Apskaitos klaida išgarsino Anykščius

Vasario 19 dieną portalas www.silelis.info paskelbė informaciją, kad Šilumos tiekėjų asociacijos duomenimis, vasario mėnesį anykštėnai vėl moka už  šildymą brangiausiai Lietuvoje, nes Anykščiuose už 1 kv. m šildymą paskaičiuota 1,69 euro.

UAB „Anykščių šiluma“ vadovas Virgilijus Vaičiulis sako, kad nelabai supranta, kaip tai gali būti. „Nors mėnuo buvo šaltokas, tačiau didelio skirtumo nėra. Sakykim, sausio mėnesį, mūsų turimais duomenimis, 1 kv. metrui šildyti buvo sunaudota 21, 8 kWh, o vasario mėnesį  21,22 kWh. Pavertus į pinigus, tai išeina 1,42 euro už kv. metrą.   Taigi, šilumos sunaudota net mažiau, nes mėnuo trumpesnis, galbūt čia skaičiavo tik nerenovuotų namų “, – sakė V. Vaičiulis.
Paskelbtais Šilumos tiekėjų asociacijos duomenimis, vasarį vidutinė šilumos kaina Lietuvoje buvo 5,68 euro ct/kWh, šį sausį – 5,65 euro ct/kWh, prieš metus – 5,3 euro ct/kWh su PVM. Šilumos kainų augimą lėmė gamtinių dujų ir biokuro įsigijimo kaštų didėjimas „Baltpool“ biržoje. Tačiau vertinant vidutinę metinę šilumos kainą, kuri parodo bendrą tendenciją visoje šalyje, šilumos kainos yra stabilios ir mažėjančios. Vis dėlto, kaip teigiama,   anykštėnai už 60 kv. metrų butą vasario mėnesį turėjo sumokėti 101,5 euro. Biržuose tokio pat dydžio butui vidutinė sąskaita už šilumą pakilo iki 97 eurų, Trakuose – 90,4 euro. Perpus mažiau mokėjo Jonavos ir Utenos gyventojai. Vidutinės išlaidos 60 kv. metrų būstui šildyti šiuose miestuose atitinkamai buvo 50,3, 52 eurai.
Pasak vadovo, dėl didesnių šilumos kainų skaičių kalta įsivėlusi apskaitos klaida, o iš tikro  už šilumą anykštėnai moka mažiau.  UAB „Anykščių šiluma“ atsiuntė ir informacijos patikslinimą.  Šlovė, žinoma,  gerai, bet mažesnės sąskaitos – dar geriau.
NYKŠČIAI

6 Komentarai

 1. ot artistai, kam siuncia paneigima del kito straipsnio 🙂

 2. to vietinis

  kad tik tokių bėdų būtų,straipsnis nevertas dėmesio…

 3. Tai kad pas mus ir yra brangiausias sildimas. Nera cia ko neigti.

 4. daugiabucio gyventoja gyvenanti 1 aukste

  Silumos kaina vieno kvadratinio metro 1,55 euro uz vasario men prasome neklaidinti zmoniu

 5. Iš antro aukšto

  Čia ne apie mūsų namą rašo. Nepainiok Kleoperzija.

 6. na ir kas kad klaida o kur perskaciavimo skirtumai…reklama

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.