Ar begali būti baisiau?..

Aiškėja, jog Anykščiai žiauriu elgesiu su vaikais neatsilieka nuo kitų. Kavarsko seniūnijoje paauglys monstras net devynis mėnesius iškrypėliškai prievartavo du kaimynų mažamečius – sesutę ir broliuką. O suaugusieji nieko nematė, nes neišsiblaivydavo…
Kiek daugiau nei prieš savaitę, po Kėdainių tragedijos, kai patėvis užmušė vos ketverių Matuką, „Nykščiai“ bendravo su Socialinių paslaugų centro vadove Jolanta Pleškiene bei Vaikų ir jaunimo užimtumo centro vadove Eugenija Baltronienė. Abi pašnekovės tvirtino, jog Anykščių rajone nepilnamečiais rūpinamasi gan neblogai. Iki tol daug kartų kalbintos Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistės taip pat visada sugebėdavo  pristatyti rajoną kiek šviesesnėmis spalvomis, nei yra iš tiesų. O svarbiausia – slėpė, t.y., niekada neužsiminė apie žiaurios prievartos atvejus.
Pasirodo, baudžiamojon atsakomybėn paauglys monstras patrauktas už seksualinę prievartą, trukusią nuo 2015 m. sausio 1 d. iki tų pačių metų rugpjūčio 17 d.
Teismo nuosprendis neseniai įsigaliojo, o juo prievartautojui skirta vos ketverių metų lygtinė laisvės atėmimo bausmė.
Konstatuota, jog nusikaltimus paauglys darė paveiktas netinkamo girtaujančios motinos auklėjimo, be to, bylos metu susigriebė ir pradėjo mokytis Technologijų mokykloje. Todėl yra tikimybė, kad pasitaisys ir taps naudingu visuomenės nariu.
Bylos duomenimis, nuteistasis kartu su motina pradėjo girtuokliauti nuo 14-kos metų. Gerdavo dažnai ir su savo aukų motina. Visi žinojo, ką jis išdarinėja, tačiau viskas baigdavosi tik pasikalbėjimu. Nustatyta, jog prievartautojas daugybę kartų oraliniu, analiniu ir kitokiais iškreiptais būdais prievartavo mažametę mergaitę, kartais surišęs šios rankas bei kojas. Taip pat dešimtis kartų tokiais pačiais būdais prievartavo 2005 m. gimusį jos brolį. Vaikai vienas kito kančias yra po kelis kartus ir stebėję.
Paklusti vaikus prievartautojas priversdavo smurtaudamas ir grasindamas nužudyti. Apie sveiku protu nesuvokiamus dalykus Vaiko teisių apsaugos tarnybas informavo kaimynai. Mažamečiai paimti valstybės globon.
Pabandžius pasiteirauti, kas vyksta toliau – juk nuteistasis laisvėje – paaiškėjo, jog visi galvoja, kad geriau nesiteirauti. Po kelių bandymų prisiskambinti į Kavarsko seniūniją dar praėjusią savaitę – vienas buvo sėkmingas. Tačiau tepavyko išsiaiškinti, jog ragelį pakėlė Socialinio darbo organizatorė Þižytė. Nelinkusi bendrauti mergina įsakmiai dėstė, jog ji neprivalo iš viso niekam nieko atsakyti.
„Nieko nežinau, nieko negirdėjau ir nieko nekomentuosiu. Paskambinkit seniūno pavaduotojai, tegul ji komentuoja“, – išrėžė E. Þižytė.
Vakar apie rezonansinį įvykį pavyko pabendrauti su  seniūnu Algirdu Gansiniausku.
„Senas tai įvykis. Vaikų teisės galėtų kalbėti, juk čia reikalai su nepilnamečiais. Nėra ką šnekėti. Bėda… Negerai… Tiesiai šviesiai pasakysiu – 26-erius metus girdė „Þaibo“ alų. Tai tokias pasekmes ir turime. Ir per kelias savaites čia nieko nepakeisi“, – sunkiai rinkdamas žodžius kalbėjo Kavarsko seniūnas.
Panašu, jog šioje situacijoje visiems patogiausia atsitverti tylos siena, o paprastiems mokesčius mokantiems Lietuvos piliečiams apie žiaurų elgesį su mažamečiais geriau nieko ir nežinoti. Valstybė viskuo pasirūpins ir viską sutvarkys – apie mirties atvejus praneš per televiziją…
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.