Anykštėnai nustebintų?

Vakar pranešta, jog atlikta gyventojų apklausa parodė, kad laimingiausi lietuviai gyvena Alytuje, o daugiausia gyvenimu nusivylusių – Šiauliuose. Kaip šiame kontekste atrodo Anykščių rajonas, kol kas neskelbiama, tačiau pagal Nykščiai.lt rengiamas skaitytojų apklausas susidaryti neblogą vaizdą taip pat galima. O jis bent šiuo metu – ne koks.

Per paskutiniuosius kelis mėnesius interneto vartotojų neklausėme, ar jie patenkinti gyvenimu, tačiau teiravomės daugelio kitų dalykų, iš kurių susidaryti nuomonę apie vyraujančias nuotaikas ir nupiešti nūdieninį anykštėno paveikslą nėra sudėtinga.

Apžvelgiame populiariausias portalo apklausas per paskutinius tris mėnesius.

Sausio viduryje apklausoje – „Jei šiandien kaip prieš 27-erius metus tektų ginti Lietuvos laisvę, ar tautiečiai dar kartą pasiaukotų?“ – dalyvavo 497 skaitytojai. 313 rinkosi atsakymą – “Ne, nes paprasto žmogaus šioje šalyje niekas nevertina“.

Sausio pradžioje teiravomės, ką iš buvusių rajono vadovų vertėtų apdovanoti Anykščių krašto pagarbos ženklu Lietuvos šimtmečio proga? Atsakymą, jog nė vienas nenusipelnė, pasirinko 298 internautojai. Iš viso nuomonę pareiškė daugiau nei 700.

Gruodžio pabaigoje klausėme, už kiek Eur per praėjusias Šv. Kalėdas gavote dovanų? 555 apklausos dalyviai dažniausiai rinkosi atsakymą – „Dovanų negavau“. Taip atsakė 124.

Gruodžio pradžioje  apklausoje, kurioje pasiūlėme atsakyti į klausimą, kaip Anykščių rajono savivaldybė pasitinka didžiąsias metų šventes, dalyvavo 274 respondentai. Daugiausiai – 131 – atsakė, kad neįdomiai kaip ir kiekvienais metais. Nors savivaldybės administracijos darbuotojai darė viską, kad tik sulauktų kuo mažiau kritikos, o anykštėnai turėtų kuo įspūdingesnių patirčių.

Taigi, iš šių pavyzdžių nesunku padaryti kai kurias išvadas – dauguma vietinių žmonių gyvenimu labai nepatenkinti ir netgi pikti ant visų: netinka valdžia, neužtenka pajamų, nebetiki net Lietuvos ateitimi. Ir kiek bežiūrėtume į Nykščiai.lt rengtas apklausas paskutiniais metais, jos visos labai panašios – su didele neigiamos emocijos doze. O situacija šalyje taip pat nekelia optimizmo.

Kad reikalai Lietuvoje krypsta į blogąją pusę, mano šeši iš dešimties (60 proc.) apklaustųjų. 32 proc. situaciją Lietuvoje vertina kaip gerėjančią.
„Baltijos tyrimai“ atlikta apklausa parodė, kad didžiausi pesimistai gyvena Šiaulių (73 proc.), Marijampolės (69 proc.) bei Klaipėdos (68 proc.) apskrityse.

Tuo tarpu Alytus – vienintelis miestas Lietuvoje, kuriame optimistų daugiau. 54 proc. alytiškių pastebi gerėjančią situaciją Lietuvoje.

6 komentarai

  1. ČIA PATENKINTAS,KAI TOKIA VALDŽIA MUMS ANT SPRANDO SULIPE SU DIDŽIULIAIS PRIEDAIS

  2. Alytuje geras meras- Vytautas Grigaravičius.

  3. „Kaip šiame kontekste atrodo Anykščių rajonas, kol kas neskelbiama, tačiau pagal Nykščiai.lt rengiamas skaitytojų apklausas susidaryti neblogą vaizdą taip pat galima. O jis bent šiuo metu – ne koks.“ Tris kartus skaičiau šitą sakinį, bet nesupratau.
    Šiais metais sudarykit anketas gudriau, su daugiau teigiamų pasirinkimų, ir rajonas bus optimistiškiausias Lietuvoje:)

  4. Angelė, pragaro merga!

    Kokia faina fotkė! Kokia gera idėja. Padovanokime šitą paminklą Vilniui ir Seimui. Su visu ratu. Vieta tip top tinkama. Dovana Valstybės šimtmečiui !!! Iš vieno miesti širdies į kito miesto širdį. Mums paminklų per daug, Vilniuj – pats tas.

  5. gal ne optimistu daugiau ,o vietines valdzios paziuris ir darbo rezultatai kitokie ,

  6. Kai tokios kainos buna per miesto sventes bei aplamai kainos sitokios paslaugu.. tai koks anykstenas gali but laimingas arba bent jau sugebetu ziuret i geraja puse..

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.