Anykščiuose pradėjo veikti Priklausomybių konsultacinis punktas

2018 metais Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo remiamo projekto „Priklausomybių konsultanto modelio, veikiančio užsienio šalyse, diegimas 9 Lietuvos savivaldybėse“ pristatymai jau įvyko visoje Lietuvoje. Nuo kovo mėnesio Priklausomybių konsultaciniai punktai pradeda veikti devyniose šalies savivaldybėse.

Priklausomybės ligų specialistų asociacijos vadovai, sertifikuoti priklausomybių instruktoriai, projekto administratoriai lankėsi Vilkaviškyje, Anykščiuose, Pakruojyje, Vilniuje, Klaipėdoje, Alytuje, Marijampolėje, pristatymai surengti ir Kaune bei Kauno rajone.

Nudžiugino teigiama partnerių reakcija
Susitikimuose gausiai dalyvavo savivaldybių tarybų nariai, administracijų atstovai, apygardų probacijų tarnybų specialistai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, kasdien su priklausomais žmonėmis susiduriantys socialiniai darbuotojai.

„Džiaugiamės, kad nemažoje dalyje savivaldybių mūsų projektas buvo sutiktas itin šiltai, kaip rimtas pagalbininkas motyvuojant priklausomus žmones. Socialiniai partneriai, nevyriausybinės organizacijos siūlė savo patalpas, kur būtų galima padėti ir norintiems keistis, ir priklausomą asmenį turinčių šeimų nariams. Viliamės, kad mūsų „pirmoji kregždė“ prisidės prie to, kad Priklausomybių konsultaciniai punktai veiktų kiekvienoje šalies savivaldybėje“, – po pristatymų sakė Priklausomybės ligų specialistų asociacijos pirmininkas Gytis Jurevičius.
Į Konsultacinį punktą dėl savo ar šeimos narių priklausomybės nuo alkoholio ar kitų psichoaktyviųjų medžiagų galima kreiptis anonimiškai, be jokio gydytojo siuntimo. Kaimyninėje Lenkijoje jau du dešimtmečius veikia per 2 tūkst. tokių anoniminės pagalbos punktų, prižiūrimų vietos valsčių (gminų).

Užpildo vietą, kuri iki šiol Lietuvoje buvo tuščia
Pristatydami Priklausomybių konsultacinį punktą, specialistai pabrėžė, kad jis siekia užpildyti iki šiol Lietuvoje buvusią tuščią erdvę tarp stacionaraus gydymo nuo priklausomybių ir šeimos, kuri neretai slepia savo nario problemą ar užsiima žalinga savigyda.
Priklausomybių konsultaciniame punkte siekiama motyvuoti rizikingai vartojančius alkoholį keisti žalingus gyvenimo įpročius; motyvuoti ir nukreipti tiek priklausomus nuo alkoholio, tiek jų šeimos narius kreiptis dėl profesionalaus psichoterapinio gydymo; teikti paramą sveikstantiems žmonėms, baigusiems reabilitacijos programą; padėti šeimos nariams, neretai išgyvenantiems kopriklausomybę.

Sėkmės pagrindas – mokymai ir kvalifikacijos kėlimas
Susitikimuose buvo pabrėžta, kad Priklausomybės ligų specialistų asociacija sieks ypatingą dėmesį skirti pradiniams ir nuolatiniams (kasmetiniams) konsultantų apmokymams, siekiant gilinti jų žinias apie mokslu paremtus pagalbos metodus bei dalintis gerąją praktine darbo su žmonėmis patirtimi.
Šiuo metu punktai įkurti ir veikia visose devyniose Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo projekto savivaldybėse – Vilniuje, Kaune ir Kauno rajone, Klaipėdoje, Alytuje, Marijampolėje, Anykščiuose, Vilkaviškyje, Pakruojyje.
Anykščiuose punktas veikia K. Ladigos g. 1 – 207 kab., antradieniais ryte (10:00 – 12:00, tel. užsiregistruoti ir susitarti 8 641 27782); konsultuojama ir Kurklių mst. (S. Neries g. 11) – visą savaitę (būtina užsiregistruoti ir susitarti 8 674 01904).
Pilną punktų veiklos vietų sąrašą, darbo grafiką ir kontaktinius telefonus galite rasti – http://www.prik.lt/konsultaciniai-punktai/

Projektas „Priklausomybių konsultanto modelio, veikiančio užsienio šalyse, diegimas 9 Lietuvos savivaldybėse“ finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (VVSSF) lėšomis.

