Anykštėnai ketinimą atkurti tarpvyriausybinę komisiją su Rusijos federacija vertina gana palankiai. Už tai pasisakė 40 proc. apklausos dalyvių

Tačiau antra tiek mano, jog Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis apie tai kalbėdamas nelabai supranta, ką daro. Žinios apie Premjero ketinimus pasklido iš karto po Naujųjų.

Politinius kontaktus su Maskva atnaujinti pasiūlęs Vyriausybės vadovas teigė, kad Lietuvos ir Rusijos dialogas galėtų apimti prekybos ryšius, energetikos, vežėjų, žemės ūkio, transporto klausimus, lietuvių mokytojų situaciją Karaliaučiaus krašte.

Tačiau Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius iniciatyvą smarkiai sukritikavo.

Paskutinį kartą ministrų vadovaujama komisija Lietuvoje posėdžiavo 2011 metų spalį. Nuo to karto santykiai su Maskva tik vėso.

Iš viso apklausoje savo nuomonę pareiškė beveik trys šimtai anykštėnų.

6 komentarai

  1. Jūsų apklausos klausimai nebuvo korektiški. Būčiau dalyvavęs ir teigiamai vertinęs S. Skvernelio poziciją, bet jūsų pasiūlytas rinktis teiginys „Gerai, nes Rusija mūsų visų mama.“ primityvus ir nekorektiškas. Aš nesu rusofobas, bet Rusija nėra mano mama! Todėl apklausoje ir nedalyvavau. Ar taip tikėjotės sumažinti pritariančių S.Skverneliui skaičių? Gėda jei taip! Visiškas redakcijos neprofesionalumas.

  2. Viešintiškis iš Kauno

    Tikrai pritariu Leonui Al. Tik nesupratau kodėl Rusija mama, o ne tėvas?

  3. Pilnai pritariu Leonui A. ,teiginys tikrai nekorektiškas . Aš manau ,čia buvo daroma tam ,kad už šį punktą būtų mažiau balsavusių , bet kaip matom ir tai nepadėjo. Gudragalviai nafik. Balsavau už „mamą“ ,nes aš visados už bendradarbevimą su Rusija.

  4. Kelintą kartą pastebiu, kad klausimus užduodantis žmogus nepilno proto. Suformuluoti tokius klausimus reik neeilinių sugebėjimų. Ankščiau atsakinėjau ir aš mielai.

  5. Su visais reikia gyventi taikiai. Ar mama, ar tėtis -koks skirtumas. Ne pyktis reikia, o žiūrėti, kad būtų naudos valstybei, žmonėms. Paprasta liaudis vis tik mąsto protingiau už mūsų valdininkus. Rusija didelė investuoti yra kur, tik reikia dirbti su protu. Matosi, kad mūsų aukšti pareigūnai to nesupranta. Mes juk Natui priklausom, tai ko bijoti, ko visa laiką gąsdinama Rusija, Rusija. Kitą kartą koktu žiūrėti, kai kurias laidas, kuriose nusišneka valdininkai. Anykštėnai atrodo protingesni už visus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.