Apie naująjį ministrą – nelabai geros nuomonės

Vienas iš garsiausių visų laikų Anykščių gydytojų Leonas Alesionka galvoja, jog naujasis Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas turės atvėsti. Kitaip, anot jo, Aurelijaus Verygos laukia blogiausio ministro titulas.
Vakar  būsimieji ministerijų šeimininkai tęsė susitikimus su Prezidente Dalia Grybauskaite. Po pokalbio su šalies vadove A. Veryga, pats būdamas psichologu, nesugebėjo nuslėpti sutrikimo ir pasimetimo. Bene labiausiai „profesionalų“ vyriausybės narį suglumino žurnalistų užduotas klausimas apie pagalbinio apvaisinimo situaciją Lietuvoje. Būsimasis ministras pareiškė, jog tik gilinasi į šią problematiką. Tuo tarpu L. Alesionkai labiausiai neramu dėl „profesionalo“ profesionalumo ir jo keisto pasiryžimo kovoti su alkoholio vartojimu šalyje.  
„Aš esu tas žmogus, kuriam likimas davė užduotį – sukurti atgimusios Lietuvos valstybės alkoholio kontrolės politiką. Parengėme 5-is įstatymų projektus – vieną už kitą durnesnius, vieną už kitą aršesnius savo draudimais. Labai karingai juos prakišinėjo dvi blaivybės draugijos. Ir iš viso to reikėjo padaryti normalų įstatymą, kuris išspręstų visus pilstuko, nelegalios prekybos, gamybos, kontrabandos ir kitus dalykus. Tai buvo be galo sunkus darbas, bet padariau. O dabar jie nori grįžti į caro laikus, kai turėjom tą valstybinį monopolį. Na, nieko iš to nebus. Na, neišeis.”, – pasipiktinimo naujaisiais tautos blaivintojais neslėpė L. Alesionka.
Paklaustas, ar ko nors gero galima laukti iš naujojo ministro, buvęs Seimo narys tęsė tą pačią kalbą.
“Ne, ne. Naujas Sveikatos apsaugos ministras – psichiatras. Vieną psichiatrą mes jau turėjome iš Panevėžio (red.: Raimundas Alekna, dabartinis Vilniaus miesto tarybos narys). Tai tiek prikompensavo psichotropinių vaistų, kad Ligonių kasos prisidarė, jei neklystu, beveik 250 000 000 litų skolų. A. Veryga – jis nėra kuo nors blogesnis už kitus, buvusius sveikatos apsaugos ministrus. Bet jis yra blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ vadas. O jie jau kelis dešimtmečius propaguoja švedišką alkoholio kontrolės monopolį. Panaši tvarka galioja Norvegijoje ir dar Suomijoje. Bet reikia pastebėti, kad skandinavai buvo „nesvietiškai“ prasigėrę, jie patys suprato, jog išsigims, jog jų genetika kenčia. Tada ten pati visuomenė vos ne referendumo keliu sutiko pati save gelbėti, apribodama alkoholio prieinamumą. Tačiau kas tinka jiems, niekaip netiks mums. Jos buvo trys šalys – kaip ir izoliuotos. Mūsų krašte monopolizacija tokios įtakos kaip ten neturės. Visi valstybiniai monopoliai, išskyrus gal tik kariuomenę, Lietuvoje veikia labai blogai“, – kalbėjo L. Alesionka.
A. Veryga vienas iš nedaugelio, kuriam R. Karbauskio – S. Skvernelio vyriausybėje pavyko išlikti tarp „profesionalų“. Daugeliui ankstesniųjų – jau teko užleisti pozicijas gerokai geresniems.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.