Anykščiuose pasikeitė galios centras, bet ne metodai

Aktyvus anykštėnas Juozas Ratautas pasidalino archyvinėmis nuotraukomis ir pamąstymais apie viešąjį rajono valdymą

J. Ratauto nuomone, deja, valdyme, palyginus su sovietiniais laikais, didelių skirtumų nematyti. „Viešajame rajono valdyme daug skirtumų, išskyrus tai to, kad galios centras persikėlė iš J. Biliūno 21 į 23-čią numerį, nerasi. Valdžios veiklos efektyvumo, valdymo principų pokyčių ar vakarietiško dialogo su modernia Anykščių visuomene dar gerokai trūksta“, – rašo J. Ratautas.

Beje, J. Ratautas teigia, kad yra ir netikėtų posūkių. „Viešuosiuose anykštėnų santykiuose atrandu dar vieną ekstraordinarinę detalę. Tie asmenys, kurie rašė gražius rašinėlius apie Leniną ir geru pažymiu laikė egzaminus iš marksizmo – leninizmo disciplinos, tapo kritikais piliečių, kurie dėl prievartos ar kitų gyvenimo aplinkybių prieš 30 ar 40 metų užpakalinėje kelnių kišenėje nešiojo raudonus bilietus“, – pastebi J. Ratautas apie buvusių uolių komunistų persivertimą.

Nuotraukose:

1 nuotrauka. Ir sovietmečiu buvo šviesuolių. 1988 m. Atpažinkite.

2 nuotrauka. Šampanas su A. Baranausko paminklo autoriais. 1992 m.

3 nuotrauka. Tremtinių kryžius kūrybos metu. (Tuomet pavadinome paminklu stalinizmo aukoms atminti). 1989 m.

Linas BITVINSKAS

25 komentarai

 1. Teisingai

  • Aš moku daugiau nei 87 USD už valandą, kai dirbu namuose su 2 vaikais namuose. Niekada nemaniau, kad sugebėsiu tai padaryti, bet mano geriausia draugė tai uždirbdama uždirba daugiau nei 10 tūkst. Per mėnesį, ir ji įtikino mane pabandyti. Potencialas tuo yra begalinis. Eikite į šios svetainės pagrindinį skirtuką, kad gautumėte daugiau informacijos ….. >>>>>>>>> DouCash.Cf

 2. Išverstaskūriai

  Anykščių meras – komunistas, per partinę knygelę buvęs Traupio mokyklos direktoriumi. O keli komunistai buvo merais be jo? Ir vicemerais, ir administracijos direktoriais, ir tebėra net seniūnais?

 3. klausimelis

  gerb . Juozai noreciau paklausti ,kaip vertinate savo buvusia veikla bunant komunistu partijos nariu ,

 4. Komunistai yra Lietuvos išdavikai.

 5. ko mūniaga

  po kam opiumas liaudžiai

 6. Praeities šešėlis

  Įdėkit nuotrauką tų, kurie atėmė Anykščių garbės piliečio vardą iš Juozo Baltušio.

  • Būtų įdomu sužinoti kaip galios centrų ekspertas vertina J.Baltušio sumenkinimą. Pagal oficialią informaciją turėtų žinoti.
   1987–1995 m. dirbo vienu iš Anykščių rajono savivaldybės vadovų. 1987–1990 m. jis buvo Vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotojas, 1990–1995 m. – Anykščių rajono valdytojo pavaduotojas. 1990 m. likvidavus savivaldybės struktūroje Kultūros skyrių, buvo pagrindinis Anykščių rajono visuomeninės ir kultūrinės veiklos koordinatorius.

   • Mielai, tik nedaug ką žinau. Sprendimą atimti Rajono garbės piliečio vardą iš rašytojo Juozo Baltušio priėmė Rajono taryba. Inicijavo šio sprendimo priėmimą A. Vienuolio mokyklos mokytojai. Preteksto tiksliai nežinau, nes nebuvau tarybos nariu, o posėdyje nedalyvavau- galimai už aktyvią politinę veiklą prieš Lietuvos nepriklausomybę. Savivaldybės archyve galima būtų surasti Jus dominančius dokumentus, apklausti liudininkus. Jeigu bus tokia valia- bet kurios kadencijos Rajono taryba gali sugrąžinti Garbės vardą rašytojui. Rodykit iniciatyvą.

