Artėja pirmas savaitgalis, kai alkoholio įsigyti taps sudėtingiau

Nuo Naujųjų metų parduotuvėse svaigiaisiais gėrimais bus prekiaujama nuo pirmadienio iki šeštadienio nuo 10 valandos iki 20 valandos, o sekmadieniais – nuo 10 valandos iki 15 valandos.

Užsukus į restoraną, kavinę ar kitą viešojo maitinimo įstaigą, pilstomų alkoholinių gėrimų bus galima įsigyti ir tomis valandomis, kai parduotuvėse juo nebeprekiaujama. Tai yra pirmadieniais–šeštadieniais nuo 20 iki 10 valandos, o sekmadieniais – nuo 15 valandos. Visgi būtina atkreipti dėmesį į apribojimus – šiuo laiku įsigyti bus galima tik pilstomus alkoholinius gėrimus, kuriuos leidžiama vartoti išskirtinai tik viešojo maitinimo vietoje. Tai reiškia, kad minėtu laiku visi alkoholiniai gėrimai galės būti parduodami tik išpilstyti į vartojimui vietoje pritaikytą tarą (pvz., taures, bokalus, grafinus).

Naująją tvarką komentuoja anykštėnė verslininkė ir politikė Gabrielė Griauzdaitė.

„Nebelieka jokio reklaminio stendo, ant stalų jokios reklamos. Gali būti tik gamintojo logotipas. Nuo 20 valandos butelio nebegalima turėti ant staliuko, o gėrimai turi būti išpilstyt į neutralią kažkokią tarą. Aišku draudžiamos bet kokios akcijos, kurias ankščiau visi taikydavo. O pats keisčiausias draudimas – tai alkoholio negalima parduoti jaunesniam nei dvidešimtmečiui. Būdavo sugrįžę studentai, susirinkdavo po kokį bokalą alaus išgerdavo, o dabar bus priversti tai daryti kur nors kitur. Be to, teks nemažai aiškintis, ar tikrai taurėje tas gėrimas, kurio klientas užsisakė. Ypač tai sudėtinga su prabangesniais gėrimais, tokiais kaip šampanas, kur tradiciškai daug kas visame pasaulyje nori, kad ant stalo būtų ir butelis“, – kalbėjo G. Griauzdaitė.

Taip pat svarbu pabrėžti, kad draudžiamu laiku alkoholio iš viešojo maitinimo įstaigos vartotojai išsinešti negalės. Pavyzdžiui, vartotojas šiuo paros laiku negalės iš viešojo maitinimo vietos namo pasiimti butelio vyno, išsinešti su savimi alaus bokalo ar pan. Nesilaikant šių apribojimų, nuobaudos bus taikomos ne tik pardavėjams, bet ir draudžiamu paros laiku alkoholinius gėrimus iš kavinių, barų ar kitų viešojo maitinimo vietų išsinešantiems klientams.

Naujos tvarkos kritikai pastebi, jog šiuo metu sukurta tokia atmosfera, jog alkoholį vartoti  susibūrimo vietose ilgainiui taps nebemadinga ir nebegražu. O žmonės vis dažniau tai darys paslapčia.

Po Naujųjų pablogėjo žinios ir iš kaimyninės Latvijos. Pusė litro degtinės kaina nuo kovo ten gali pakilti 0,532 Eur, pusė litro alaus – 0,072 Eur, 0,7 litro vyno – 0,119 Eur.

5 komentarai

  1. Latvijoje dar baika

  2. ar neturit kas veikti kad namyose salotu nepasidarot a važiuojat i latvija,ko truksta

  3. apie kokius salotus tu čia kalbi ? – atsibusk

  4. Nepasitikiu. Jei žmogus nemoka aritmetikos, tai nieko nemoka. „6 darbuotojų amžiaus vidurkis – 76 metai“, – sakė Gabrielė Griauzdaitė per Tarybos posėdį . Toks teiginys suponuoja mintį, kad skaičiuojamas gydytojų amžiaus vidurkis, o turint omenyje, kad A.Gaurilčikui yra 40, išeitų, kitiems penkiems skyriaus gydytojams – po 84 metus.

  5. Anykštėnė

    O man visiškai tas pats, kokia tvarka. Nei taip jau aš gėriau, nei geriu, nei gersiu. O šventėms, vakarui ar dar kokiam poreikiui patenkinti – be problemų!!! Juk niekas nedraudžia bet kuriuo pardavimo laiku iš anksto pasirūpinti. Ir tikrai nereikia sakyti, kad „žmonės vis dažniau tai darys paslapčia“. Nors… Į bet kokius pokyčius kiekvienas visada žiūrės iš savo varpinės…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.