilizatoriai. Joms įtampos svyravimai yra peilis.

 5. Straipsnis parasytas visiskai apie masinas nesuprantancio zmogaus.Koks dar pasirinkimas tarp xenonu ledu ir halogenu?Apie masinos konstrukcija ka nors girdejot?Prisiskaito jaunimas tokiu straipsniu ir gruda tuos ledus su xenonais kur papuole,akina kitus eismo dalyvius.Nereikia rasyt apie tai,ko visiakai neismanote

  • Pritariu Eckai

   Rašė tik tam , kad rašyti. Tiek viską sumalias . kad siaubas. Matomai kažkur kažką perskaitė , dar dadėjo savo ir gavosi mišrainių mišrainė . LED-us sumalė į krūvą su Xenon-ais…DDD Čia juk pagal konstrukciją jau visai kiti žibintai , nekalbant apie lemputes…DDD

 6. As ir lemputes ir kitas dalis automobiliui perku is trafic.lt ir renkuosi vidutini varianta pagal kaina, manau tokia strategija pasiteisno kainos ir kokybes santykiu

 7. Ašliktarne apkabinu ant abiejų veidrodėlių ir varau o ant viršaus užsideda mirksiuka

 8. Reno master trumpu sviesu lenputes keiciu kas 3 menesius imamos is auto parduotuves Lenputes H7.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.