Anykščiuose viešės Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje

Rugsėjo 18 dieną Anykščiuose lankysis Čekijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Vit Korselt.

10 val. Anykščių rajono savivaldybėje Ambasadorius susitiks su meru Sigučiu Obelevičiumi ir savivaldybės administracijos atstovais.

11 val. Ambasadorius lankysis A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniame muziejuje, kur prie Antano Baranausko klėtelės bus pristatomas poemos „Anykščių šilelis“ vertimas į čekų kalbą. Viešnagę svečiai tęs Anykščių siaurojo geležinkelio stotyje. Čia įsikūrusiame Siauruko muziejuje eksponuojamas vienas iš Anykščių čekiškųjų akcentų – 1949 m. „Škodos“ gamykloje Pilzene pagamintas garvežys.

Džiugu, kad Kalbų alėjoje Vyskupo skvere anykštėnus ir miesto svečius sveikina užrašas čekų kalba „Dobrý den“. Primename, kad čekišką pasisveikinimo plytelę 2015-aisiais atidengė Anykščiuose viešėjęs tuometinis Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Bohumil Mazánek. Naujasis ambasadorius Vit Korselt aplankys Kalbų alėją, kurioje yra pasisveikinimas ir čekų kalba.

13 val. Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyks fotografijų parodos „Olga Havlova (1933–1996)“ ir Miroslavo Janeko filmo „Olga“ pristatymas. O. Havlova buvo pirmoji Čekoslovakijos, o vėliau Čekijos Respublikos prezidento Vaclavo Havelo žmona, čekų visuomenės atmintyje išlikusi ne vien kaip savo vyro bendražygė, jo tekstų kritikė, bet ir kaip asmenybė, aktyviai dalyvavusi Čekijos visuomeninėje veikloje. Paroda skirta Čekijos Respublikos pirmosios ponios O. Havlovos ir jos įkurto Gerosios valios Olgos Havlovos fondo veiklai paminėti.

Apie 14 val. svečiai lankysis Angelų muziejuje–Sakralinio meno centre, vėliau Anykščių menų inkubatoriuje.

Viešnagę Anykščiuose Čekijos Respublikos ambasadorius užbaigs Anykščių šilelio Medžių lajų tako komplekse.

Anykščių rajono savivaldybės informacija

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.