Daugiau informacijos – plsasociacija@gmail.com ; 8 611 43302
Daugiau apie projekto „Priklausomybių konsultanto modelio, veikiančio užsienio šalyse, diegimas 9 Lietuvos savivaldybėse“ eigą ir Priklausomybės ligų specialistų asociacijos veiklą galite sužinoti www.prik.lt.

Anykščių r. savivaldybės inf.

5 Komentarai

 1. Kas per asmuo Anykščiuose dirba priklausomybiu punkte?
  Svarbu žinoti, dėl konfidencialumo išsaugojimo…..Ar kompetentingas? Pas beliką neičiau

  • Kvazimodas

   ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥

   Su asmeniskumu Jonas nelabai pavyks….

   1 Todel kad tiek finansiskai , tiek veiksmingumu siai dienai veiksmingiausia psichoterapija darbas grupese…. Tiesiog kai su grupe dirba vienas du specialistai…. As kalbu ne apei mediciinine terapija ieskat pagalbos farmos mafijoje, o psichologine terapija.
   Ir sioje vietoje siulyciau neuzsokti ant greblio trancedentines psichologijos, jos labai daug. Nuo raganu burtininkiu savo trobelese su smilkalais iki religiniu fanatiku kurie iskele rankas i virsu kiekviena karta patyria grupini orgazmas nes Jezus atpirko ju nuodemes….
   Tai labai panasi i narkotiniu medziagu busena, isejimo is saves busena… Ji nesprendzia asmenybes vidaus pasamones problemu, nes iskelus i pavirsiu ten toks portretas, kad noresis nuo jo vemti, triesti vienu metu nuo patirto vaizdo…

   Dar didesnes briedas siu dienu jaunosios as jas vadinu pisologes…. Kurios sustatineja asmenybes portreta pagal sabloninius klausyminus. Ir svarbiausiai sventai tiki savo profesionalumu….. Ir ant kuriu visad uzklumpa rajono verslo vyrai. Nes pajaucia jose mamos speneli, kol jos nenuesa puse ar visa ju turta pagal dabartine teisine sistema. Sios asmenybes is vis neturi nieko bendro su Psichologija. tik koks tikrasis ju as, suvokimas gali ateiti per velai…. Tai tiesiog patologinio sociumo, patologiniai dantraciai, o ne psichologes. Vyrai psichologai kazkodel retai tokiais tampa.
   ____________________________________________________________________

   1 Asmenine psichoterapija. reali psichoterapija labai brangus reikalas. Ir ilgalaikis… Nes tai tarsi asmeybes viduje pazadinti trigalvi slibina kuris visu pirma savo agresija nukreips i ta kas ji pazadino… Pas moteris sis slibinas beje kelis kart galingesnis nei vyrus. Arba pas moteriskus vyrus…. Tie salducioai utitiukai tik is isores saldus…
   Jei aprasyti moteriskos kilmes slibinus vaizdziausiai butu vabzdziu pateles MALDININKES… Ot tai maladiec bobos. Pavadinimas kai
   sventu nekaltu mergeliu, isimylejo, po to nuzude, uzmirso, uzmigo… O pabandyk tom MALDININKEM prikelti jos tikraji AS, kas laukia …. D

   Pati pagrindine problema tai sociumo sveikata. Sociumas turi buti sveikas ir socialine graza sveika… Tai yra dopamino santykis. Dopaminas tai tiesiog tokia medziaga panasi i narkotine, kuri gamtoje isskiriama medzioklei… Sumedziojai, organizmas tave apdovanoja Dopamino… O dabar isivaizduokit jus parvilkote briedi…. Didziuma jo dali atima moteriskos kilmes verslininkas… Atsidekodamas botagu koks jus sioks ir anoks…. Kita dali jusu antroji muse sventute MALDININKE….. Jei jusu smegenims nesuteikti is salies dirbtinai DOPAMINO. ka duoda alkoholis… Jusu asmenybes pasamone prasdes suvokti kad zudoma…. Taiyra ne is isores joks dopaminas nesiskirs..

