Anykštėnas bijo nakvoti savo namuose

Anykščių miesto J. Biliūno gatvės 33 namo gyventojas Antanas Čiukšys labai džiaugiasi ankstyvu ir šiltu pavasariu ir vasara. Tai leidžia jam išvengti buvimo savo namuose. „Tik retkarčiais grįžtu, pažiūriu, ar dar neužgriuvo“, – sako A. Čiukšys. Anykštėnas jau kuris laikas gyvena sode ir laukia, kada Anykščių valdininkai atkreips dėmesį į avarinę situaciją.
(ŠILELIS 2019-06-29 Nr. 26 (1195)

Anykščių miesto J. Biliūno gatvės 33 namo gyventojas Antanas Čiukšys labai džiaugiasi ankstyvu ir šiltu pavasariu ir vasara. Tai leidžia jam išvengti buvimo savo namuose. „Tik retkarčiais grįžtu, pažiūriu, ar dar neužgriuvo“, – sako A. Čiukšys. Anykštėnas jau kuris laikas gyvena sode ir laukia, kada Anykščių valdininkai atkreips dėmesį į avarinę situaciją.

Sienas laiko… laidai
Iš savo namų 85 metų neįgalumą turintį vyrą veja baimė, kad gali žūti.  Galbūt skamba paradoksaliai, tačiau kai vyras parodė savo butą, supranti, kad grėsmė labai reali. „Krintantis betono gabalas pramušė klozeto dangtį. Kai šventėme Antanines, grįžęs radau dar du iškritusius gerokus betono gabalus“, – rodo savo butą A. Čiukšys.
Atvirai sakant, sunku patikėti, kad taip gali būti Anykščių centre – suskilusios sienos, pertvarų prispaustos neužsidarančios durys, persikreipusios pertvaros, beveik nutraukta kanalizacija… Susidaro įspūdis, kad dalis sienų laikosi tik ant elektros instaliacijos laidų ir durų. Ypač pavojinga padėtis vonioje ir tualete, vyras sako, jei kada ir maudosi, tai įsitempęs klauso visus pokšėjimus. „Jei užgrius, tai kada mane ras?“ – retoriškai klausia A. Čiukšys.
Tokia padėtis A. Čiukšio bute tęsiasi jau dvejus metus. „Sienų plyšiai atsivėrė palaipsniui nuo 2017 metų ir procesass tęsiasi iki šiol. Vis daugiau ir daugiau trūksta, plyšiai didėja”, – pasakojo A. Čiukšys.
Vyras spėja, kad tai įvyko dėl 2017 m. gausių kritulių, kurie paplovė namo ir buto pertvarų pamatus. Todėl sienos ir trupa. 1971 metais šiame name buvo atliekami kapitalinio remonto darbai, bet, pasak A. Čiukšio, jie buvo atlikti grubiai pažeidžiant projekto reikalavimus.
Dvejus metus vyras laukia, kada Anykščių valdininkai atkreips į jį dėmesį. „Man duoda suprasti, kad tai mano butas ir mano problemos, bet aš neturiu tokių pinigų. Aš seniai gyvenu su negalia, išsibaigė mano resursai, nes nuo to laiko, kai čia gyvenu, buvo atlikta daug darbų, už kuriuos teko mokėti“, – sako A. Čiukšys.  Tiesa, jis teigia, kad net jei ir turėtų pakankamai pinigų, vargu ar galėtų savarankiškai tvarkyti namo, kurį administruoja UAB „Anykščių komunalinis ūkis“, pamatus. O nesutvarkius sėdančių pamatų neįmanoma tvarkyti ir sienų. Be to, grėsmė kyla ne tik pačiam buto savininkui, bet ir kaimyninių butų gyventojams – virstančios sienos gali nutraukti kanalizaciją, vandentiekį, elektros tiekimą, todėl tai jau ne vieno žmogaus problema.

Dveji metai pažadų
A. Čiukšys parašė pareiškimą Anykščių merui ir kantriai laukė, kokį gaus atsakymą.
Kol kas negavo jokio. Per dvejus metus, kai
A. Čiukšys ieškojo pagalbos, jis išgirdo daugybę pažadų tiek iš buvusios valdžios, tiek iš dabartinės. „Valdininkai išklausydavo, aplankydavo, privalomai nufotografuodavo, pažadėdavo…  ir tuo viskas baigdavosi. Buvau ir pas dabartinį merą Sigutį Obelevičių – jis mane nukreipė pas savo pavaduotoją Dainių Žiogelį“, – apie paskutinį vizitą į savivaldybę pasakojo anykštėnas.

