Apsispręsta dėl vakcinacijos skatinimo – vyresniems žmonėms žada mokėti po 100 eurų

Ministrų kabinetas trečiadienį per Vyriausybės posėdį pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktam pasiūlymui naujai nuo koronaviruso pasiskiepijusiems 75–erių ir vyresniems senjorams skirti 100 eurų vienkartinę išmoką.

Teisę į vienkartinę išmoką turėtų 75 ir daugiau metų sulaukęs asmuo, kuris iki šių metų rugsėjo nebuvo pasiskiepijęs nei viena vakcinos doze ir iki gruodžio 1 dienos pilnai pasiskiepytų. Taip pat išmoka būtų mokama 75–erių ir vyresniems senjorams, kurie šiuo metu yra pilnai pasiskiepiję ir iki balandžio 1 dienos pasiskiepytų sustiprinančiąja, t. y. trečia arba antra doze, priklausomai nuo pasirinktos vakcinos.

Šalyje gyvena apie 270 tūkstančių 75 metų ir vyresnių senjorų. Šioje amžiaus grupėje dar turime daugiau kaip 30 proc. arba 80 tūkstančių asmenų, kurie nėra paskiepyti ar persirgę COVID–19. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė Vyriausybės posėdyje teigė, jog senjorai neturėtų atidėlioti sprendimo skiepytis. Nes įstatymas numatys, kad asmenys, kurie skiepą gavo rugsėjo mėnesį, vis tiek gaus minėtą išmoką. Vienkartinės išmokos dydis būtų 100 eurų, asmuo turėtų teisę gauti tik vieną išmoką.

Seimo nariai pritarti 100 eurų išmokoms neskuba: prabilo apie kai kurių nesiskiepijusių darbuotojų nušalinimą  (152) Pinigai būtų išmokėti gruodžio ir balandžio mėnesiais, kartu su pensija, atskiro prašymo senjorams teikti nereikėtų. Projektą ministerija teikia siekdama „finansinėmis priemonėmis skatinti 75 ir daugiau metų sukakusius asmenis įgyti ar palaikyti jau įgytą imunitetą nuo COVID–19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinuojantis“.

Po Vyriausybės pritarimo, šis pasiūlymas bus teikiamas svarstyti Seimui, kuris priims galutinį sprendimą. Siūloma, kad priimtas įstatymas įsigaliotų 2021 m. spalio 18 dieną. Priimtam įstatymui įgyvendinti reikės 27,19 mln. eurų.

5 komentarai

  1. Cirkas,žudys tauta už 100 europinių rublių,sodrai šventė

  2. Nū juokinga tai kas skiepija visiems po šimtą duokit kas per isimtis

  3. 500 – gi tokiu pinigu nezada… ar cia reklaminat, kad uz 5 skiepus galima gaut?

  4. Slykstu pensininkus laiko siukslemis pigeis zmonemis.uz 1oo euru sau reitingus keliasi Nesizeminkim bukim isdidus

  5. 8 skiepai 800

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.