Anykštėnė Lietuvai pristato persų dainavimo tradicijas

Kovo 13 dieną iš Anykščių krašto kilusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorė, mokslų daktarė Brigita Bublytė Vilniuje vedė netradicinį seminarą, kuriame pristatė persų muziką.

Išgarsėjusi tuo, kad sėkmingai „supiršo“ sutartines su ispaniška flamenko muzika, B.Bublytė pasinėrė į kitų tautų muzikos tradicijas. Seminare „Pasaulio balsai: persų ir lietuvių tradicijų dermė“, persų dainavimo tradicijas gyvai pristatė svečias iš Kurdistano Hamidreza Ojaghi.
B. Bublytė (KKC nuotraukoje) sumanė ir įgyvendina visą paskaitų ciklą, kuriame bus pristatomos įvairių tautų dainavimo tradicijos.
„Pasaulio balsų“ paskaitų cikle planuojama pristatyti įvairias balsines tradicijas: cante jondo (flamenko dainavimas), khoomei (gerklinis dainavimas), maqam (persų kultūriniam regionui būdinga muzikinė -vokalinė tradicija) , dhrupad (Šiaurės Indijos dainavimo tradicija) ir kt. ir palyginti su mūsų kultūra. Pirmojoje ciklo dalyje „Pasaulio balsai: persų ir lietuvių tradicijų dermė“ pristatyta Persijos kultūriniam regionui būdinga maqam tradicija (liet. mugamas) ir tahrir vokalinė technika. Maqam vokalinė tradicija yra įtraukta į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo apsaugos konvensiją.
Seminare dainininkas iš Kurdistano, grojantis daf’u (daf – tradicinis Artimųjų Rytų būgnas) Hamidreza Ojaghi suteikė galimybę išgirsti, patirti ir išmokti Kurdų dainas bei ritmus. Hamidreza Ojaghi gimė 1974 m. Teherane kurdų šeimoje, kuri visą laiką puoselėjo tradicinę kurdų muziką. Šiuo metu Hamidreza gyvena Austrijoje, veda meistriškumo kursus.
Reikia tikėtis, kad B. Bublytė nepamirš ir Anykščių, atveš parodyti ką nors iš savo paskaitų ciklo ir mums.

ŠILELIS

2 Komentarai

  1. Liūdesio dainų kraštas

    Ar tokia muzika skambės išrinkus Sigutį ir įsileidus konservus į valdžią ?… https://www.youtube.com/watch?v=DLkkcn6SiPY

  2. Džiaugsmas

    Kaip smagu skaityti apie tokią šaunią mūsų krašto dukrą. Ji pristato muziką visiems:))

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.