Anykštėnė prašo pagalbos

Anykščiuose 4 daugiabučiai  J. Biliūno 16,18,20,22 yra 5 aukštų 45 butų, statyti pagal tą patį projektą 1962 m. Patys pirmieji daugiabučiai Anykščiuose.

Dabar ruošiamasi J. Biliūno 20 daugiabutį renovuoti. Manau, kad taip renovuoti po vieną netikslinga, nes virš 50% gyventojų gauna kompensacijas ir už jų renovaciją mokės valstybė. Kam ruošti 4 projektus, jei užtenka vieno. Tikslinga būtų daryti  renovaciją visuose 4 namuose iš karto ir etapais. Pirma sutvarkyti šildymo sistemą, antras etapas – durys ir langai, trečias – stogas ir sienos.

J. Biliūno 16,18,20,22 namų vamzdynai eina per gyventojų rūsius. Izoliacija nusitrynusi. Rūsiuose baldai ir kitokie rakandai. Prie vamzdynų negalima prieiti. Rūsyje + 14 laipsnių šilumos.

2014 m. kreipėmės į Utenos energetikos instituciją patarimo. Jie suorganizavo UAB Anykščių komunalinio ūkio,  UAB  „Anykščių šiluma” ir J. Biliūno 18 gyventojų susirinkimą. Susirinkimas vyko komunaliniame ūkyje, atvyko direktorius V. Vaičiulis su komanda, namo gyventojus atstovavau aš. Svečių iš Energetikos inspekcijos ir Vartotojų teisių institucijų  buvo penki.

Susirinkimo tikslas buvo aptarti, kaip pertvarkyti J. Biliūno 16,18,20,22 šildymo sistemas. Patarimas buvo vienas. Nutiesti naują vamzdyną išilgai namo,  pritvirtinant vamzdžius prie rūsio lubų. Dokumentai buvo perduoti savivaldybės administracijai.  Pora kartų pakalbėjau su  savivaldybės administracijos vadovais, bet buvo aišku, kad jiems ta užduotis per sunki. Taip niekas ir nebuvo padaryta. Toliau švaistome šiluminę energiją ir juokiamės iš valstybės, kuri už tai kompensuoja.

Darant renovaciją etapais, gyventojai susimokėtų už darbą patys, tik kai kam turėtų pagelbėti valstybė. Tų namų renovacija baigtųsi per 3- 4 metus ir gyventojams, ir valstybei kainuotų pigiau.

Gerb. Utenos energetikos inspekcijos darbuotojai, prašau pagalbos ir patarimo, kaip geriau ir pigiau atlikti minėtų namų renovaciją.

Marijona Fergizienė

 

10 Komentarai

 1. Protinga pasakyta, užsakitau.

 2. Kas dabar žmonių klauso?

 3. Bobutei trūksta dėmesio.

 4. Pilnatis.Marijona vel apsireiske.

 5. Jolantai

 6. Dar kartą Jolantai… reikia džiaugtis , kad yra tokia pilietiška ir ūkiška moteris….Padėkoti verta, o ne kaltinti gamtos reiškinius…

  • aplinkui visi durniai, vagys ir kenkėjai, tik viena Marijona viską visais klausimais supranta ir gali patarti bet kurios srities profesoriui…

 7. Protingas pasiulymas.

 8. M.Fergizienė

  J.Biliūno 20 namas prieš renovaciją turi atnaujinti elektros instaliaciją, vamzdynus, o tada imti gražinti patį namą. Gal name yra koks turtingas gyventojas, kuris gali darbų apmokėti.?

 9. Šaunuole moteryte stiprybės jūms sveikatos.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.