Aplinkos apsaugos departamentas užtikrino – į taršą bus reaguojama nedelsiant

 

Gavome laišką iš Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos, kuriame reaguojama į publikaciją „Šilelio“ laikraštyje dėl Šaltupio upelio taršos. Gyventojai raginami, jei pastebės pažeidimus, pranešti nedelsiant.

Kreipiamės į Jus dėl birželio 8 d. laikraštyje „Šilelis“ publikuoto pranešimo „Po darbo nusikaltimų tirti negali, nes pats bus nubaustas“ (Dalina Rupinskienė, „Šilelis“ Nr.23).
Norime pastebėti, kad aplinkosaugininkai reaguoja į visus gautus pranešimus ir nesvarbu, ar jie gaunami Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) darbo metu ar ne. Kadangi turime būdraujančius pareigūnus, kurie dirba tiek ne darbo valandomis, tiek savaitgaliais. Be to, pranešimai apie taršą į vandens telkinius ir žemę bei urbanizuotas teritorijas yra priskiriami prie skubaus reagavimo pranešimų. Tai reiškia, kad į tokį pranešimą aplinkosaugininkai reaguoja nedelsiant. Tiesa, gali būti, kad pranešus apie pažeidimą, į vietą atvyks ne konkretus pareigūnas, kuris anksčiau yra tikrinęs tą konkrečią vietą. Tačiau užtikriname, kad sureaguota bus.
Todėl raginame piliečius, pastebėjusius aplinkosauginius pažeidimus, nedelsiant pranešti apie tai bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 2732995. Taip pat galima pranešti elektroniniu paštu ppc@aad.am.lt. Tai ypač svarbu trumpalaikės taršos atveju, nes jei informacija apie tai negaunama operatyviai – nustatyti taršos šaltinį tampa labai sudėtinga ar net neįmanoma.

Į pranešimą gali būti nereaguojama, kai: kyla pagrįstų abejonių dėl pranešėjo pateiktos informacijos patikimumo arba kai žinoma, kad nurodyta informacija yra melaginga; kai pranešimas kartojasi, t. y. analogiškas pranešimas gautas 3 kartus per pusmetį ir, atlikus patikrinimus, aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų nenustatyta (nereaguoti ne ilgiau nei pusmetį nuo analogiško trečio pranešimo gavimo dienos); kai pranešėjo pateikta informacija yra abstrakti ir neįmanoma išsiaiškinti informacijos, reikalingos pranešimui ištirti (vykdomo ar padaryto pažeidimo vietos ir/ar pobūdžio).

Ieva Krikštopaitytė
Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos
Viešųjų ryšių specialistė

 

5 Komentarai

  1. o tai PILKA gavo kokia bauda uz delsima?

  2. kaip su uzterstu profkes telkiniu,kodel zalias vanduo ,zuvis ,juk zinom kieno tai darbas ,kur tyrimas

  3. Dekojam Pilkai, jei ne jis, tai nieko ir nebūtų buvę.

  4. na tikrai būtų idomu kaip reaguotu,popierius visokius pažadus iškenčia..

  5. man atroda kad ti upelin sava sudus pyla is ,vadinamu valymo irenginiu,kai priskaupia kad netraukt.palei upeli praeini ir matosi vamzdis,kairej pusei,ti palicaja.pilka bija gal ar kaip

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.