Daiva Čepauskaitė ir Donaldas Kajokas tiesė literatūrinius tiltus

„Knygos šventė. Literatūriniai tiltai Utenos regione“ – tai zarasiškių sumanytas projektas, apjungęs 5 rajonus. Kas mėnesį renginiai vyko vis kitame rajone: Zarasų, Ignalinos, Utenos, Molėtų, šiandien atėjo mūsų, anykštėnų, eilė. Bibliotekos salę užpildė ne tik vietiniai žiūrovai, bet ir svečiai – Utenos regiono literatai.

„Ateik, dovanosiu ir Tau“,  – tarė poetas Donaldas Kajokas, poetė aktorė Daiva Čepauskaitė  bei  „Marčiupio“ klubo literatai.

Muziką dovanojo Visvaldas Jonušas (saksofonas), jam talkino Stanislovas Aglinskas (pianinas).

Pirmąją dovaną „įteikė“ saviškis Algirdas Ražinskas, švelniai visų literatų vadinamas „Marčiupio“ klubo tėvu.  Jo kūrybos kraitėje jau septintoji knyga. Algirdą kalbino ir naujausią knygą „Kasandra“ pristatė Dangira Nefienė, taiklius pastebėjimus pateikė Tautvydas Kontrimavičius, o Algirdas Gogelis paskaitė autoriaus eiles.

Algirdą Ražinską pagerbė ir pasveikino rajono meras Sigutis Obelevičius, marčiupiečiai bei artimieji.

Renginį tęsė svečiai. Donaldas Kajokas – vienas žymiausių šiuolaikinių lietuvių poetų, Nacionalinės kultūros ir meno bei daugelio literatūrinių premijų laureatas.  „Sulaukus tam tikro amžiaus, poezija tau atsuka nugarą“, – yra sakęs poetas. Ar iš tiesų taip įvyko, ar dabar žaidžiami prozos žaidimai, apie tai pasidalinti mintimis ir kūryba pakvietėme poetą, eseistą, prozininką Donaldą Kajoką.

O rašytoja ir aktorė Daiva Čepauskaitė Anykščiuose šiais metais lankėsi jau antrą. Jos teigimu, poezija yra būdas suprasti pasaulį ir žmones, taip pat ir save. Būdas gilintis į pasaulio mįsles, jo sandarą ir net žmogaus sielą. Eilėraštis – tai bandymas išreikšti šiuos atradimus žodžiu, nuolatinis stebėjimas ir stebėjimasis.

Svečiai paeiliui skaitė savo kūrybą. Nuotaikingi D. Čepauskaitės eilėraščiai susipynė su D. Kajoko rimtimi, bet žiūrovams skirtas pusvalandis neprailgo, tad prieš padėkojant, paprašėme paskaityti dar bent po vieną eilėraštį.

„Marčiupio“ klubas jungia Anykščių krašto literatus. Poetas – skambus ir įpareigojantis žodis, tačiau pasidžiaugėme, kad  marčiupiečiai deda kūrybą į knygas (jos eksponuotos parodoje), o daugelio eilės – poezijos sutelktinėje „Marčiupys“. Pati naujausia – Danguolės  Dulkytės – Palmaitienies knygelė vaikams „Vaikystės kalėdos“ . Ją pristatė  Genovaitė Ražanienė.

Renginį užbaigus „Marčiupio“ literatų eilėmis, visus pakvietėme pabendrauti prie puodelio kavos ir saldumynų stalo.

Diana Šermukšnienė

4 komentarai

 1. Greičiausiai

  Ir vel sekretorė… Nu ir kompanija

 2. Nuoširdžiai sveikinu šio renginio dalyvius ir Anykščių „Marčiupio“ klubo bendruomenę.
  Žaviuosi Algirdo Ražinsko energija, įkvėpimu kurti. Sveikinu su „Kasandra“ pasirodymu.
  Teko ne kartą dalyvauti „Marčiupio“ klubo bendruomenės renginiuose.
  Pasiilgome Jūsų posmų, protingų minčių, jautrių išgyvenimų, nuoširdumo, taurumo, geros nuotaikos.
  Sodyba atsigaudavo po Jūsų apsilankymo.
  Nuoširdžiai –
  Regina ir Vidūnas Rimkai

 3. Vis dar ar su nostalgija marčiupiečiai prisimena vasaros palydas Rimkų sodyboje… Ech… kad taip pakartot…

 4. Tai ir pakartokime!😊 Pavyzdžiui, šiemet. rugpūčio mėnesį. Pasitarsime du Algirdu Ražinsku ir informuosime MARČIUPIEČIUS.
  Iki pasimatymo-
  Regina ir Vidūnas Rimkai

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.