   TODEL BLAIVUS PROTAS IMANOMAS TIK BLAIVIAME SOCIUME

   ARBA BLAIVUS ASOCIALUMAS..

   Asmenybe uz Blaivu mastyma turi gauti socialine graza. O jus paziurekite koks sociumas? As ne viena karta girdejau kai moteriskos isvaizdos vyrpalaikiai, kurie savo bobiskuma laiko vyriskuma. aiskino kad alus tai psichine sveikata…. ALUS IS VYRO DARO BOBA … IR| TOKIE BOBOS VISU PIRMA VISA KAME BOBOS. Tampa ne vyrai druegliai maldininkes. Buten JOS…. Kaimo pardutuveles apvagineti sentes ir senukus. Naudotis kiaura teisine sistema ir perbraizyti kaimynu kiemus… Na nereikia aiskinti kame TOS JOS, tik su vyriska lytim pase, verslios butent kaip MALDININKES. Net is isvaizdos jos spidni pseudo sventa aura…
   ______________________________________

   Todel griztama prie DOPAMINO…. Visu pirma reikia aiskiai suvokti kad jam reikia sukurti sveikas salygas. Nes arba jus turesite tapti NE JIS O JI… Arba jums pagal dabartine teisine sistema perkas galva saldus drugelis MALDININKAS. nepriklausomai nuo stampo kokia lytis pase.
   Arba pats tapsite MALDININKE… Arba sveikam DOPAMINO santykiui keiciate sociuma i sveika, arba tampate asocialus.. arba issiblaives samoningai paliekate si pasauli blaivia samone… Ka moke samuraju mentalitetas….

   BET PERVERSTI SAVO LYTI I MALDININKE… Pats blogiausias varijantas…. Bent jau nors tai sventai mergelei … Kuri jus pamilo, perkando gerkle, uzmuso, paliko… uzmirso…. nors taip. Nei tapti ta siai dienai verslia ONO… Giedancia moterisku balseliu su papkytemis po pazastimis ir jau taip savimi patenkintomis kad ne tas zodis…. Nes jas jau seniai kazkas iskastravo…
   ______________________________

   NEIM|ANOMA NORS SIOKIA TOKIA KAS TAI REALIOJI PSICHOTERAPIJA BE PAKLODES….

  • Kvazimodas

   ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥

   Trumpai paaiskinsiu kas tai per mokslo pricme yra ESTROGENISKUMAS

   Si savoka yra ir sociumui apibrezti ir asmeybei apibrezti….
   ESTROGENISKAS SOCIUMAS. Kai sociume pradeda virsu imti estrogeniski(moteriski) vyrai. Vyriski (testosteroniski) vyrai pradedami naikinti, dugeliu MALDININKU…. nepriklausomai nuo lyties stampo pase…. TAI LAIKOMA PATOLOGINIU SOCIUMU… Napatys pagalvoki valstybe kurios virsuje vyrpalaikai kuriems norisi uzristi skarele ir uzdeti liemenele ir kur vyru bobiskumas pradedamas laikyti vyriskumu.

   2 Kaip tai vyksta fiziologishkai. ESTROGENISHKA VYRA NESUNKU ATPAZINT IS SIMTO METRU…

   Tai kai jo kiausiai pradeda gaminti estrogenus. Snukelis tarsi bobelas, taip ir suka smegenelas kaip ka kam. Nuolat naudojasi psuedo teisine sistema nuoat lakioja su papkytemis po pazastim ir tiesiog svytete svyti tuo momentu drugeliu MALDININKE… Butent JI O NE JIS.
   Kas idomiausiai nors tuo momentu jo kiausiai gamina ne testosterona o estrogenus, jis laiko tai vyriskumu…. Va cia tai idomi iliuzija. O jis vien todel kad vien uz tokia fiziologija patologinis sociumas duoda socialine graza…

