Atskleidė, ką žada koncesija

Palangoje dar nematytas mitingas – palangiškiai protestavo prieš sprendimus perduoti turto bankui veikiančias sanatorijas, o baseiną –koncesininkui. Palangos meras Šarūnas Vaitkus (beje, konservatorius) kalbėjo, kad tokie konservatorių sprendimai pražūtingi. Jis atskleidė, ką koncesija žada baseinui.  Reikia prisiminti, kad ir Anykščiuose jau parengta galimybių studija, kuri numato, kurie objektai gali būti atiduoti koncesininkams.

Palangoje į piketą susirinko keli šimtai žmonių. „Pats jau 20 metų esu Tėvynės sąjungos partijos narys. Su liūdesiu sakau – nesuprantu dabartinės Vyriausybės sprendimų, kurie nėra išdiskutuoti su bendruomene. Mes – miesto vadovai, bendruomenė ir ypač „Pušyno“ personalas – norime pareikšti, jog 107 darbuotojams pasakyti, kad jie ieškotųsi kito darbo, yra nežmoniška. Ši situacija su mumis nebuvo aptarta, mums pasakyta – pastatas bus parduodamas, jokių kitų sprendimų nėra. Tikiu, kad Vyriausybė neleis „Pušyno“ parduoti, išdraskyti, padaryti, kad ten atsirastų butai. Mums reikalingas sanatorinis gydymas, iš ko Palanga ir išsilaiko ištisus metus, o ten dirbantys žmonės turi darbo“, – ryžtingai kalbėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Š. Vaitkus išdėstė, kad kalbėjo su koncesininkams baseiną atidavusiais klaipėdiečiais ir išdėstė, kuo gali atsirūgti būsima koncesija.  „Ką šiandien iš savo baseino gauna Klaipėda? Paklausėme, kokiomis sąlygomis jie atidavė savo už 17 milijonų eurų pastatytą objektą. Nustebsite: baseinas atiduotas koncesininkui penkiolikai metų už menką 300 tūkst.eurų investiciją, kuria koncesininkui reikia padaryti per visą koncesijos laikotarpį. Savivaldybė už tai gauna galimybę per metus surengti 10 varžybų, ir dar savivaldybė apmoka už savo vaikus kasmet beveik po 150 tūkstančių eurų. Kas norėtų tokio biznio?“, – kalbėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus laikraščiui „Vakarinė palanga“.

O anykštėnai, matyt, tokio biznio norėtų – viename iš Anykščių rajono tarybos posėdžių buvo pristatyta Galimybių studiją, kurioje nagrinėjo viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą, ją pristatė UAB „Peritus sprendimai“ vadovas Andrius Šiaudinis. Studija numatė, kokie savivaldybės objektai gali būti patrauklūs investuotojams ir kiek galėtų pritraukti investicijų.

Studijos esmė – kaip privatus ir viešasis sektorius per ilgalaikes sutartis sugyvena partnerystėje. Studijoje buvo identifikuoti Anykščių objektai, kurie gali būti patrauklūs investuotojams. Nors paminėti buvo 10 objektų, bet iš esmės kalba sukosi apie Anykščių baseiną „Bangenis“ ir Kalitos kalną, į kuriuos jau investuotas ne vienas milijonas. Studiją pristatęs Andrius Šiaudinis (Rekvizitai.lt duomenimis, šioje bendrovėje yra tik 2 darbuotojai) aiškino, koks geras dalykas yra privataus verslo dalyvavimas viešuosiuose objektuose, kaip jis atneša investicijas, kaip generuoja pajamas, srautus, kaip gerai tvarkosi. Tiesa, kai kurie pavyzdžiai kėlė šypseną ir kartu nuostabą. Sakykim, buvo kalbama, kad visiškai naujas už europines lėšas pastatytas „Girstučio“ baseinas Kaune buvo perduotas koncesininkui ir jis sumoka kasmet už tai po… 20 tūkstančių eurų savivaldybei, o anksčiau net dotuoti reikėjo.

Nagrinėjant „Bangenio“ patrauklumą, buvo nurodoma, kad koncesija numatyta 25 metams, o investuota  būtų privataus kapitalo keli milijonai eurų, pristatant anstatą, įrengiant bendrabutį,  įrengiant maitinimą ir t.t.  Kitaip sakant – baseinas būtų perduotas valdyti privačiam sektoriui, tiesa, A. Šiaudinis kalbėjo, kad per sutartis būtų galima išsaugoti kažkiek darbo vietų arba per „Anykštėno“ kortelę mažiau mokėtų už paslaugas anykštėnai. 

Tarybos narys Kęstutis Tubis klausė, kas nurodė, kokius objektus įtraukti į galimybių studiją. „Objektų sąrašą išdirbom su Investicijų skyrium“, – atsakė A. Šiaudinis.

„Niekas ten puikiai neveikia, reikia prisidėti ir dotuoti, iš tikro labai džiugu, kad galų gale prasibrauna į Anykščius tokie koncesiniai sprendimai ir, manau, kad turim tuo pasinaudoti“,- sakė Vygandas Šližys.

 „Jeigu duos „Bangenį“ kažkuriam asmeniui, tai privalės užpildyti ir plaukimo programą, taigi viskas bus taip pat. Per mano kadenciją su Sigučiu investuota per milijoną, viskas sutvarkyta aukščiausiu lygiu, tai mes atiduodam viską sutvarkyta, o koncesininkas pasiims 12 procentų pelno, tai aš tokio biznio nesuprantu“, – aiškiai piktinosi K. Tubis.

„Mes dar nieko neatiduodam, vis tiek viską spręs taryba“, – sakė meras S. Obelevičius.  

Klausimas, ar užteks sveiko proto rajono tarybai ir ar ji pasimokys iš kitų miestų patirties.

Linas BITVINSKAS

„Vakarinė Palanga“ nuotr.

7 komentarai

 1. ... Galiu prisiekti, esu protiškai sveikas“, – tikino K.Tubis.

  1. Tubio kadencija buvo trumpa, nes dėl įtarimų korupcija buvo prokurorų ir teismo sprendimu nutraukta.
  2. Į baseiną investavo apdailos plytelių ekspertizę, kurios metu pasamdyta ir neturinti licencijos atlikti darbus firma nustatė, kad plytelės yra keturkampės, bet paėmė apvalią sumą.
  3. Tai, kad Tubis 12 proc. nesupranta ką įrodo?

 2. Jei jau toks garsus kurortas kaip Palanga prašosi gelbėjama, tai ką bekalbėti apie tokį „kurortą“ kaip Anykščiai, kuriuose jokio kurortiškumo nėra nei kvapo?

 3. Jei pakvips pinigeliu kvapu,obelevicius sutiks,nes jis teslagalvis

 4. Tokie proto bokštai kad norisi tik verkti .

 5. Jei reikia prisiekti, kad protingas, tai daug pasako…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.