Anykštėnai varžėsi su garsiausiais pasaulio biatlonininkais

Jau tapo tradicija, kad pirmieji Naujųjų metų Pasaulio biatlono taurės etapai vyksta Vokietijoje.

Kad pamatytų Pasaulio biatlono elitą į šiuos etapus susirenka iki 70 000 žiūrovų.

Taip jau sutapo, kad šįkart būryje sportininkų buvo ir du anykštėnai – Vytautas Strolia ir jaunasis Linas Banys, kuris tik prieš Naujuosius metus iškovojo teisę startuoti Pasaulio taurėje.

Nors prieš porą metų Linas tapo savanoriu, kad galėtų su prancūzu Martanu Furkadu startuoti Pasaulio kariūnų žaidynėse, tačiau jie susitiko ir elitinėje biatlonininkų lygoje.

Oberhofe vykstančiame etape Linui pirmas startas buvo estafečių lenktynės.

Oro sąlygos buvo ypatingos dėl rūko, kuris kartais tapdavo nepermatoma siena.

Kad oro sąlygos pakoregavo komandų rikiuotę, rodo ir tai, kad švedai tapo nugalėtojais sukę tik vieną baudos ratą.

O pripažinti šauliai vokiečiai suko šešis ratus ir buvo šešti, o ukrainiečiai su devyniais ratais liko 11.

„Antrajame etape startavęs Vytautas Strolia Lietuvos komandoje estafetę perėmė penkioliktas ir po 7,5 km nuotolio perdavė dešimtam buvusiam Linui Baniui.

Kaip pasakoja pats sportininkas, šaudykloje nelabai matėsi ir taikiniai. Gauti 4 baudos ratai nubloškė komandą į 21 vietą tarp 25 startavusių.

Meistriškumas ateina su patirtimi. Dabar anykštėnai persikels į Rupoldingą, kur laukia kito taurės etapo startai,“ – sakė treneris Bronius Vitkūnas.