Atidengta 12 pasveikinimo plytelė Kalbų alėjoje

Obuolinių šventės metu Anykščiuose viešėjo Kroatijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Krešimir Kedmenec. Ta proga prie Anykščių bibliotekos įkurtoje Kalbų alėjoje buvo atidengta pasveikinimo plytelė „Laba diena“ kroatų kalba.

Šiek tiek su akcentu, tačiau lietuviškai, ambasadorius pasisveikino su jį atlydėjusiu rajono meru Sigučiu Obelevičiumi, bibliotekos direktoriumi Romu Kutka ir prie bibliotekos susirinkusiais anykštėnais. Ambasadorius K. Kedmenec pagyrė anykštietišką iniciatyva ir sakė, kad žodžiais, laba diena, kiekvienas iš mūsų pradedame dieną ir tai yra simboliška. Ambasadorius linkėjo, kad tokia iniciatyva gyvuotų dar labai ilgai.

Bibliotekos direktorius R. Kutka sakė, kad nors Lietuvoje jau neliko 3 milijonų, tačiau mes kalbame dviem kalbomis – aukštaitiškai ir žemaitiškai, kalbame 4 patarmėmis ir yra dar apie 100 šnektų.

Meras S. Obelevičius kalbėjo, kad Lietuvą ir Kroatiją vienija meilė krepšiniui ir šioms abiem šalims žinoma laisvės kaina.

Ambasadorius pasidžiaugė, kad mažutė Kroatijos dalelė dabar yra Anykščiuose, kad jų šalies plotas nors ir mažesnis, tačiau gyventojų daugiau – per 4 milijonus ir kad jų šalies žmonės kalba daugeliu tarmių.

Po pasveikinimo plytelės atidengimo, bibliotekoje buvo atidaryta kroatų menininko Davoro Rostuharo fotografijų paroda „Kroatija iš paukščio skrydžio“. Ambasadorius K. Kedmenec sakė, kad menininkas parodą rengė bene visą dešimtmetį, kad šalį fotografavo dronu, skrisdamas malūnsparniu ar parašiutu. Fotografijose atskleistas šalies grožis – upės, ežerai, salos, kalnai, pievos, miestai, gyvenvietės, miškų masyvai.

Apžiūrinėdami parodą anykštėnai šnabždėjosi: „Mūsų šalis labai graži, bet ir Kroatija graži…“

Dalina RUPINSKIENĖ

2 komentarai

  1. gržus mero darbadienis 🙂

  2. svarbu tik pasiroditi

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.