Anykščiuose jaunimas įžvelgia perspektyvas

Liepos mėnesio pradžioje pasikeitė Pasaulio anykštėnų bendrijos atsakingoji sekretorė. Dabar šiose pareigose dirba jauna mergina, 26-erių  vilnietė Simona Ševčenkaitė.

 „Nykščiai“ klausė, kas ją, Tarptautinę teisės ir verslo aukštąją mokyklą baigusią, dirbusią Lisabonos Meno galerijoje bei pasaulio lietuvių jaunimo stovykloje „Lietuvos atgaja“,  atviliojo į  mūsų kraštą?

„Gal taip sudėliojo pats gyvenimas. Draugo seneliai kilimo iš Anykščių. Gavome butą, kaip senelių palikimą, todėl mielai pabėgome nuo didelio miesto šurmulio.  Kol kas mes čia dar tik pusmetis.  Buvo karantinas, visokie suvaržymai, dabar plačiau su viskuo susipažįstame. Kol dar negyvenau Anykščiuose, atrodė, kad tai išskirtinis miestelis. Ir neklydau. Lyginant su didmiesčiu, čia viskas atrodo natūraliau ir tikriau. Dar pastebėjau ryškų žmonių susiskirstymą. Tikrieji anykštėnai ne visada mato miesto, aplinkos ar turistinių objektų grožį, nepastebi potencialo. Atvykę čia gyventi iš didesnių miestų ar ilgą laiką pagyvenę užsienyje anykštėnai kitomis akimis žvelgia į rajono perspektyvas.  Vietiniai anykštėnai dažnai mėgsta bambėti, būna nepatenkinti renginiais, jiems vis kažko trūksta. Mano akimis, Anykščiai turi daug perspektyvų, daug potencialo, čia ramu, gražu ir gera“, – optimistiškai nusiteikusi kalbėjo Simona.

Dalina RUPINSKIENĖ

17 komentarų

 1. „Ramu gražu ir gera“… Kaip kapuose! O kur perspektyvos jaunimui? Kur darbo vietos, leidžiančios gerai užsidirbti? Kur ekonominė plėtra? Kokios jos perspektyvos rajone, iš kurio bankai ir verslas išeina, įstaigos traukiasi, ekonomika nyksta? Gal panelė žolytės parūkiusi buvo, kad jai tokie gražūs vaizdeliai rodėsi? 🙂

  • Kodėl nepasidžuaugti:) . Žmogus gavo užimtumą visuomeninėje organizacijoje, kurios veiklą įvairiai remia savivaldybė. Taigi ne vien piniguose laimė, bet ir požiūryje kaip juos užsidirbi.

  • Siulau vasara darzu ravet , ziema karves melzt , stai ir darbas Jums.

   • Kur jau anyksciuose tas jaunimas atvyksta is didmiesciu savaitgaliais pas tevus ir vel isvyksta ir retai hauni zmones nori pasilikti anyksciuose kur nera gerai apmokamo darbo ir jokiu perspektyvu jauniems zmonems tai tokia realybe

  • Pritariu 100%. Gal zmogus nesuvokia, kad Anyksciu miestelis gyvas lavonas.

 2. Jei laimėjo konkursą, tai reiškia yra protinga ir pasiruošusi.
  Jei kam nors malonu matyti tik juodą, tai ponų valia.

 3. Ir nejauna, bet pamilusi Anykščius ir gebanti įžiūrėti daug gerų pusių. Daug keliavusi, kai tik atsidarė sienos. Ir visada grįžus tikėdama, kad ir mes taip gyvensim. Taigi, šiame miestelyje visokių yra ir pagyvenusių, ir senų, o ir jaunų… Kurie bėga, o geriau neradę grįžta. O tada: ten buvo taip, ten anaip. Jei mėgsta bambėti, patys nieko nedaro, laukia…o kas daro, tai žino, kad ne viskas pavyksta iš karto.
  Sėkmės ir tikėjimo Simonai!

 4. Su tokiu požiūriu į anykštėnus….

 5. Vis tie bernai kalti kad į Anykščius atsibeldę ir jazuuu ir šita ,,,Koks sekantis bernas pritems mums mergų? Laukiam.

 6. Sekmės Simonai, ir patarčiau nekreipt dėmesio į bambeklius anykštėnus – daugumos tokia prigimtis!

  • Anykštėnai yra tokie, kokie yra. Kam jie nepatinka- keliai visi atviri: kam į Kupiškį ar Vilnių, kam- į užsienius…

   • nu taigi aš pats anykštėnas ir gerai žinau, kokie yra, nebereikia čia papildomų išvedžiojimų. visi tie nusenę bezdylos burba dėl visko ir dėl visų ar yra tam pagrindas ar ne. roko virtuvės straipsnio komentarus skaitei? ten visas gražumas mūs liaudies. tai lygiai taip pat, kam nepatinka žmonės, kurie kuriasi Anykščias sava gyvenimus ir mąsto byški kitaip negu nupezusios bobelos ar diedokai – nekomentuokit ir nežiūrėkit, tie žmonės yra kokie yra, jum irgi keliai atviri, tik kažkaip niekad neprasilenkiat.

 7. tai kuris ten iš ižvelgiamų perpektyvų bulbienę valgo ? 🙂

 8. Ecobuto sekėja

  Kokia graži!!! Kokia pankė!!! Wow, Anykščiam pasisekė. Ji labai originali ir gudri.
  Sėkmės, Simona!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.