Ar galima gauti paskolą dirbant užsienyje?

Paskolos dirbantiems užsienyje yra ganėtinai dažnai gvildenama tema, nes tautiečių dirbančių emigracijoje turite išties ne vieną ir ne du. Keli šimtai tūkstančių laikinai ar nuolatos dirbančių užsienyje lietuvių, kurie turi Lietuvoje šeimą ir puoselėja planus sugrįžti ir įsitvirtinti gimtinėje, dažnai kreipiasi čia ir dėl paskolos. Tačiau ar galima gauti paskolą jei žmogus dirba užsienyje? Kokios yra sąlygos ir galimybės? Tai pabandysime aptarti šiame straipsnyje.

Trumpas atsakymas – nėra uždrausta teikti paskolų emigrantams

Tarp kreditų išdavimus ar bankų bei kreditorių veiklą reglamentuojančių įstatymų nėra eilutės, kuri aiškiai apibrėžtų, jog emigrantams, t.y. dirbantiems užsienyje, nėra galima išduoti paskolos. Taigi, nėra ribojimų žmonėms gyvenantiems ir dirbantiems ne Lietuvoje ar gaunantiems pajamas ne eurais, teikti prašymus gauti paskolas.

Tačiau tai, kad nėra įstatymo, nereiškia, jog nėra kitų nuostatų. Yra kita svarbi dėlionės dalis – atsakingo skolinimosi principai bei paskolų išdavimo įstaigų rizikos valdymas. Kredito įstaigos nediskriminuoja pagal tai kur ir kokia valiuta uždirbate. Tačiau kreditorius privalo įsitikinti, jog būsite pajėgus gražinti paskolą. Dirbant užsienyje, duomenys apie jūsų atlyginimą nėra matomi Lietuvos institucijose arba matomi nepilnai. Taigi, kreditoriai neturi galimybės įsitikinti, jog jūsų pajamos stabilios ir jums galima suteikti paskolą pagal atsakingo skolinimo nuostatus.

Taigi, apibendrinant, ribojimo suteikti paskolas emigrantams nėra, tačiau kreditorių akyse dirbantys užsienyje yra rizikingesni paskolos gavėjai, todėl vertinami griežčiau, dėl ko, mažesniam procentui pateikusių paraišką yra išduodama paskola.

Kodėl paskolos dirbantiems užsienyje „stringa“?

Nors nėra specifinių apribojimų dėl paskolų išdavimo dirbantiems užsienyje, tačiau pagrindinė kliūtis atsakingo skolinimo principai, kuriais vadovaujasi visi kreditoriai. Supaprastintai jie susideda iš šių taisyklių:

 • Paskolą gali gauti LR pilietis arba turintis leidimą nuolat gyventi ir dirbti Lietuvoje;
 • Paskolos gavėjas turi būti pilnametis;
 • Paskolos gavėjas turi turėti nuolatinį pajamų šaltinį ir paskutinėje darbovietėje išdirbęs mažiausiai 4-6 mėnesius;
 • Maksimali mėnesinė kreditų grąžinimo ir palūkanų įmokų suma, negali viršyti 40 proc. mėnesinių pajamų;
 • Maksimalus paskolos terminas negali viršyti 30 metų;
 • Paskolos gavėjas negali turėti negražintų paskolų kitose kreditų išdavimo įstaigose;
 • Paskolos gavėjo kredito istorija ir reitingas turi būti aukšti. 

Šie reikalavimai leidžia užtikrinti, jog paskolos gavėjas bus finansiškai pajėgus gražinti paskolą sutartyje numatytu grafiku. Kreditorius gali pridėti papildomų reikalavimų, jei kažkurio punkto paskolos gavėjas neatitinka, pavyzdžiui, neturi geros kredito istorijos.

Pagrindinis „strigimas“ dėl paskolos dirbantiems užsienyje atsiranda dėl to, kad iš užsienio institucijų negalima gauti informacijos apie nuolatinį pajamų šaltinį ir gaunamas pajamas. Lietuvoje kreditorius šiuos duomenis pasitikrina iš Sodros ir VMI duomenų. Tuo tarpu emigrantai gali pateikti patvirtintus algalapius, banko išrašus bei kitus dokumentus, įrodančius pajamų kilmę ir reguliarumą. Tai sukelia nepatogumų. Tačiau leidžia gauti paskolą – būtent to juk ir siekiame.

Dokumentai reikalingi norint gauti paskolą

Dirbantiems užsienyje Lietuvos piliečiams, neužtenka pateikti asmens dokumentus ir prašymą paskolai gauti, kaip tai gali padaryti dirbantys Lietuvoje.  Nesvarbu ar tai būsto paskola, ar lizingas ar vartojimo paskola, o gal greitasis kreditas, reikia daug daugiau dokumentų, o paskolos išdavimas net greitųjų kreditų atveju nebelieka greitas.

Kaip minėjome, pagrinde reikia dokumentų, kurie įrodytų pajamas ir jų pastovumą. Štai keletas dažniausiai reikalaujamų dokumentų:

 • Darbo užsienyje sutartis,
 • Paskutinių 12 mėnesių banko sąskaitos išrašas, kuriame matytųsi su darbo santykiais susijusios pajamos,
 • Jei atlyginimas gaunamas ne į sąskaitą, tuomet algalapiai ar kiti atlyginimo mokėjimą patvirtinantys dokumentai už paskutinius 12 mėn.,
 • Jei paskolos prašytojas dirba pagal individualios veiklos sutartį ar sutartis – reikalinga deklaracija už paskutinių 24 mėnesių pajamas.

Visi dokumentai, kurie, savaime suprantama, yra užsienio kalba, turės būti išversti į lietuvių kalbą ir dažniausiai prašoma notaro patvirtinimo. Dėl šio punkto papildomos informacijos teirautis paskolas išduodančioje kredito įstaigoje, jie pateikia sąrašą dokumentų, kokių reikia kiekvienu atveju.

Užsak. Nr. 2490

2 komentarai

 1. Kokiam velniui ta paskola jei Žmogus normaliai uždirba

 2. Straipsnis kažkur į pievas, užsienį dirbdamas ims paskola Lt, net prajuokino….

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.