Anykščiuose daugėja peršalimo ligų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Anykščių skyriaus duomenimis, praėjusią 46-ąją šių metų savaitę (lapkričio 12-18 d.) Anykščių rajone sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodiklis buvo 40,14 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o 45 – ąją savaitę (lapkričio 5-11 d.) sergamumo rodiklis siekė 29,29 atv. / 10 000 gyv. Vaikų sergamumas gripu ir ŪVKTĮ Anykščių rajone 46-ąją savaitę sudarė 67 proc.

Daugiausiai serga Visagino miesto gyventojai ir vaikai

Bendras 2018-2019 m. gripo sezono 46 sav. Utenos apskrities gyventojų sergamumo rodiklis yra 46,44 atv. / 10 000 gyv. Daugiausiai sergančiųjų užregistruota Visagino mieste, sergamumo rodiklis siekia 88,96 atv. / 10 000 gyv., o mažiausias sergamumo rodiklis yra Utenos rajone – 23,24 atv. / 10 000 gyv. Apskrityje užregistruoti trys gripo atvejai. Didžiąją sergančiųjų gripu ir ŪVKTI dalį (68 proc.) sudaro vaikai.

Dėl gripo į ligoninę paguldytų asmenų nebuvo

Nuo keturiasdešimtosios metų savaitės renkami duomenys apie dėl gripo į ligoninę medicininės pagalbos besikreipusius ir paguldytus asmenis. Į Anykščių rajono savivaldybės ligoninę per šešias 2018-2019 m. gripo sezono savaites dėl gripo nesikreipė ir nebuvo paguldytas nei vienas rajono gyventojas. Visoje Lietuvoje 46 – ąją metų savaitę į ligoninę paguldyti tik du asmenys: 2-17 m. amžiaus grupės vaikas ir suaugęs asmuo.

Skiepytis nuo gripo dar ne vėlu

Skiepai apsaugo nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Gripo vakcina rekomenduojama pasiskiepyti kiekvienais metais rudens-žiemos laikotarpiu. Reikia maždaug dviejų savaičių, kad žmogaus organizme susidarytų antikūnai kovai su gripo virusu.

Visi norintys pasiskiepyti turi kreiptis į savo šeimos gydytoją ar gydytoją-ginekologą (nėščiosios), kuris įvertins kiekvieno paciento būklę ir paskiepys sezoninio gripo vakcina. Primename, kad rizikos grupėms priklausantys asmenys, skiepijami nemokamai.

Riziką susirgti mažina higiena

Specialistai rekomenduoja visiems gyventojams reguliariai plauti rankas, neplautomis rankomis stengtis neliesti burnos, nosies ir akių, pasitraukti nuo kosinčių ar čiaudinčių asmenų. Kosint ir čiaudint rekomenduojama užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausiai čiaudėti į alkūnės linkį).

Taip pat svarbu patalpas dažnai vėdinti ir valyti drėgnu būdu bei pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius bei apavą.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Anykščių skyriaus parengta informacija

Vienas komentaras

  1. Labai svarbu oro atsinaujinimas patalpose, kuo daugiau vedinti praverus langus arba irengti modernia ventiliacine (rekuperacine sistema). Taip pat zinoma leisti laika lauke

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.