Anykščiuose mažėja kultūringų žmonių ir rašytojų

Anykščių rajono tarybos posėdyje bus svarstomi klausimai dėl premijų nuostatų keitimo. A. Baranausko premija  didės, o T. Mikeliūnaitės kultūros premija bus skiriama kas antrus metus.

Birželio mėnesį posėdžiavusi Anykščių rajono savivaldybės Kultūros taryba turbūt pagalvojo, kad kultūros žiedas susitelkęs šitame organe, tad nusprendė, jog kultūringų žmonių rajone sumažėjo drastiškai, taigi nebėra kam kasmet skirti premijos. Siūloma nustatyti, kad kultūros premiją teikti kas dvejus metus.  

O štai Antano Baranausko literatūrinės premijos skyrimo komisijai, matyt, pritrūko apie Anykščių kraštą rašančių rašytojų, nes po diskusijų nuspręsta siūlyti nuo 2023 m. premiją teikti ir už 3 (trejų) pastarųjų metų profesionalios anykštėnų kūrybos vertimus. T.y., premiją bus galima skirti ne tik rašytojams, bet ir vertėjams, o teisė siūlyti kandidatus papildoma knygų leidyklomis. Kiek keisis ir premijos dydis – dabar A.Baranausko premija 3000 Eur, siūloma skirti 70 BSI, t. y. 3220 Eur.

NYKŠČIAI

13 komentarų

 1. Nesuprantu- per 30 metų turėjom visi sukultūrėti…. kaip čia yr?

 2. Anykštėnas

  Na ir antraštė

 3. Nusimeskime kaukes PONAI !!!
  Neziurint sarkazmo, kaip daznai kraste neskiriama kulturos ir etikos savokos, galima apibrezti kulturingo zmogaus savoka.

  Kulturingas zmogus butu toks, kurio kune suformuota kultura nuo vaikystes, mirsta tik viena karta. Tai yra kartu su kunu…….

 4. Iš kur bus rašytojai, jei dabar net babytės feisbuke lindi. O jaunimas tik „emociukais“ arba angliškai bendrauja.

 5. Va kad kultūringų žmonių mažai ,tai matosi iš komentarų.

 6. Sutinku kad mazai kulturingu zmoniu , maciau parduotuveje moteris nusisnypste dviem pirstais nosi , nosies turini nukrate ant grindu ir koja istryne .

 7. Ypač kultūra reikalinga kultūros įstaigose… Lepunelių pilna. Tinginių užtarėjų… Nemalonu žiūrėti

 8. Rajono kultūros strategai visiškai nutyli apie T. Mikeliūnaitės premijos dydį, ją skiriant kas dveji metai. Ar tyliai bandoma sutaupyti dėl to, kad pati komisija jau savus apsipremijavo…?

 9. Nestebina, kai dabar visur šiknos klausimai pirmoje eilėje, mokyklose išimama pasaulinė ir lietuvių klasika iš skaitomų knygų sąrašų ir įtraukiami visokių tapinų raštai.

  • Literatūros mokytoja

   Ką išėmė? Ko gaila? Man viskas gerai. Tapinas rimtas rašytojas, jo kuriniai yra puikus. Visokie nevykėliai pavydi Tapinui gabumų ir patriotizmo, todėl bando sumenkyti. Nepavyko sumenkinti Salomėjos Neries, nepavyko sumenkinti Justino Marcinkevičiaus. Nepavyks sumenkinti Andriaus Tapino. Talentas visados išlieka aukštumoje.

 10. Įsteigti reiktų Anykščiuose „pletkininkės “ premiją. Vat čia tai atsirastų kiekvienoje gatvėje ir po keletas, kurios vargsta be uždarbio.

 11. Daugėja užtat psihiniu ligoniu Anikščiuos

 12. Kiek Anykščiuose yra profesionalių rašytojų? Aš žinau vieną, Lietuvos rašytojų sąjungos narį gerb. Rimantą Vanagą. Daugiau niekas negali kandidatuoti į Antano Baranausko literatūrinę premiją.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.