„Aukso paukštė“ ir Jonui Buziliauskui


Lietuvos nacionalinio kultūros centro teatro nominacija režisierius įvertintas kartu su Anykščių kultūros centro mėgėjų teatru už pastarųjų metų veiklą.
„Aukso paukštė“ į Anykščius atkeliaus kovo 17-ąją. Trejus metus čia dirbančiam menininkui tai ypatingas apdovanojimas – jis atiteko už kūrybą, kuri – pati artimiausia. J. Buziliauskas su vis didėjančia anykštėnų aktorių trupe baigia jau devintąjį savo spektaklį. Visi pastatymai kol kas gyvi ir  rodomi žiūrovams.
„Kai yra sudarytos sąlygos, kai tau leidžiama daryti, ką tu galvoji, kaip tu nori, o neteikia vien tik kažkokius užsakomuosius darbus įvykdyti, tai, aišku, labai gera. Labai svarbu ta kūrybinė laisvė“, – džiaugdamasis viso teatro įvertinimu sakė režisierius.
Kalbėdamas apie Anykščių ir krašto žmonių daromą įtaką jo kūrybai J. Buziliauskas išskyrė savo principinį požiūrį į mėgėjų teatrą.
„Mano supratimu, mėgėjų spektakliai turi būti statomi apie tą kraštą, kuriame tie žmonės  gyvena. O juose vaidmenis kurti turėtų tik vietiniai aktoriai. Pas mus šiandien jie nuostabūs. O jei kas nori vaidinti, tai mano rūpestis, kad patiktų tai daryti, kad jaustųsi gerai scenoje. Tokių šiuo metu turime apie 30 Anykščiuose. Tai čia jau visa trupė, su kuria ką nori gali pastatyti. Èia nuostabus dalykas”, – savo aktoriais gyrėsi J. Buziliauskas.
Pernai “Aukso paukštė“ nutūpė ant režisierės Jolantos Pupkienės rankų. Dar prieš keletą metų ją buvo pačiupęs ir a.a. Viešintų klojimo teatro vadovas ir režisierius Vytautas Germanavičius.

{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.