 7. Ar ne andriukaitiene irka buvo pravadyrius ? Šlykšti boba buvo visą gyvenimą ,komuniste ,isverstaskūre ! Kad ją kur ! Signatarė ,Blet Blet ..

 8. Ne daug kuo nuo Andriukaitienės skiriasi ir mokytoja Daugėlytė,anuomet bausdavusi vaikus už pionieriško kaklaraiščio ne nešiojimą,o dabar apie bažnyčią keliais šliaužiojanti.

 9. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Bukim biedni bet teisingi braliai Lietuviai sventkrasti gimi…. Tam kad suprast ypac sventkrascio daugelio simtmeciu ne tik desimtmeciu, valdymo tas pacias metodikas, tose paciose saujose bet kituose centruose… Imanoma tik giedant garsiaja Hava Nagina…. Ir jei teisybi pasakius, klausant sios nuostabios melodijos garsus, as nebalabai suprantu ir garsuji seneli, kai jis savo ne maziau garsios gimines saknis, kildina su Lietuvisku tautiskumu. :))

 10. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Hava Nagila:

 11. Va iki lenkų tikėjimo ( mums pedereastai svarbiau ) mums toooli kaip iki mėnulio …Jauna mergina gieda iš šv,Rašto ( pabaigoj ) malonu .Kad pas mus tokiių jaunų būtų.

 12. Kodėl rajono vadovai švenčių ar kitomis progomis nepakviečia buvusių vadovų? Tokia praktika yra įprasta pasaulyje ir daug kur Lietuvoje. Susitikimų metu meras informuotų apie rajone vykstančius pokyčius, padėkotų buvusiems vadovams už indelį į Anykščius, įteiktų suvenyrų maišelį… Ar negražu? Kam ta priešprieša, kuri jaučiama tarp vadovų ir jų komandų… Aš jau nekalbu apie beprecedentį atvejį, kai buvęs meras buvo apskųstas į prokuratūrą. Nei vienas nėra amžinas, tad likę geri santykiai labai papuoštų Anykščius.

 13. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Tai sakot Jogailaiciu padovanotam Anyksciu krastui, kaip padeka Lenkiskos kilmes Radviloms, uz susidorojima su Vytautaiciais uzvaldant Lietuva, kartu su vietiniais senbuviais skirtais tam dvarui aptarnauti, kame si kultura islikus iki siu dienu… Per mazai Lenkiskai transformuotos Hava Nagilos kulturos? nu nu nu……… 🙂

  O prie siu dienu politiniu vaidu, pasitelkiant ne tik informacini, bet jau masiskai ir jegos strukturu sektoriu, sukviesti skirtingu partiju atstovus i bendra sueiga…. Tas pats kas linksma moteriske Maryte, turejusi ne viena sutuoktini per savo linksma ir nelengva gyvenimeli, sumastytu sukviesti i bendra baliu, prie vieno stalo visus savo buvusius……..

 14. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Tiekto ta sios dienos kultura, kurios metodika mazgojant ja svestu vandeniu ant tiek aiski, kad aiskiau ir buti negali…….

  Kalbame apie istorine partine prasme jei jau tokia tema… Cia daugiau reiktu su jaunimu kalbeti, nes vyresniems maciusiems viska gyvai ir si prasme gana aiski. O va jaunimeliui siai dienai toks istorinis davatkizmas i smegenis puciamas, kad net itiketi kaip sv. Jeruzale bet kas gali…

