Aurelijus Veryga leidžia prie staliukų maitinimosi įstaigose sėdėti be kaukių

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga savo socialiniuose tinkluose šiandien, rugsėjo 18 dieną,  patalpino tokio turinio informaciją.

„Nuo šiandien keičiasi reikalavimai dėl kaukių ir kitų veido apsaugos priemonių dėvėjimo viešojo maitinimo įstaigose. Nuo šiol sėdint prie stalo ar baro lankytojams nebeprivaloma dėvėti kaukių ar kitų veido apsaugos priemonių.

Na, o į kavines, restoranus ir kitas viešojo maitinimo įstaigas ir toliau turi būti įleidžiami tik veido apsaugos priemones dėvintys lankytojai. Tai galioja einant tiek į vidaus erdves, tiek į lauko kavines. Kitaip tariant įeiti ir išeiti reikia su kauke ar kita veido apsaugos priemone, o sėdint prie stalo ar baro – nebūtina jos dėvėti.

Šis pakeitimas įnicijuotas įsiklausius į SAM pateiktus žmonių siūlymus ir įvertinus jų patiriamus nepatogumus, kai prie stalo reikėdavo būti su kauke, kol nevalgai ar ko nors negeri.

Primenu ir tai, kad išimtys dėl kaukių dėvėjimo taikomos negalią turintiems žmonėms, kai jie dėl savo negalios tiesiog negali nešioti burną ir nosį dengiančių veido apsaugos priemonių. Pavyzdžiui, turintieji kvėpavimo sutrikimų, psichikos sutrikimų, autizmo spektro sutrikimų ir kt. gali būti ir be kaukių, jei dėl savo sveikatos būklės jų negali dėvėti. Žinoma, jei žmogaus negalia (tarkim, judėjimo) leidžia naudoti kaukę, tai tą ir reikėtų daryti“.

3 komentarai

  1. Pasirodo Veryga nėra visiškas kirvis. Gal susipras ir leis rajono tarybai susirinkti į esamą salę? Visi galėtų gerti arbatą ir būtų legalu.

  2. Gera ta Veryga

  3. Sėkmė telydi.

    Kai koronos apie šimtą per parą, būtina zulintis po visokius suėjimus, kavines. Ir aišku be kaukių. Na dar būtinai poliklinikon nuvarykit…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.