„Anykšta“ pralaimėjo konkursą, kuriame nebuvo jai palankių sąlygų

Vėl sulaukėme dėmesio. Pirmame „Anykštos“ puslapyje išspausdintas Vidmanto Šmigelsko straipsnis „Savivaldybė pirks melavimo paslaugą?“. Kaip ir reikėjo tikėtis, pasirodė jau išbandytas srautas „meluoja, meluoja, meluoja“, skirtas, ko gero, savo skaitytojams mobilizuoti prieš metinę prenumeratą.  „Anykšta“  turbūt pasijuto įžeista, kai nesugebėjo be spec. sąlygų konkuruoti, kad laimėtų vieną iš dviejų viešinimo konkursų, kurio vertė vos 2000 eurų.

„Anykšta“ gal ir gali įtikinti skelbti konkursus pagal savo reikalavimus Anykščių rajono administraciją, bet tai nereiškia, kad „Šilelis“ ims vykdyti jų norus ir reikalavimus.  Priminsiu, kad komunizmo laikai seniai baigėsi ir žmonės, ir bendrovės pačios  nusprendžia, ką daryti, ką skaityti, kuriame konkurse dalyvauti, o kuriame ne, kaip platinti ir netgi ką valgyti. Paskelbtame konkurse būtų nelaimėjęs net ir „Utenos dienos“ leidinys, nors jis leidžiamas keliolikos  tūkstančių tiražu ir įkrenta į kiekvieną pašto dėžutę, bet neturi nė vieno prenumeratoriaus  ir leidžiamas kartą per savaitę. Taigi, kilusi isterija tik parodo, kad  „Anykštos“ „profų  komanda“ taip užlipo į aukštybes, kad norėtų, jog ir pati auksinė žuvelė jiems tarnautų.

O mes, pavyzdžiui, turim kitų norų. Prie specialių reikalavimų, pavadintų „Kainos ir kokybės santykis“, reiktų įtraukti dar keletą. Sakykim, metinė „Anykštos“ prenumerata pašte gyventojams kainuoja 80, o įmonėms 96 eurai. „Šilelio“ prenumerata –  28,80 gyventojams ir 34,56 euro įmonėms.  Taigi, „Anykšta“ beveik tris kartus sunkiau prieinama gyventojams. Aišku, gražiai gyventi ir brangiai skaityti niekam negalima uždrausti, bet  gyventojai ir reklamos užsakovai šiais rinkos  laikais gali tikėtis tris kartus kokybiškesnės, įdomesnės ir profesionalesnės informacijos, o ne puslapiais  perspausdinamų ELTA ir BNS pranešimų, kaip šio  antradienio numeryje. Galų gale bent jau spalvotos spaudos, ką sugeba, anot  V. Šmigelsko,  „kopijavimo aparatu dauginamas“ „Šilelis“.

Dar būtų prie reikalavimų logiška pridėti šunų ar kačių skaičių, kuriuos augina redakcijų žmonės, turimų automobilių skaičių ir patalpų kvadratūrą.

Ir dar viena detalė apie minimą straipsnį. Paklaustas, kodėl Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius leidžia sau skirstyti, kuris leidinys geras, o kuris sukčiauja, juoktis iš „Šilelio“ ir vadinti, kaip teigia „Anykšta“, „tokie konkurentai yra „Dievo dovana“, kodėl dalina patarimus, kaip elgtis Anykščių savivaldybės administracijai, D. Radzevičius sumišo ir teigė, kad netaikė to nei „Šileliui“, nei viešinimo konkursams. „Jaučiuosi kvailai, nes aš apie tai nekalbėjau. Kalbėjau bendrai apie teorinę situaciją su V. Šmigelsku. Tą patį padaryčiau, ar jūs skambintumėte, ar kažkuris kitas, o ne konkrečią  situaciją, nes  vietinių realijų ir nežinau“, – sakė D. Radzevičius.  LŽS pirmininkas sakė dar nematęs, kas parašyta „Anykštoje“, ir aiškinsis.

Manau, nėra ko stebėtis, nes Anykščiuose ir „Katalonijos dangus“ pavirsta „Kanalizacijos dangčiu“…

Linas BITVINSKAS

15 Komentarai

 1. Gavo “Anykšta” kaip šlapiu skuduru per veidą , bet jie dėl euro gali ir blusą į Daugpilį su botagu nuginti…

 2. Gražu gražiausia

 3. Šilelis (miškas) ir Anykšta (upė) – skirtingi, tiesiogiai nesusisiekiantys objektai. Tačiau ir vienas, ir kitas savimi apjuosia Anykščius ir yra neatsiejama jų dalis. Su žiniasklada panašiai. Skirtinga, nesidubliuojanti ir išmoningai anykštėnams pateikta informacija skatina ja domėtis. Konkurencija gerai vartotojams, šiuo atveju skaitytojams. Kovos be taisyklių tarp konkurentų menkina jų reputaciją ir pasitikėjimą. Pagarbus dialogas su varžovu (visų pirma žmogumi arba grupe žmonių), etikos taisyklių paisymas yra asmenybių požymis. Deja, gyvenime būna ir kitaip. O skaitytojas tai jaučia ir taip pat daro savo išvadas. Nieko keista, kiekvienas pagal savo moralę.

 4. kaip buvo užduotas tonas p. Radzevičiui taip ir atsakė. Manau nereikia pykti,bet yra bet..

 5. Nepykit, bet pigių ir dar meluojančių niekam nereikia…

 6. kada šmigeliovas “kompiuterastu” tapo ? ir Radzevičioks eilinį kartą praleido progą patylėti …

 7. Feliksas Galinis

  Galėjo ponas žurnalistų sajungos pirmininkas paaiškinti apie žurnalistinę etiką to profesinaliai iškraipytą informaciją pateikiančio laikraščio Anykšta atstovui. Būtų naudingesnė diskusija abipusei.

 8. Sveikinu

 9. Pagaliau panašėja, kad anyksta turi opoziciją. Labai sveikas ir sveikintinas reiškinys ant Anykščių. Einu prenumeruoti Šilelio! Šaunuoliai 👌

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.