  Visu pirma reiktu suprasti kad bet kokioje kulturoje, prie bet kokios valdzios yra maziausiai dvi valdzia nepasidalijancios jegos. Tokia padetis buvo ir TSRS laikais… Pozicine valdzia reikia pripazinti buvo komunistu partija.. Ir jai priklause 3 pagrindines kategorijos. Pirma kategorija kuri valde, antra kategorija kuriems partinio bilieto reikejo tiesiog del uzimamu pareigu ar darbo. Bukim atviri kad del to partijai priklausydavo net aukstos kategorijos darbininkai, ne tik vadovaujantis zmones…. Ir kaip siai dienai, plus priklausytu kurie ne partiniai buvo, bet sekmingai sukdavo bizniuka po komunistu partijos sparneliu. Paprastai tais laikais budavo organizuojami gana didziuliai pogrindiniai tinklai, kurie sudarydavo komunistu partijos vadeivu „stogas“, pramoniniu ir maisto prekiu prekybos viesasis sektorius i kuri dar isitraukdavo ir zemes ukio vadai….

  Antroji jega kuria visi gerai zino, bet mazai kas zino kad nepasidalino valdzia, o ypac itaka paminetam pogrindiniam prekybos tinklui bei privilegijoms, buvo KGB… Nors atrodo mazai itiketina bet butent KGB su komonistu partija pesesi del valdzios kaip suo su kate. Jei kalbame apie pirmuosius kaip su partiniais bilietais kisenese, tai reiktu kalbeti ir apie pagrindini KGB sektoriu, kurie daugelis niekad nepriklause komunistu partijai ir jokio partinio bilieto neturejo. Tai taip vadinami Informatoriai, su kuriais KGB dirbo labai labai placiai. Ir su kuriais Lietuvos politika siai dienai zaidzia ir neprisizaidzia. Tie informatoriai nebudavo nei KGB karininkai, nei atsargos karininkai, jie budavo tokie tylus peliukai, kuriu niekas nemate, niekas negirdejo bet dirbdavo savo juoda darba. Ir kuriu pilna siu dienu Lietuvisku patriotu tarpe, kurie musasi i krutine, koks as patriotas, „raudono“ partinio bilieto neturejau… Labiausiai man isimintini informatoriai is buvusios TSRS valstybes, sventieji tevai, kuriu informacija is „budeliu“ buvo ypac aukstai vertinama. Bet jie niekad gyvenime jokio partinio bilieto nemate. KGB su komunistu partija kovojo siekdama uzvaldyti mineta prekybu pogrindinius tinklus. Ir tai jie veike per tais laikais vadinama OBXCC.. Nezinau kaip Lietuviskai, dabartinio STT analogas. Ir aisku ne be savo informatoriuku peliuku pagalbos. Ir budavo kad is ties isversdavo visa tinkla ir tam kad paskui ten sustatyti savo zmones…

  Ir viena is versiju tai, kad TSRS zlugo vien del ekonomines ir politines krizes, yra mitas. Pagal sia versija TSRS zlugdyti pradejo butent KGB. Todel kad KGB turejo sukaupusi milziniskas lesas is tarptautinio narkotiku verslo buvusiuose karstuose krastuose. Afganistano narkotiku kelias islieka vienas is masiskiausiu sios medziagos „eksporto importo“ iki siu dienu. Siems pinigams mazgoti neuzteko tais laikais populiariu koperatyvu, smulkaus verslo atitikmens. Reikejo uzvaldyti naftos pramone. Ir jie santazuodami tai atliko vel savo istikimu peliuku pagalba. Tik jie jau bendradarbiavo ne su KGB o su CZV. Peliukai juk neturejo zinoti visos tiesos ir pasijausti istorijos „kurejais“……….

  Taigi ponai ir ponios, po tokios ilgos paklodines Kvazimodiskos versijos, labai puikiai sueina visi galai kaip toliau sventoje jau „laisvoje“ zemeleje vystesi politines kaires ir desines jegos ir kas jas atstovavo. Kas partinius bilietus slepdami uzpakalineje kiseneje, o kas ypatingas slaptas tarnystes 🙂

 15. *I am making 10,000 Dollars at home on my own laptop. Just do work online 2 to 4 hours properly. so i make my family happy and you can do check it out what i do……… https://bit.ly/39JrDqt

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.