Anykštėnas fizikas vadovauja grupei „Puntukas“

Iš Anykščių krašto kilę dvyniai Alkauskai abu pasiekė mokslo aukštumas. Daugiau anykštėnams žinomas matematikas Giedrius, kuris kuria muziką, rašo eilėraščius. Tuo tarpu jo brolis Audrius (nuotraukoje) pluša fizikoje.

Audrius Alkauskas vadovauja Elektroninės struktūros teorijos grupei „Puntukas“ Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre. Į šių metų tarptautinę fizikos ir gamtos mokslų konferenciją „Open Readings 2019“ sukviestos ryškiausios mokslo ir technologijų pasaulio asmenybės, savo sričių pionieriai ir didžiausių mokslinių proveržių autoriai, tarp jų ir Nobelio premijos laureatas Gérard Mourou. Konferencijos metu Gérard Mourou apsilankė ir Audriaus Alkausko vadovaujamoje laboratorijoje. Nuotraukoje įamžinta susitikimo akimirka: Audrius Alkauskas su Nobelio premijos laureatu Gerard Mourou ir fizike Mažena Mackoit-Sinkevičiene (Mažena yra Audriaus Alkausko doktorantė, viena iš šios konferencijos organizatorių). Šiemet konferencijos organizatoriai sulaukė virš 450 mokslinių tezių iš 20 Europos ir Azijos valstybių. „Open Readings 2019“ dalyvauja tokie gerai mokslo pasaulyje žinomi asmenys kaip astrofizikė, atradusi pulsarus, J. Bell Burnell; grupės, tiriančios genomo evoliuciją, Europos Bioinformatikos Institute Kembridže vedėjas, sukūręs DNR atmintinę Nick Goldman; Fedor Jelezko, apdovanotas Shpolskio-Rebane-Personovo medaliu už kvantinių technologijų plėtojimą; žymus pasaulio chemikas Karl Anker Jorgansen ir kiti.

Lygiai prieš metus, Audrius Alkauskas buvo šios konferencijos kviestiniu svečiu. Jo pranešimas apie kvantinius kompiuterius “Open Readings 2018” konferencijoje galite pasižiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=99mlerq63XI&list=PLy4mApKrdtBVYxhBuHWF1WCrzjEIWV3hI (nuo 20 min).

„Open Readings conference 2019“ nagrinėja ne tik specifines savo srities temas, bet ir tas, kurios rūpi platesnei visuomenei, sakykim, dirbtinis intelektas.

Dirbtinis intelektas – daugiausiai diskusijų sukelianti tema technologijų pasaulyje. Daugelis žino apie dirbtinio intelekto mašinas, bet turbūt ne daug kas supranta, kas tai yra iš tiesų. Daug žinomų žmonių tokių kaip Elonas Muskas (įmonių „SpaceX“ ir „Tesla“ įkūrėjas) ar Bilas Geitsas (korporacijos „Microsoft“ įkūrėjas, filantropas) viešai išreiškė savo nuomonę apie potencialius dirbtinio intelekto pavojus. Savo įžvalgomis apie tai, kas yra dirbtinis intelektas, kokie išradimai jau yra padaryti šioje srityje, kokios patirtos sėkmės ir nesėkmės, ir kokie už to slypi potencialūs pavojai konferencijoje dalinosi Vilniaus Universiteto mokslų daktaras Stepas Toliautas.

NYKŠČIAI

Vienas komentaras

  1. Didziausia pagarba Audriui!!!!!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.