Anykščiuose praūžė 10-osios „Futboliuko“ žaidynės

LFF Projektas „Futboliukas“ startavo 2007 m. Nuo to laiko jame dalyvavo keli šimtai darželių ir keliolika tūkstančių vaikų. Paskatinti futbolo trenerio Juozo Šiaučiulio,  į projektą 2008 metais įsitraukė ir Anykščių rajono darželiai. Pirmaisiais metais „Futboliuke“ dalyvavo darželis „ Žilvitis“ su auklėtoja Daiva. Kiekvienais metais dalyvaudavo vis augiau darželių: „Spindulėlis“, „Eglutė“, „Žiogelis“ ir Troškūnų.

 

„Anykščiams sekėsi dalyvauti projekte, – prisiminė J. Šiaučiulis. – Dalyvaujantys darželiai projekte gaudavo futbolui skirtos įrangos, darželiuose „Žilvitis“ ir „Žiogelis“ buvo įrengtos futbolo aikštelės“.

2008 m. darželyje „Žilvitis“ buvo surengtos futboliuko varžybos tik darželio vaikams, tačiau organizatoriams norėjosi,  kad jose dalyvautu daugiau darželių ir vaikų. Buvo nuspręsta rengti viso rajono „Futboliuko“ žaidynes. Todėl 2009 m. darželyje „Žilvitis“ įvyko pirmosios žaidynės. Nuo tada žaidynės Anykščiuose organizuojamos kasmet, jos vyko visur: darželiuose, Anykščių šilelyje, Troškūnų gimnazijos stadione, J.Biliūno gimnazijos stadione, o šiemet – miesto stadione.

Trenerio J. Šiaučiulio treniruojami vaikai Deimis, Ugnius, Aivaras, Titas, Nojus ir Luknė  patys paruošė stadioną ir padėjo teisėjauti.

Šiais  metais dalyvauti jubiliejinėse, 10-osiose žaidynėse atvyko vaikai iš penkių darželių, iš viso – 15 komandų.  Komandos buvo suskirstytos į tris pogrupius po penkias komandas. Rungtynės truko penkias minutes, vaikams reikėjo sužaisti mažiausiai po keturias rungtynes.

Kaip ir tikrose žaidynėse į stadioną jų dalyviai įžygiavo kolona, sveikinimo žodį tarė „Žilvičio“ direktorė Virginija Padūmienė ir Treneris Juozas.

Atlikę bendrą mankštą  mažieji žaidynių dalyviai ėmė rungtyniauti. Liejosi emocijos, jos atsispindėjo ir vaikų, ir tėvelių, kurie atvyko pažiūrėti žaidynių, veiduose. Buvo įmuštų kuriozinių ir gražiu įvarčių.

Varžybose visi vaikai smagiai žaidė ir stengėsi laimėti. Pogrupiuose geriausiai sekėsi  „Leopardams“ bei „Žaibas-1“ iš darželio „Spindulėlis“  ir „ Žaibas-2“ iš „Žiogelio“. Šios komandos tarpusavyje žaisdamos išsiaiškino stipriausias. Nei vienai komandai nepavyko išvengti pralaimėjimo, dėl geresnių tarpusavio rezultatų , komandos išsirikiavo taip:

  1. „Leopardai“
  2. „Žaibas-2“
  3. „Žaibas-1“

Festivalio uždaryme visiems vaikams V. Padūmienė ir  treneris J. Šiaučiulis įteikė dalyvio medalius , darželiams – taures ir diplomus.  Didžiulė pereinamoji taurė atiteko darželiui „Spindulėlis“  kuriam  teks rengti „Futboiuko“ žaidynes 2020 metais.

Po varžybų visi vaišinosi kareiviška koše.

NYKŠČIAI

3 Komentarai

  1. O kur Kavarsko vaikai?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.