Anykštėnas Vytautas Janulis – tarp stipriausiųjų Lietuvoje

Prieš trisdešimt dvejus metus spalio 3-4 dienomis Klaipėdos centriniame stadione įvyko pirmosios Lietuvoje lengvosios atletikos veteranų varžybos.Tuo metu tai buvo ir pirmosios veteranų varžybos visoje Tarybų Sąjungoje.Varžėsi Lietuvos ir Latvijos veteranai.

2018 metų gegužę Vytautas Janulis be treniruočių švystelėjo ietį veteranų varžybose Vilniuje ir tai buvo pirmas po 1973 metų, ieties metimas. Oficialiai paskelbtame Lietuvos veteranų lengvosios atletikos dešimtukuose savo amžiaus kategorijoje V. Janulis yra devintas.
Vytautas, būdamas Troškūnų vidurinės mokyklos dešimtoku, tapo Lietuvos Moksleivių spartakiados rutulio stūmimo čempionu ir buvo antras ieties metimo sektoriuje, tad buvo pakviestas į Lietuvos moksleivių rinktinę.
Rūdeniop Vytautą iš Troškūnų, žymus to meto treneris, vėliau padėjęs „Lietuvos ryto“ krepšininkams“, išsivežė į Panevėžio sporto mokyklą internatą, o vėliau V. Janulis grįžo mokslų baigti į Troškūnus. Sporto planus jam kuravo žymus to laiko ieties metimo treneris iš Vilniaus. Vytautas Troškūnuose trenerio planus viršydavo keliskart.
Pavasarinių moksleivių atostogų metu, mėtydamas ietį Troškūnų laukuose, patyrė skausmingą traumą. Gydytojai nepadėjo. Pradėjo kilnoti štangą. Po metų tapo sporto meistru, gerino Lietuvos rekordus, buvo Lietuvos rinktinės nariu.
2018 m. po ilgos pertraukos be treniruočių mestelėjo ietį.
2019 metais, po nesėkmingų rėmėjų paieškos, žmona Vytautui dovanojo ietį. Kurjeris ietį atvežė į sodybą Kirdeikiuose (Utenos r.). Prasidėjo intensyvios treniruotės. Deja, jaunystės traumos prieš pat varžybas sutrukdė dalyvauti ne tik Europos veteranų pirmenybėse. Beje, V. Janulio rutulio stūmimo ir ieties metimo rekordai Anykščių krašte nuo 1973 nepagerinti lig šiol.
„Bet nieko tokio. Viskas bus gerai“, – sako V. Janulis ir tikisi, kad ietį dar varžybose mėtys.

NYKŠČIAI

3 komentarai

  1. Saunuolis Vytautai!

    Taip ir toliau, metai ne viskas…)))

  2. Neužmiršk savo mylimos sporto šakos. Veteranai nesnaudžia, gerina savo rezultatus beveik kiekvienose varžybose

  3. 2119 metais…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.