Atostogos užsienyje: kur keliauti?

Poilsis ir atostogos – neatsiejami nuo geros nuotaikos, savijautos ir puikaus laiko praleidimo. Kai orai gimtajame krašte nedžiugina, dažnam poilsiautojui norisi nuvykti į kurortus ir užsienio šalis, kuriose šilta kone ištisus metus. Atsižvelgiant į šalį, kurią pasirinksite kelionei, kiek laiko joje praleisite, kur apsigyvensite ir kokias pramogas rinksitės, priklausys reikiama pasiimti pinigų suma. Kai norisi keliauti, patirti naujų įspūdžių, paskola kelionei gali tapti puikia proga pailsėti, o palūkanų skaičiuoklė leis patogiai ir tiksliai paskaičiuoti palūkanas. Norint pabėgti nuo šalčio ir mėgautis saule, jūra, paplūdimiais, kelionių ekspertai rekomenduoja vykti į šalis, kuriose lietingas sezonas yra trumpas, o didžiąją metų dalį šviečia saulė. Tad kokiose šalyse nesibaigia vasara?
Į Tailandą rekomenduojama vykti nuo lapkričio iki gegužės mėnesio, kai šalį lepina malonus ir mažiau drėgnas oras. Nuo birželio iki spalio mėnesio čia vyrauja musoniniai vėjai. Tailandas – kontrastų šalis, kurioje prie šiuolaikinių dangoraižių galima pamatyti nedideles lūšneles, todėl čia įsikūrę nuo milijonierių iki sunkiai pragyvenančių žmonių. Lankytinos vietos Tailande: Bankokas – didžiausias šalies miestas ir sostinė. Jis yra modernus, tačiau tuo pačiu išsaugojęs senąjį architektūros paveldą. Mieste gausu parkų, muziejų, naktinių klubų, kavinių, restoranų ir kitų prekybos vietų. Susipynusi prabanga ir skurdūs gyvenamieji kvartalai miesto panoramą paverčia tikru kontrastų miestu. Taip pat mieste rekomenduojama aplankyti didžiuosius karališkus rūmus, gulinčią Budos šventyklą, marmuro šventyklą, rožių sodą, Patajos ir kitus kurortus.
Seišeliai – karščio ir saulės salos, kuriose įsikūręs vienas gražiausių paplūdimių visame pasaulyje. Skaidrus vanduo, smėlis, saulė leidžia džiaugtis puikiu poilsiu, geru oru, o taip pat Seišeliuose rekomenduojama aplankyti į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktą gamtos rezervatą. Èia saugomi natūralūs palmių miškai, o taip pat galima pamatyti retas augalijos ir gyvūnijos rūšis. Seišelių salos, lagūnos ir paplūdimiai kasmet sulaukia didelio turistų skaičiaus, o Seišelių respublikos sostinė Viktorija yra šalies verslo ir kultūros centras. Važiuojant keliais Seišeliuose, vietinius gyventojus ir miesto svečius nuolat lydi įspūdingų paplūdimių vaizdai ir vandenyno mėlis.
Maldyvai jau daug metų yra vadinami rojaus kampeliu žemėje, o čia atostogas puikiai praleidžia tiek ramaus, tiek aktyvaus poilsio gerbėjai. Maldyvuose populiaru nardyti, užsiimti burlenčių sportu, plaukioti. Rekomenduotinas laikas čia nuvykti – tarp sausio ir balandžio mėnesių, nes būtent tuomet saloje iškrenta mažiausiai kritulių. Prabangus poilsis Maldyvų saloje neabejotinai padeda pamiršti kasdienius rūpesčius ir darbus. Maldyvų sostinė – Malė. Èia galima aplankyti nacionalinį muziejų ir susipažinti su Maldyvų kultūra ir istorija. Mėgstantiems tiek paviršinį, tiek giluminį nardymą rekomenduojama apsilankyti HP ir Bananų rifuose, kuriuose gausu įvairiaspalvių žuvų ir prieš akis atsiveria įspūdingas vandens pasaulis.
Dar viena atostogų kryptis – šilčiausia Balearų sala – Maljorka. Þemiausia temperatūra čia siekia 15 laipsnių, gruodžio mėnesį. Rugsėjo, spalio mėnesiais, kai Lietuvoje pamažu įsivyrauja ruduo, Maljorkoje šilta lyg vasarą -kaitina 28 laipsnių temperatūra. Viešint Maljorkoje rekomenduojama išsinuomoti automobilį ir tokiu būdu keliaujant nesunkiai pasiekti visus norimus pamatyti objektus. Vienas populiariausių turistų traukos centrų -Drach urvai. Natūraliai susiformavę, įspūdingi bei sukuriantys kontrastą tarp ryškiai šviečiančios saulės ir požeminio pasaulio. Palmos miestas ir sostinė – vienas įsimintiniausių Maljorkoje. Jame pastatyta miesto katedra, gausu senovinės architektūros pastatų, o taip pat čia – šalies kultūros ir pramogų centras, kuriame galite paragauti vietinio maisto bei apsipirkti.
{mosloadposition trade}

Vienas komentaras

  1. Skolintis atostogoms man nekyla ranka. Suprantu, kreditaibūstui, remontui, automobiliui ar kitam svarbiam ir būtinam poreikiui, bet atostogoms, kas nėra būtinybė. Ne, ačiū, ne man.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.