Anykščiuose humanitarinė siunta iš Kinijos

Šiandien Anykščių rajono savivaldybės administraciją pasiekė praėjusią savaitę iš Kinijos iškeliavusi siunta. Mūsų partneris Pengžou miestas Anykščiams siunčia medicinines apsaugos priemones. Siuntinyje iš Kinijos net 4000 vnt. sertifikuotų medicininių kaukių.

Šalyje prasidėjus koronoviruso protrūkiui su Savivaldybės administracijos atstovais susisiekė Pengžou savivaldybės Užsienio reikalų skyriaus atstovas ir išreiškė susirūpinimą situacija Europoje, taip pat Lietuvoje ir pasiūlė pagalbą.

Savivaldybės vadovai džiaugiasi gauta parama ir dėkoja Anykščių partneriui Pengžou miestui. Anykščių rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų  operacijų centras nuspręs, kam bus išdalintos gautos apsaugos priemonės. Pirmenybė bus teikiama medikams, socialiniams darbuotojams, savanoriams, nevyriausybinių organizacijų atstovams.

Kartu su parama Anykščiams, siuntos iškeliavo ir į kitus Europos susigiminiavusius miestus Austrijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Vengrijoje. Pengžou humanitarinės siuntos taip pat pasiekė Japoniją bei Pietų Korėją. „Dirbdami kartu ir padėdami vieni kitiems, mes tikrai galime įveikti epidemiją ir žmonėms užtikrinti geresnį rytojų“, – išsiųsdami siuntas sakė Pengžou savivaldybės atstovai.

Ryšiai su Kinijos miestu buvo užmegzti prieš kelis metus. 2018 m. pabaigoje Anykščių ir Pengžou savivaldybės Anykščiuose pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Silvija Sakevičiūtė, Anykščių rajono savivaldybės administracijos specialistė ryšiams su visuomene

19 komentarų

 1. Kur bus nusipirkti?

 2. Svarbu savivaldybei užtektu

  • štai žmonės, kurie savęs nesaugo nuo galimo viruso užkrato ir nevisai žino kaip padėti visuomenei saugiai elgtis ir išvengti užsikrėtimų.
   Nuotraukoje gautas siuntinys iš užsienio, keliavęs per daugelį valstybių, priimamas be pirštinių. Kur žiūri Visuomenės sveikatos centro specialistės?! Reikėtų mūsų Merui ir jo komandai atskirų mokymu dėl apsisaugojimo nuo viruso .

 3. Oho. NET 4000. Pusei miestelio vienai dienai. Na, savivaldybės darbuotojams gal ir iki karantino pabaigos užteks. Atsirado proga pateisint beprasmes keliones. Tie vargani 4000 vnt. kainavo gal net kokį 1000 Eur.

 4. Tokie laimingi, tarsi patys būtų tas kaukes pasiuvę…. Tiek kaukių – smulkmė. .Kelmės ir kt. vietovių moterukės susibūrę ne tokius kiekius pasiuvo ir visiems nemokamai išdalino. Ir Anykščių raj. vieni kitiems pasiuva ir nesigiria.

 5. nuėjau šiandien į vaistinę ir nusipirkau 2 po 1 eurą nes aš turtinga.

 6. O kur dingo daktaras Vaiginas,kuris taip mėksta būti dėmesio centre ir visur fotografuotis. Gal merui jau nusibodo patarėjas ir pastatė į vietą.

 7. Tai čia sau nusipirkote?????

 8. Nu tai kas gad gavot kaukes.Sau gavot o ne Anykštėnams.
  Bintus ,servetėles ką gali medikai namo tempia,moki mokesčius,o į perrišima neši savo bintus,tas pats bus su kaukėm,tarpusavy išsidalins o tau paprastam žmogui ŠPYGA

 9. iki musu eiliniu nedakeliaus saviem reikia

 10. straipsnis buvo jog kazkur lietuvoje audi a4 bagazinej pas zmogu rado 5 tukstancius kaukiu, tai …. :DDD

 11. Kodėl visi tokie pikti esate?

 12. iki musu eiliniu nedakeliaus, saviem reikia.Išdalinti visiems padidintos rizikos žmonėms,ar girdi,mere

 13. ..oho kiek daug !!!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.