Anykštėnams teks išmokti gyventi kitaip

Anykščių rajono savivaldybės administracijos sprendimu tie gyventojai, kurie yra atvykę iš užsienio ir neturi galimybės namuose saviizoliuotis , dviem savaitėms bus apgyvendinami Anykščių technologijos mokyklos bendrabutyje. „Nykščiai“ teiravosi vicemero Dainiaus Žiogelio, ar technologijos mokyklos bendrabutyje jau yra gyventojų ir kokios ten gyvenimo sąlygos?

„Savaitgalį apgyvendinome bendrabutyje du žmones.  Jie gyvena atskiruose kambariuose.  Dar du turėtų apsigyventi. Bendrabutyje yra 52 kambariai ir 122 lovos. Pagal sveikatos ministro Aurelijaus Verygos pasirašytas taisykles, nuo šiol visi iš užsienio grįžę tautiečiai bus priverstinai karantinuojami savivaldybių numatytose patalpose. Tai gali būti tiek bendrabučiai, tiek viešbučiai. Tad tokia realybė“, – sakė vicemeras.

Paklaustas, ar įstaigos aprūpintos dezinfekciniu skysčiu ir kitomis apsaugos priemonėmis, D. Žiogelis paaiškino: „Įstaigos ar „uabai“ yra atskiri vienetai, jie rūpintis turi patys. Penktadienį mums buvo pranešta, kad atsiųs 700 litrų dezinfekcinio skysčio, bet jį gausime tik kovo 26 dieną, tada padalinsime. Iki šiol esame gavę tik 20 vienetų vienkartinių respiratorių, kurios atidavėme medikams.  Lietuvoje pradėtas gaminti dezinfekcinis skystis, dabar jo yra visose degalinėse, parduotuvėse ir vaistinėse. Galima nusipirkti, ne problema. Jei gautume respiratorių, juos tektų dalinti medikams, socialiniams darbuotojams, kurie aprūpins neįgaliuosius maistu. Jei kas turi nuo seniau respiratorių FFP3, blogiausiu atveju FFP2, juos galima dėvėti, dalinai apsaugos nuo infekcijos. Kol kas mūsų valstybė nelabai susitvarko su problema, dabar „išlenda“ visos sveikatos reformos spragos. Teks labai susitelkti ir kažkaip pergyventi šį laikotarpį. Teks išmokti kitaip apsipirkinėti parduotuvėse, pirkti ne „šiam kartui“ ir neiti su visa šeima į parduotuvę, kaip į pasivaikščiojimą. Kodėl aš taip sakau? Sekmadienį mačiau ne vieną šeimą su vaikais, išeinančią iš prekybos centro. Galbūt teks susitaikyti su tuo, jog visi vaikščiosime su apsauginėmis kaukėmis“.

NYKŠČIAI

32 komentarai

 1. Su ziburiu parduotuvese nerasi dezinfekcinio skyscio nezinia kada eiti netiesa

 2. Rasote po parduotuves su apsauginemis kaukemis,-klausimas kur ju isigyti,jei ju nera.

 3. Jeigu truks vietų .Galmetu šiltnamiuose įrengti karo lauko ligonine

 4. Pasisiūti patiems kaukes, arba įsigyti patiems https://www.skelbiu.lt/paieska/daugkartines-kaukes/

 5. sakote valstybė nesusitvarko su šia problema,matysim kaip seksis musiškiams valdžioje,kadangi ir dabar grįžę vaikšto po p-ves ir mieste. Reiktų domėtis kiek buvo išvykusių kitur,ypač atostogauti. Kritikuoti tai lengva.

 6. Apsaugines kaukes galima pasisiūti, jeigu noras ir supratimas yra.
  Padėtis iuo metu tokia.

 7. Kvazimodas

  ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Lietuvos moterys bandancios gyventi kitaip, penkta karantino diena: https://www.facebook.com/ViPirmadienis/videos/1300087163518558/

 8. koks čia karantinas,jei sugrįžę besmegeniai gyvena kartu su šeimos nariais,o tie tėveliai ir mamytės i darbus eina į įvairias darbovietes.Visus reik nuo pasienio ,iš aerouostų,ar keltais atplaukę į Klaipėdos uostą suvaryt įfūras ir vežt kuo toliau uždarymui bent mėnesiui.

 9. Zadu gryzti is uzsienio..tai kur cia kreiptis del to karantinavimosi..duokit koki mobil.nr kad paskambint susitarti

  • Kvazimodas

   ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
   Cia uzpildyti anketa: https://nvsc.lrv.lt/covid-19
   14 dienu izoliuotis ir sekti savijauta, sunegalavus kreiptis i medicinos istaiga. Kitu nurodymu nera.

  • Kvazimodas

   ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
   Dar maciau ministras kalbejo kad siai dienai gavo didele diagnostikos reagentu partija. Gal galima bus tirtis ir nelaukiant simptomu. Tai butu pagrindine profilaktikos priemone.

