Anykštėnai apie Rusijos vadovus galvoja kiek kitaip, bet iš esmės – labai panašiai kaip ir likusieji lietuviai

Dar sausio pirmoje pusėje Nykščiai.lt surengė savo skaitytojų apklausą, kurioje prašė įvertinti Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio pasisakymus apie ketinimą atkurti tarpvyriausybinės komisijos darbą su kaimynais. Už tai pasisakė 40 proc. apklausos dalyvių. Tuo tarpu kardinaliai priešingos nuomonės buvo net dešimt proc. daugiau skaitytojų.

Šviežiai visoje Lietuvoje  rinkos tyrimų kompanijos RAIT atlikta apklausa parodė, jog anykštėnų nuomonės beveik nesiskiria nuo kitų tautiečių. Tiesa, per visą Respubliką atsakymus pateikė tris kartus daugiau respondentų.  „Sausio 13 – 29 dienomis apklausti 1053 Lietuvos gyventojai nuo 15 – 74 metų. Tyrimų rezultatų paklaida siekia 3,1 procento. Tyrimo metu tokiai, S. Skvernelio, idėjai paramą išsakė 52 proc. respondentų, 26 proc. nurodė nepritariantys, dar 22 proc. neturėjo nuomonės“, – praneša RAIT.

Jog Ministras Pirmininkas S. Skvernelis apie tai kalbėdamas nelabai supranta, ką daro, žinios pasklido iš karto po Naujųjų.

Politinius kontaktus su Maskva atnaujinti pasiūlęs Vyriausybės vadovas teigė, kad Lietuvos ir Rusijos dialogas galėtų apimti prekybos ryšius, energetikos, vežėjų, žemės ūkio, transporto klausimus, lietuvių mokytojų situaciją Karaliaučiaus krašte.

Tačiau Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius iniciatyvą smarkiai sukritikavo.

Paskutinį kartą ministrų vadovaujama komisija Lietuvoje posėdžiavo 2011 metų spalį. Nuo to karto santykiai su Maskva tik vėso.

Iš viso anykštietiškoje apklausoje iš karto po Naujųjų savo nuomonę pareiškė trys šimtai skaitytojų.

9 Komentarai

 1. kad prie ruso daug geriau buvo

 2. Netgi sakyčiau, daug geriau gyvenom anoje sąjungoje.

 3. Tikras lietuvis

  Teisingai, reikia labiau draugauti su rusais ir isviti okupantus NATO ir ES. Tuomet ir zmones kaip zmones buvo. Ir man dar stovejo anuomet. Kartais ir toletinio poperiaus budavo.

 4. to-Tikram lietuviui

  O ko pačiam trūko anuomet ? Nebent tinginys buvai ir dirbti tingėjai… Man asmeniškai visko buvo pakankamai .Nemokamas mokslas ,nemokamas gydymas ,nemokami vaikų lopšeliai darželiai. Visi turėjo darbus ir galėjo pietus (pigiai) valgyti valgyklose. O dabar retas kuris gali sau leisti. Kaimuose visur buvo kultūros namai ,mokyklos ,bibliotekos. O kiek jaunimo buvo ,ne taip kaip dabar kaimai virtę dykynėmis ,su keliais senais aborigenas.

  • Tikras lietuvis

   Nieko netruko todel ir su nuostalgija prisimenu. Galejau be issilavinimo vaidinti kad dirbu ir gauti vos maziau nei geras inzinierius. Galejau kaip ir visi kiti vogti is darbo. Galejau tureti nemokama buta (turbut marsieciai atskride NEMOKAMAI ji pastatydavo). O dabar kas? Jei nori ka pasiekti, reikia deti pastangas… Kur tai matyta?

 5. O kur dar stipendijas mokedavo ir uz jas galejai pragyventi menesį.Ot taip.

 6. Żmones prie Ruso turejo laiko artimiems ir draugams. Kazkaip galedavo susitikt ,pabandeaut ,o dabar niekas neturi laiko ,dirba dirba ,kad kokia BMW nusipirkt ir pasididziuot prieš kitus ,dirba Ima iš banko paskolas ( kilpa visam gybenimui ant kaklo ) kad pasistayt dideli nama,kurio išnaudoja tik pusė ,nes brangus apkurenimas ir t,t .Todel visi iskiše liezuvius tik materialini gerbùvi kelia,o dvasines vertybes ? Niekam nereikalingos ,pirmauja gejai !mados trendas ant bangos – priekabiavimai ,bobos šmeiżia vyrus,nes pliaukštelejo per minkšta vieta ,o pačios kariasi ant kaklo vedusiems vyrams ( kiek anyksciuos iškirtu šeimu per tas sekretores ,buhalteres ir pan ) .Nyksta lietuviu kalba ,maišomi angliški żodziai ,prie ruso rašem ir skaitem lietuviškai ,o dabar ? Nezinai iš pavadinimo ar restoranas ar laidojimo biuras .Żodziu prie ruso buvo ramu ,Saugu gyventi ir politika żmones neuzsieme ,visi taikiai gyveno ,o dabar ,net ir Del priešingos nuomones gali vienas kitam politikas perkast gerkle .Zodziu nekas laisvoj Lietuvoj tuoj be ,,,lietuviu ( link to artejam )

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.