Anykštėnai kartu su visa Lietuva paminėjo valstybės šimtmetį

Šimtąjį gimtadienį šventė tūkstantinė minia. Lygiai vidurdienį trispalvę į dangų kėlė politinė kalinė Prima Petrylienė.

Skambėjo dainos, aidėjo patrankų šūviai, žodį tarė meras Kęstutis Tubis. Rajono vadovas palinkėjo dėti visas įmanomas pastangas šalies puoselėjimui.

Visa šventė šiandien Anykščiuose buvo prižiūrima policijos pareigūnų, kurie ir patys dalyvavo renginiuose bei Šv. Mišiose šv. Mato bažnyčioje.

Nepriklausomybės dienos proga anykštėnus pasveikino ir draugai iš užsienio – krašte lankosi Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos bei Gruzijos delegacijos.

Valstybės atkūrimo 100-mečio proga pasveikinti Lietuvos žmonių ir drauge paminėti šią sukaktį į mūsų šalį atvyko visi kviesti kaimyninių draugiškų šalių vadovai, kiti garbingi užsienio svečiai.

Lietuvos gimtadienio renginiuose dalyvauja šiemet taip pat šimtmetį švęsiančių Baltijos šalių vadovai – Latvijos ir Estijos Prezidentai Raimondas Vėjuonis ir Kersti Kaljulaid. Mūsų šalyje vieši ir  Lenkijos Prezidentas Andrzejus Duda, su kuriuo Vasario 17 d. įvyks atskiras Prezidentės susitikimas. Į Lietuvą taip pat atvyko ir Vokietijos Prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris. Vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktą išsaugojusi šalis – patikima Lietuvos partnerė ES ir NATO. Vokietijos kariai vadovauja NATO batalionui mūsų šalyje ir skyrė jam daugiausia karių.

Vasario 16-osios rytą į Lietuvą atskrido prieš kelias savaites antrai kadencijai perrinktas Suomijos Prezidentas Sauli Niinistö ir Islandijos – pirmosios valstybės, pripažinusios atkurtą Lietuvos nepriklausomybę, vadovas Gudnis Thorlacius Johannessonas. Jubiliejiniuose renginiuose taip pat dalyvauja ir strateginės regionino partnerės – Švedijos kronprincesė Viktorija.

Pasveikinti Lietuvos atvyko ir Ukrainos bei Gruzijos šalių vadovai Petro Porošenka ir Georgijus Margvelašvilis. Lietuva visada aktyviai palaikė šių šalių teritorinį vientisumą ir siekį tapti vieningos Europos šeimos dalimi. Ukrainos Prezidentas Lietuvos vadovei įteikė specialią dovaną – Lietuvos Statuto, sudaryto 1566 m., Lucko nuorašo kopiją. Šis Ukrainos nacionalinėje bibliotekoje saugomas statutas įtvirtino administracines-politines Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės reformas: administracinį-teritorinį valstybės suskirstymą į apskritis bei numatė platesnes bajorijos ekonomines ir politines teises.

Iškilminguose mūsų valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtuose renginiuose taip pat dalyvauja Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas ir Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude‘as Junckeris.

Vilniuje Pilies gatvė tiek žmonių nematė nuo Sąjūdžio priešaušrio.

14 komentarų

 1. Nebera Lietuvos…beveik visi lietuviai emigrave…ka mes svenciam???

 2. Džiugu, kad švęsti atvyko daug garbių svečių.
  Aš tai nebuvau. Nes NEVAŽIUOJA NEI VIENAS autobusas švenčių dienomis ir savaitgaliais pro mano kaimą…(o kuris važiuoja-nestoja….)
  O pėsčiomis nueiti į miestą ir pareiti-nebe jaunystė….

 3. pagal valdzia ,kaimo zmogus per sventes nereikalingas ,tik vienu atveju gal per rinkimus

 4. Tokių fejerverkų matęs nebuvau, bravo !

 5. Nepriklausomybės diena, lankosi Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Gruzijos delegacijos, o saviems žmonėms reikia dirbti šią dieną… Senukų parduotuvė ir per šventę dirbo… Va kaip kai kurie vadovai supranta tokią šventę, saviems darbuotojams neleisdami švęsti , nors į parduotuvę per dieną užėjo vos vienas kitas žmogus…

  • Kripaitiene yra konservatorių frakcijoje. Viskas teisinga. Konservatoriai dėl Lietuvos dirba dieną, dirba naktį.

  • Kad Senukų įvaizdžiu visiškai nesirūpinama!!! Tai užtat ir žmonių mažai gal dėl to. Šiandien pasibaisėjom, kai eidami pro kasą pamatėm ant kokių suplyšusių kėdžių priverstos sėdėti kasininkės. Tragiškas vaizdelis…

 6. Puiki svente ir Zmoniu gana Nemazai Puiku!!!!!!!

 7. Pasižiūrėkite penktadienio laidą „Yra kaip yra“ taip viskas sudeliota,kad nebėra žodžių. Pavydas širvintiškiams.

 8. kad konservatoriai,del lietuvos nieko gero neoadare ,jie tik del saves

 9. nera cia ko svest , o tie svenciantieji dauguma pensininkai , ateje is neturejimo ko veikt

 10. man atrodo kad 15 diena buwo didesne swente negu 16 diena

 11. anyksciai senesni ,negu lietuvos valstybe ,keista

 12. …na, kad liko LT „super komentatoriai“ tai tikrai , šlykštu skaityti

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.