 10. visi kas isvaziavo atostogauti po paskelbimo kad neisvykti ,o dabar grizta tegul sedi savo saskaita kazkur pasieni ir atostogauja toliau o ne tai gal saudykit ir bus tvarka

 11. Tai Force majeure

  Kaip čia susiję su sveikatos reforma?
  Juk tai force majeure, t.y. įvykis, nepaprastos aplinkybės, kurių negalima nei numatyti arba išvengti, nei kuriomis nors priemonėmis pašalinti.
  Tyrimų dažnis negelbės, nes ryte tiriant-būsiu sveikas, o vakare, jau užsikrėtęs.
  Gal gydymo įstaigų vadovai turėtų prisiimti atsakomybę už darbuotojų aprūpinimą priemonėmis, o ne taupyti laukiant iš valstybės rezervo.
  Gydytojai,dirbantys Anykščiuose, grįžę iš užsienio kelionių taip pat turėjo „izoliuotis“, o ne priimti ligonius.
  Prekybos centruose kuo mažiau lankytis visiems.
  Neišpirkti milžiniškais kiekiais kaukių, respiratorių siekiant pasipelnyti vėliau.
  Padėkime vieni kitiems, juk aiškiaregių nebuvo ir niekas iš anksto negalėjo numatyti visų
  aplinkybių. Visas pasaulis sunkiai sprendžia „koronos“ problemas.

  • Kvazimodas

   ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
   Vienam sakini teigiate, kad neimanoma isvengti kas neisvengiama. Kitame sakini vardinate isvengiamumo profikaltines priemones. Reikia pasakyti pseudo priemones, nes jos paremtos etika, kuri praktiskai neigyvendinama realybeje.

   O masiniai tyrimai, tai ne etikos, o fizinio veiksmo priemone.

 12. GIRDĖJAU ANYKŠČIUOSE VAIRUOTOJŲ GATVĖJ KORONKĖ.AR TAI TIESA ?

 13. prie es ir savos tokios valdzios ,pacio skestanciojo reikalas ,kaip nori taip isgyvenk pats ,jiems zmones dzin ,stai kokioj santvarkoj vagiu sukurtoj gyvenam,visur reformos tik del reformu

 14. Nereikejo ileist isvykeliu,reikejo sienas uzdaryt,ir tegu ten gyvena ir gydosi.Zinojo,kad virusa parves,kad bus neissprendziamu problemu,o gryzusius lik vieno reikejo izoliuoti,o ne paleisti kaip avis,laisve pajute kuris izoliuosis,o dabar medikai kencia,visi kiti uzkresti,ot reikia taip,-kurie parveze sia liga,kurie uzkrete,-tegul gydo visus,-tada nei vienas nesitrainios.

 15. Vairuotojas - ekspeditorius

  Tai jus man siūlot grižus karantinuotis į tą prisnerkšta, su bendrais tualetais ir dušais proftechninės bendrabutį, nors turiu savo nuosavą būstą, kur galėčiau be streso praleisti vienas ta 14d saviizoliacijos laikotarpį? Aš taip nemanau, kadangi man užtenka proto šeima tom dviem savaitėm atskirti nuo savęs, tai manau užteks ir proto dvi savaites praleisti saviizoliacijai!

 16. Ijunkit vaizduote

  Nėra kaukių pasidarykite, pilnas internetas info.

 17. ko list ir tusciazodziaut,sakyk tiesiai ,nezinot ka daryt ,neturit nei supratimo ,nei lesujus tik algas imti sugebat,geda del jusu kontoros tokios ir tokiu vadu

 18. visu r veluojate k ur jus buvote kai pirmieji pradejo gryzti,-kodel paleidote kaip avis,ir issilakste po visur ,kodel pirmuju neizoliavote,o dabar kai uzkratas jau pas mus,-kodel i istaigose dirbanciuosius nieks nekreipia demesio, kas ka ismoks gyventi kitaip,kai nesimato,kad kazka darytumete.

 19. To senai reikejo

 20. kur gauti dezinfekcinio skyscio parasykite esame senjorai kad galetume nueiti ir nusipirkti kur klausem niekas neturi

 21. Spekulentus kurie perpardavineja kaukes užkėlė kainas sukišti į kalėjima

 22. Čia yra paskleista kažkokia nesąmonė, gerai kažkoks profesorius sako Amerikai nepadarykim dėl žalos dar didesnės žalos, miršta čiut ne šimto sulaukė, kiti ir pensijos nesulaukia tai yra ekonominis paskleista virusas Amerikos kuris puikiai veikia Kinija ir Europą vienų žodžių euraziją

 23. Pone Ziogeli neklaidinkite zmoniu del dezinfekcinio skyscio jei nezinote turbut jus pati pasiekia klaidinanti informacija pirmiausia nuvykite i bet koki prekybos centra parduotuve degaline vaistine jop nera niekur

 24. po perkūnais ką veikia ORLEN Lietuva ? prie ruso tai vodke „Kvietinė“ buvo iš naftos varoma, o naftos kaina tai tris kartus krito…

 25. Dezinfekcinio skysčio yra Judickienės vaistinėje.1l talpos kaina 8 eurai,o 100ml talpos buteliukas 1.80eur.Pati pirkau vakar (kovo 24d.)

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.