„Aukso paukštė“ jau Jono Buziliausko rankose

Lietuvos nacionalinio kultūros centro įsteigtas apdovanojimas režisieriui ir Anykščių kultūros centro mėgėjų teatrui įteiktas skambant dainoms, aidint šūviams bei iš dangaus krintant nupeštoms vištoms, o Rokiškio meras A.Vagonis sakė: "- Iš Rokiškio anykštėnai pasiėmė Joną Buziliauską, o mainais atidavė Druskiną".
„Aukso paukštė“ – anykštėnų įvertinimas už pastarųjų metų veiklą. Per kelerių metų karjerą Anykščiuose J. Buziliauskas su vis didėjančia vietos aktorių trupe sukūrė tai, apie ką daugelis gali tik pasvajoti – kovo 11-ąją pristatyta net devintoji premjera – pagal Antano Vienuolio kūrinį „Prieblandoje“.
”Daukantas“, „Emigrantai“, „Èičinskas“, "Velnioniškai vienas", „Lietu­vaitės“, Mindaugas, „Margarita“ – spektakliai, kurie pakerėjo ne tik anykštėnus, bet ir daugelį už Lietuvos ribų.
Prieš mėnesį, kai sužinojo, jog bus apdovanotas „Aukso paukšte“, duodamas interviu, režisierius apibūdino savo principinį požiūrį į mėgėjų teatrą.
„Mano supratimu, mėgėjų spektakliai turi būti statomi apie tą kraštą, kuriame tie žmonės  gyvena. O juose vaidmenis kurti turėtų tik vietiniai aktoriai. Pas mus šiandien jie nuostabūs. O jei kas nori vaidinti, tai mano rūpestis, kad patiktų tai daryti, kad jaustųsi gerai scenoje. Tokių šiuo metu turime apie 30 Anykščiuose. Tai čia jau visa trupė, su kuria ką nori gali pastatyti. Èia nuostabus dalykas”, – savo aktoriais tąkart didžiavosi J. Buziliauskas.
Pernai “Aukso paukštė“ teko režisierei Jolantai Pupkienei.
{gallery}galerijos/aukso_paukste_2017{/gallery}
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.