Autentika gniaužė kvapą

Ketvirtadienį, kovo 22 d., Anykščių koplyčioje rašytojas Rimantas P. Vanagas anykštėnams pristatė naujausią savo knygą „Likimų medžiotojas“.

Pristatymas išties buvo netradicinis, nes vakarą autorius vedė pats, pristatyti septintąjį „Sielių“ serijos dokumentinių pasakojimų rinkinį „Likimų medžiotojas“ jam padėjo knygos herojai Petras Jasiūnas, kuris perskaitė savo sukurtą eilėraštį apie nebelinksmą mūsų kaimą, bei profesorius Rimantas Plėštys, kuris dalinosi apie tai, kaip su vienu iš knygos herojų lankėsi prie Laptevų jūros, Lenos žiotyse,  kur įamžino lietuvių tremtinių kančias.
Šios R. P. Vanago knygos viršelis – melsvas. „Kiekvienos „Sielių“ serijos viršelis yra vis kitos spalvos. Ši – mėlyna, kadangi simbolizuoja dangų ir vandenį“, – paaiškino rašytojas.
Knygoje sudėtos trys skirtingos istorijos: apie Jasiūnų malūną,  Kasperavičių ir apie Kriaučiūnų šeimas. R. P. Vanagas pripažino, kad didžiausią įspūdį jam paliko Kriaučiūnų šeimos istorija, aprašyta Rožės Šakalytės-Kriaučiūnienės dienoraštyje. „Šis dienoraštis – atradimas. 1944 m. moteris su 3 vaikais traukėsi į Vakarus ir tai aprašė. Autentika užgniaužė kvapą“, – pasakojo rašytojas.
Beje, vakaro pabaigoje buvo perskaitytas vienas iš Kriaučiūnų vaikų – Mičigane gyvenančio Romualdo Kriaučiūno – laiškas, kuriame jis pasakoja, kad dienoraštį rado tik po mamos mirties ir pats neturėjo drąsos jo skaityti. Dienoraštį jis atsivertė tik paragintas bendradarbės…
Žinoma, visko papasakoti apie naująją knygą rašytojas vakare neturėjo galimybės, o ir neketino – sužinoti detales paliko skaitytojams bei palinkėjo leisti vakarus su knyga.
Anykštėnai, kurių prigužėjo pilna koplyčios salė,  R. P. Vanagui negailėjo plojimų, gėlių ir gerų žodžių.

Linas BITVINSKAS

3 Komentarai

  1. oho Vanag4lis kad ryztingas

  2. Klasiokas

    Hm hm… Koks čia nusenęs nekirptas ir neskustas Fantomasas nuotraukoje? 🙂 Tik nesakykit, kad tai mano buvęs klasiokas! Gal kokia nors kirpykla galėtų suteikti diedukui labdarą ir taip atjauninti?

  3. klasiokui

    kodėl rašytojas turėtų vadovautis jūsų neišlavintu skoniu? Geriau parašykit, ką gyvenime pasiekėt, tai svarbiau už viską

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.