Atskirtis – didžiulė

Anykštėno Dainiaus Þiogelio teigimu, paviešinti „Sodros“ duomenys rodo, jog Anykščiuose yra ir labai didelius atlyginimus gaunančių darbuotojų. Tuo tarpu kaimiškose vietovėse pilna tokių, kurių jau antra karta orientuojasi tik pašalpas.
Vis drąsiau kalbama, kad kaime gyventojų jau gali nelikti po dešimties – penkiolikos metų, o laukus dirbs tik stambiausios korporacijos. Taip nutiko, nes eilę metų siekta ūkius stambinti, skatinant žemdirbius trauktis iš gamybos. Be to, Tarybos narys galvoja, jog buvę kolūkių ir tarybinių ūkių darbuotojai nuskurdo, nesugebėję prisitaikyti dirbti tokiomis sąlygomis, kai niekas nebevadovauja.
„Būdamas jaunas 4-erius metus dirbau Kurklių seniūno pavaduotoju. Tai skaudu dabar žiūrėti, kai kaime jau, turbūt, antra karta, kurie savo vaikus gimdo bei gyvena, orientuodamiesi tik į pašalpas ir nieko nenori. Tuo tarpu Anykščiuose veikia SPA Vilnius Anykščiai ir jis neblogai apkrautas klientais – nemaža dalis ten anykštėnai. Aišku, gal negyvena tuose viešbučiuose, bet paslaugomis naudojasi. Tai pas mus tikrai yra nemažai mokių žmonių. “Sodros” duomenys rodo, jog daugiausiai uždirbama įmonėse, kurios vykdo tarptautinę prekybą, o Anykščiuose turi tik biurą. Jų atlyginimai, tikrai neblogi. Jei bent 20 proc. gyventojų tiek uždirbtų, būtų labai gerai“, – sakė D. Þiogelis.
Praėjusią savaitę „Nykščiai.lt“ surengta apklausa parodė, jog socialinė atskirtis – reikšminga didėjančios emigracijos priežastis.  Dėl to pasiruošę išvykti arba jau išvyko dešimtadalis Visgi pirmoje vietoje – maži atlyginimai. Dėl to sparnus kelia apie 60 proc. emigrantų.
Pranešama, jog šiais metais emigracijos mastai ne tik kad nemažėja, tačiau vis labiau auga.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.