Anykštėnas dviračiu išmaišė Angliją


Dėl kilnaus tikslo iš Anglijos į Lietuvą dviračiu parminti planavęs lietuvis buvo priverstas keisti planus dėl koronaviruso apribojimų. Tačiau tai jam nesutrukdė pasiekti tai, ką buvo sugalvojęs – surinkti paramą sergantiems vaikams.
Tautvydas Piragis labdaringą žygį dviračiu iš Anglijos į Lietuvą planavo surengti praėjusią vasarą ir jo metu iš tautiečių rinkti lėšas, kurios būtų skirtos Lietuvos vaikų globos namuose gyvenantiems vaikučiams su Dauno sindromu.
Tačiau pandemija sutrukdė idėją paversti realybe.
Bet Tautvydas Piragis rankų nenuleido: jis sumanė dviračiu labdaringais tikslais važinėti po Angliją: nuo rugpjūčio pradžios jis kiekvieną savaitgalį iš Lutono mindavo įvairiausiomis kryptimis – aplankė Peterboroughą, Brightoną, Great Yarmounthą, Milton Keynesą, Northamptoną ir daug kitų šalies miestų, o rugsėjo viduryje žygį užbaigė Bedforde.
Čia žygis ir finišavo. Suskaičiuota, kad jo metu lietuvis įveikė iš viso 2353 kilometrus. Palyginimui – Lutoną ir Lietuvos centre esantį Kauną skiria 2248 kilometrai važiuojant trumpiausiu maršrutu.
Lietuviui pavyko ir kita sumanymo dalis: Anglijoje gyvenantys tautiečiai paaukojo 3765 eurus, kurie atiteks vaikų su dauno sindromu specialiajam gydymui – gyvūnų terapijai.
„Galiu daugiau nei tu manai“, – ne pirmą kartą skelbia Tautvydo Piragio šūkis ir kiekvieną jo žodį lietuvis patvirtina savo darbais.
Tai jau ne pirmas jo labdaringas darbas šiemet – anksčiau jis sutelkė Anglijos lietuvius tam, kad Lietuvoje gyvenanti mergaitė su negalia išpildytų savo svajonę ir turėtų specialų dviratį.
Jau suplanuotas ir panašus žygis kitais metais. Jeigu netikėtos aplinkybės nesutrukdys, Tautvydas Piragis dviračiu iš Anglijos į Lietuvą turėtų patraukti 2021-ųjų liepą.

Apie T.Piragio žygį parašė lietuvių portalas „ANGLIJA.today“

4 komentarai

 1. kai neturi kas veikti, tai nesamonemis uzsiimi.

 2. Man pasakykit iš kur žmonės turi pinigų kelionė pvz po kalnus ir taip toliau jauni nieko nedirba

 3. Šaunuolis Tautvydai.
  Daugiau tokiu kaip tu.
  Pagarba.
  O jus komentatoriai nors kazka padarykit, o tada komentuokit.

 4. Na tu Šaunuolis Tautvydai.
  Man didele garbe tave pažinoti .
  Tu griauni kalnus.
  Tu turi didele širdi.
  Tu savo darbais garsini Anykščiu miesta
  Respect drauguži

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.