Įpusėjus sezonui, ragina nepamiršti dūmtraukių

Anykščių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba primena, kad viduržiemyje reikia dar kartą patikrinti kaminus. O jei pastarieji užsikimšę, išsivalyti suodžius.
Bene skaudžiausia nelaimė Anykščių rajone, kai dėl kūrenamos krosnies žuvo žmonės, įvyko prieš metus, 2016 m. sausio 23-iosios naktį. Svėdasų girininkijos pastate apsinuodiję smalkėmis užtroško 3 medkirčiai iš Marijampolės.
Išvalyti suodžiai netik pageriną dūmtraukio trauką, bet ir sumažina tikimybę užsidegti jam pačiam. Mažiausia žala, kurią gali atnešti dūmtraukio gaisras, tai dūmtraukio ar šildymo prietaiso sugadinimas, didžiausia – pastato, kuriame įrengtas dūmtraukis, sunaikinimas.
Įtaisas dūmtraukiams valyti yra gana paprastas – tai metalinis apvalus šepetys, plieninis lynas ar stipri virvė ir metalinis apvalus rutulys (svoris). Šiais įtaisais išvalomi dūmtraukių kanaluose susikaupę suodžiai, patikrinama, ar nėra dūmtraukio ar ventiliacijos kanaluose pašalinių daiktų. 
Kilus kamine gaisrui, yra pažeidžiamas Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių reikalavimas, už kurį asmenys, gali būti baudžiami nuo 10 iki 600 Eur bauda.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.