   Kaip tai vyksta fiziologiskai… Kas idomiausiai butent kiausiuose…. Vyro kiausiai gali but ir super patinu ir tapti pizute. Kai vyras perkreiptu snukeliu pradeda falsivinti. Kaip cia ka isdavus, peili i nugara ismeigus. Idavus… Kam reikia i tam tikra skyle sulindus… Pradejus kaupti popieriu kruva. Jo snukelis nekontroliuojamai virsta BOBA… Vyriska lytis negali tai kontroliuoti samoningai… Organizmas is karto pradeda skirti Aromataze…. Ir ji momentaliai pavercia testosterona estrogenais…. Tai yra kiausai tampa ne galiga Froidishka asimi, o pizute…
   Dar blogiau kai sociumas uz sia busena duoda socialine graza, dopamina…

   Jei vyras issaugo kiausus. Patologiniam sociume ji tiesiog uzpipins tie drugeliai..
   Toks sociumas susidare biurokratines sistemos deka. Todel kad nepatyre naturalios konkurencijos. ir 1/3 biudzeto sudare ES lesos. o kiti 2/3 skirti pirmajam trecdaliui aptarnauti ir esti gamtinius ir zmogiskuosius isteklius. Eikvoti miskurs… Ir siurbti d rugeliais maldininkais paskutinius vyriskumo-testosteriskumo likucius… TAI VADINAMA OKOLOGINIU SIOCIUMO…

   JUS PAZIUREKITE ANYKCIUS MOTERIS PAVASARI… Koks psichoterpiautas joms gali israsyti realu recepta nuo realios priezastis. KOKS?
   O kur siu dienu ptaologiniam sociume joms rasti ta realia tvirta frodishka asi, kai ju kuna pagridne sudaro dauginimosi organai… Kur tas realus patinelis o ne toks pat solidarus su jomis burkuojanciu balseliu, kuriam po akto galina butu perkasti gerkle.

   IR VISA TAI SUDARO BENDRA SOCIALINE PSICHOLOGINE SOCIUMO SVEIKATA. Kuria ignoruoti labai sudetinga…
   BE DIRBTINOS ALKOHOLIO PAGALBOS ARBA ABSTINENCINIO ASOCIALUMO… ARBA IESKOT ISEITIES SVEIKAME SOCIUME.. Kiek imanoma sveikesniame…

   Atkreipkit demesio kaip Lietuviski drugeliai isvaro i nors kiek civilizuotesne europa kaip ji is karto pastato i savo vieta. Ir toliau jie burkuoja sventoje tevyneje.

   Ir kaip nesunkia tame save realizuoja vyriski vyrai. Ypac testosteroniskas jaunimas… Jus atkreipkit demesi koks fiziologinis jaunimas save pradeda vadinti patriotais… Tiesiog ju fiziologija… As ju lyti sunkiai skiriu tiesa pasakius. Ir toks patriotiskumas sau sukuriant drugelio MALDININKO sventa aura. Tai paskutine merdejancio sociumo stadija…
   ___________________________
   Kalbeti apie abstinencija, blaivu prota. neimanoma neatsizvelgti i socialine sveikata.
   Kiek maciau pseudo specialistai tame. momentaliai deda igybe, blaivus protas lygus socialiai veiksmingas protas. Patologiniam sociume tai nera tiesa. O daznai butent atvirksciai.
   _________________________________________

 2. o kokie specialistai dirba? Kodėl niekur nėra informacijos apie juos? Kai einu pas medikus, tai žinau kur ir pas ką einu

 3. jei kalbam apie individualias konsultacijas, terapijas – tai psichologas turi būti baigęs magistro studijas.. kaip šiuo klausimu yra su konsultantu Anykščiuose… turi gi patys psichologai, galų gale laikytis etiškumo… o ne šarlatanizmu užsiiminėti…. juk neužtenka vien to, kad esi buvęs A …. ar baigęs kursus… beviltiška…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.