Anykščiuose traumų sumažėjo 36 procentais

Panevėžio teritorinė ligonių kasa įvairiais pjūviais analizuoja praėjusių metų sveikatos priežiūros paslaugų teikimo pokyčius s Panevėžio ir Utenos apskrityse. Metų pabaigoje, pasikeitus paslaugų struktūrai, stebėta, kokios įtakos karantinas turėjo traumatizmui šiuose regionuose. Tuo tikslu lygintos asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) 2019 ir 2020 metų sausio–lapkričio mėnesiais teiktos paslaugos.

Analizė parodė, kad pandemija ir karantinas natūraliai sumažino į priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius besikreipusių ir stacionariai, t. y. ligoninėse gydytų pacientų skaičius.

Per minėtus du lyginamuosius laikotarpius ambulatorinių paslaugų, susijusių su traumomis, kai pagalba suteikta ligoninių priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuose, sumažėjo maždaug 21 proc., stacionarines paslaugas teikiančiose įstaigose hospitalizacijos dėl traumų atvejų skaičius per tą patį laikotarpį mažėjo apie 16 proc.

Beveik perpus mažiau paslaugų 2020 m. dėl traumų priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuose suteikta balandžio mėn., beveik 40 proc. mažiau – kovo ir lapkričio mėn. Palyginti su 2019 m., daug rečiau į skubiosios pagalbos skyrių pernai kreiptasi Zarasų, Molėtų ir Pasvalio ligoninėse – kreipimųsi buvo 23–27 proc. mažiau. Didžiausias hospitalizacijos atvejų skaičiaus mažėjimas 2020 m. buvo gegužės (37 proc.) ir balandžio mėn. (32 proc.). Gerokai mažiau traumų nei per tą patį 2019 m. laikotarpį ligoninėse gydyta ir lapkričio, spalio mėn. (23–27 proc. mažiau). Dėl traumų stacionare mažiausiai pacientų gydė Biržų ligoninė – 39 proc. mažiau,  Anykščių rajono savivaldybės ligoninė – 36 proc. mažiau.

NYKŠČIAI

Vienas komentaras

  1. nesikreipiau į Anykščių ligoninę, kai galėjau pasirinkti paslaugas apskrities ligoninėje Utenoje. Ačiū Utenos medikams traumatologams už profesionaliai ir maloniai suteiktas paslaugas ir pagalbą po rimtos lūžio traumos.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.