Anykščiuose – moksleiviai iš Izraelio

30 moksleivių iš įvairių Izraelio miestų pirmą kartą atvyko savaitės trukmės kelionei po Lietuvą.
Kelionės Lietuvoje metu moksleiviai susitiks su savo bendraamžiais iš Kėdainių, Anykščių, Vilniaus, Švenčionių bei Kauno mokyklų, dalyvaus kultūriniuose ir šviečiamuosiuose renginiuose, susipažins su svarbiausiomis Lietuvos institucijomis. Moksleiviai lankysis Vilniaus Gaono muziejuje, tvarkys Švenčionių žydų kapines, susipažins su Lietuvos istorija, kultūra bei žydiškuoju paveldu, stebės krepšinio rungtynes. Viso vizito metu prie Izraelio moksleivių prisijungs ir dalis Lietuvos jaunųjų ambasadorių, kurie Izraelio ambasados iniciatyva šių metų pradžioje vyko į Izraelį.
Šis Izraelio moksleivių vizitas į Lietuvą – tęstinis bendradarbiavimo rezultatas. Pavasarį 40 moksleivių iš Kėdainių, Anykščių, Elektrėnų, Švenčionių bei Kupiškio lankėsi Izraelyje.
„Nors moksleiviai iš Izraelio į Lietuvą atvyksta pirmąjį kartą, džiugu, kad šis vizitas yra bendradarbiavimo rezultatas gimęs iš dar kovo mėnesį padėtų pamatų, kuomet ambasados iniciatyva 40 moksleivių keliavo į Izraelį. Šiuo projektu norime sukurti platformą, kurioje mūsų jauni žmonės turės galimybę tarpusavyje bendrauti tiesiogiai, pažinti Lietuvą, susikurti savo įspūdžius ir susidaryti savo nuomonę, kas, mano manymu, ir yra svarbiausia. Labai simboliškai šis vizitas sutampa su Lietuvos šimtmečio minėjimu ir Izraelio valstybės 70-mečio minėjimu, ir mes džiaugiamės, kad abi progas galime šitaip unikaliai ir prasmingai pažymėti. Visų organizatorių vardu noriu pasakyti, kad labai džiaugiamės šiuo projektu, kuris žingsnis po žingsnio suartina mūsų vaikus ir šalis“, – sakė Izraelio ambasadorius Amir Maimon.
Beje, ambasadorius Amir Maimon ne kartą viešėjo Anykščiuose, derino Anykščių moksleivių kelionę ir bendravo su gimnazistais mokyklose.

NYKŠČIAI

Vienas komentaras

  1. Šiais metais buvau Izraelyje. Labai smagu, kad iš tokios šalies atvyksta moksleiviai į mūsų mokyklas. Nuostabi šalis, nuostabi kultūra!
    http://www.lehko.lt/salys/izraelis/turai_i_izraeli/

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.