Ar už šildymą sąskaitos bus mažesnės, priklausys nuo gamtos…

Viešoje erdvėje pasklido informacija, kad pinga medienos kilmės biokuras. Jei 2018 m. gruodžio mėn. vienas tonos naftos ekvivalentas (tne) biokuro biržoje kainavo 229,36 eurai, šiais metais spalio mėn. šalies mastu planuojama, kad kainuos  188,26 eurai. Kadangi apskrityse biokuro kainos skiriasi, tai Utenos apskričiai spalio mėn. biokuro kaina planuojama 153,75 eurai už tonos naftos ekvivalentą.

Toks medienos kilmės biokuro kainų kritimas šilumos vartotojus nuteikia optimistiškai. „Nykščiai“ klausė UAB „Anykščių šiluma“ direktoriaus Virgilijaus Vaičiulio, ar anykštėnai gali tikėtis mažesnių sąskaitų ateinantį šildymo sezoną.

„Garsiai kalbama apie 26 procentus atpingantį biokurą, tačiau tai tik prognozės, nes kainos kas mėnesį keičiasi.  Manau, kad šį sezoną kilovatvalandės kaina bus mažesnė, negu pernai. Mes biokurą žiemos sezonui, šių metų IV ir sekančių metų I ketvirčiui, pirkome vasarą.  Praėjusio sezono biokurui mokėjome po 200 eurų už tonos naftos ekvivalentą. Šiam sezonui mokėjome po 155 ir 152 eurus.  Tai apie 24 procentus pigiau, nei pernykščio sezono kaina.  Tačiau biokuras, tai tik viena dedamoji šilumos dalis.  Jei žiema būtų  šalta, užpirkto biokuro neužtektų, reikėtų pasijungti dujas.  Nieko čia nesuplanuosi, gamta pati suplanuoja. Tiesa, turime dar pasitaupę ir vasarinio biokuro.  Jei šildymo sezonas prasidės anksčiau, tuomet kūrensime vasarinį.  Biokuro tiekimo sutartis pasirašyta, kad nuo spalio 15 dienos žieminį biokurą kasdien pradės vežti po 10 skiedrovežių. Apie tai, kokios bus šių metų šildymo sąskaitos galiu pasakyti tiek, kad viskas priklausys nuo gamtos. Jei žiema nebus šalta, sąskaitos turėtų būti mažesnės“, –  realią situaciją aiškino direktorius.

Dalina RUPINSKIENĖ

4 komentarai

  1. visada taip buvo ,kas cia naujo ,tik pinigai kaip ruron sukysti

  2. nuo gamtos :DDD zodziu mokesit vistiek brangiai ir nieko cia geriau nereikia tiketis….

  3. kuršininkasbė

    kiek gi šis netikęs viršininkėlis vadovajaus šilumai? Neatitinka jokių reikalavimų, o vis laižydamas subines valdžiai toliau sėdi ir gadina orą

  4. Šildymas paskutines kapeikas išsiurbe 🙁 Abu dirbantys ir ne už minimumą. Du vaikai, bet vos tempiam…. Pamatę sąskaitą tik verkti norim… Nesuprantu tokių kainų, tai gal geriau nedirbti ir lengvatų prašyti…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.