Chronologija
A. Čiukšys kruopščiai užsirašinėjo vizitus pas Anykščių valdininkus.
2017 m. lapkričio 23 diena. Išsyk meras (Kęstutis Tubis) išsikvietė statybininką ir liepė eiti su manimi ir nufotografuoti. Po to statybininkas buvo įpareigotas sudaryti atliekamų darbų sąmatą ir brėžinį.
2017 m. gruodžio mėnesį buvau pas savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją (Ramūnas Blazarėnas). Jis pareiškė, kad šis klausimas –
ne jo galioje.
2018 m. sausio 4 diena. Pas merą (tik pažadai).
2018 m. vasario 21 diena. Buvau pas merą. Meras liepė palaikyti ryšį su Virmantu Velikoniu. Buvau išsikvietęs V. Velikonį apžiūrėti buto. Nufotografavo, tuo ir baigėsi.
2018 m. rugsėjo 20 diena. Buvau pas merą. Žadėjo tikrai padėti. Laukiau kantriai drebėdamas, nes kiekvienu metu galėjo įvykti nenumatyti dalykai.
2019 m. gegužės 9 diena. Buvau pas naują mero pavaduotoją (Dainius Žiogelis). Pakviečiau apžiūrėti mano butą, pasidarė nuotraukų. Prisistatė komunalininkai, apžiūrėjo kanalizacijos stovą, nustatė, kad stovo negali judinti, nes grius siena. Išeidami sakė, kad tegu valdžia tau ieško buto laikinam apgyvendinimui.
2019 m. gegužės 14 diena. Buvau pas Liną Pravilionį (UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ laikinasis direktorius). Jis pripažįsta, kad padėtis pavojinga kaip tiksinti bomba.
2019 m. birželio 4 diena. Skambinau L. Pravilioniui dėl to, kad gaučiau atsakymą raštu ir dėl sprendimo paspartinimo.

Vietoj epilogo
Vasara yra toks dalykas, kad vieną dieną baigiasi, todėl ir A. Čiukščiui teks grįžti gyventi į savo butą. Tikimės sulaukti ir valdininkų atsakymų, kodėl dvejus metus laukiama nelaimės. Beje,  buto fotografijų mes taip pat pasidarėme.
Linas BITVINSKAS

10 Komentarai

  1. net nesitikek zmogau nieko,valdininkams svarbu alga pasiimt,Biliuno 25 namo kiema jau virs 10 metu tvarko pazadais,plaukiam po kiekvieno lietaus,telkso balos,jiems net negeda kai sveciai ar delegacijos atvaziuoja

  2. Galėtų padėti ir sūnus.

  3. Ui tas Tubis ir Blazarėnas, nieko nepadėjo žmogui. Neturėjo laiko, amfibiją pirko ir poveikį prekybai ruošė.

  4. Taigi žmogau butas tai tavo- ir vidaus pertvaras bute turi pats remontuoti. Yra kitas pasiūlymas- jei nenori ar neturi už ką remontuotis savo buto, tai parduok ir nusipirk už tuos pinigus vieno kambario butą. Miesto centre butą verslininkai nupirks bemat ir susitvarkys neieškodami valdžios malonės.

  5. atsisuko lazda zmogui kitu galu,dievas yra.

  6. Neigalumas 85 metu zmogui nera nei tvirtinamas, nei nustatomas, gali juo nesiremti. Tokiu metu zmones visi neigalus

  7. Na. Kas iš straipsnio- dar vieni nufotografavo ir tiek. Savininko reikalas savo butą tvarkyti. O jei bėda name.tai kur kiti namo gyventojai.kodėl nepakalbinti?

  8. su šalmu ir liemene miegoti

  9. Nu jo… Jau labai reikia remonto, net gaila žiūrėti. Bet kada gali įgriūti plytelės.. https://www.unideco.lt/patarimai/plyteles/sienu-plyteles

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.