„Anykščių vandenys“ aiškina, kodėl turi brangti vanduo

 

Ketvirtadienį Anykščių rajono tarybos posėdyje bus balsuojama dėl naujų šalto vandens ir nuotekų kainų vartotojams. Kainos, pasak įmonės vadovo Alvydo Gervinsko, didės nuo 49 iki 75 centų už kubinį metrą.

„Bute už kubinį metrą – 4 eurai 25 centai, kaina didėja 49 centais, name – 4 eurai 16 centų, kaina didėja 75 centais, juridiniams asmenims – 4 eurai 25 centai, kaina didėja 71 centu“, – praeitame tarybos posėdyje naujas kainas pristatė A.Gervinskas.
Šį ketvirtadienį bus balsuojama dėl šių kainų patvirtinimo. Aiškinamajame rašte „Anykščių vandenys“ pateikia, kodėl turi didėti kainos vartotojams.
„Pagrindinės geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazinių kainų pasikeitimo priežastys:
– pasibaigęs kainų galiojimo laikotarpis;
– išaugusios elektros energijos, kuro, medžiagų, mokesčių sąnaudos;
– 88,21 tūkst. Eur. didesne investicijų grąžos apimtis;
– Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų kainų nustatymo Metodikos nuostatų pasikeitimas
– netiesioginių ir bendrųjų (administracinių) sąnaudų dalies priskyrimas Apskaitos veiklai“, – rašoma aiškinamajame rašte.
Linas BITVINSKAS

25 Komentarai

 1. Netik kad is lietuvos bet ir is anyksciu bando ismelst paskutini skatika is zmogaus…

 2. pirma galvą tegul išsiplauna, kad tokią nesamonę peza.Niekur taip nera,kad keltų taip drastiškai kainas.Ka tarybos nariai darys?

 3. sau alga susimažina ,nes neatitinka normų tokiam kaime

 4. Labai neaišku kodėl buto gyventojui prie geriamo vandens kainos pridedama paviršinių nuotėkų tvarkymo kaštai. Čia tos nuotėkos tai nuo lietaus susirenka ir jų tvarkymas yra miesto bendrojo ūkio pareiga, kurios sąnaudos turėtų būti apmokamos iš savivaldybės biudžeto tam skirtų lėšų.
  Ar čia taip gudraujama dėl to, rajono biudžetas nesurenkamas?

 5. Režimo banditai babkes renka ? O avinai mokės?

 6. jis nezino ,kaime,mokam 5. 29 uz kubini va kur vaziuokit su traktoriais ,o koks jo atlyginimas ir kitu valdininku ir vandininkeliu,mazinkites savo algas

 7. Tai tegul parašo viešai kiek šie valdininkėliai gauna atlyginimo , žurnalistai tai Jūsų čia ARKLIUKAS.

 8. Pasikeite galiojimo laikotarpis – nebutina kelt, mazinkit.
  Isaugo energo sanaudos – Utenoj irgi isaugo, bet kaina nedideja.
  Investicijas darykit is pelno, o ne gyventoju saskaita.
  Metodika pasikeite ne tik Anyksciams, kazkodel kiti net mazina kainas.
  Zodziu, argumentai pieviski. GEDA !!!

 9. kituose rajonuose tvarkomasi taip, kad investicijų grąža nedidėja, o elektra kitur taip pat nebrangsta. Tai nemokėjimas vadovauti
  bei pasipinigavimas.
  Geras vadovas suorganizuoja viską taip, kad kainų, kurios ir taip didžiausios Lietuvoje, nereikėtų didinti.

 10. už tokią kainą, tikriausiai vanduo bus gydomasis?

 11. Ko ten sedi ,jei sugebi tik kelt mokesti,o ne sprest kaip sumažint .

 12. Bet už tai su Kalėdų egle perspjausim

 13. Auksinis miestas…su savo kainomis…

 14. pažiūrėkit kiek dykaduonių bobelių išlaiko su geru atlyginimu…

 15. Labiausiai tiketina

  Issikaskit sulinius ir nereiks uz vandeni moketi,palkstysit ziema su viedrais iki 5auksto savo narveliuose uzsinoresit moketi uz vandeni

 16. Nu jo tik tokie kaip Gervinskas taip ir kalba,nu jo tokie situos Anyksciuose ir postus uzeme,cia gi klanu klanai sitam graziam musu kaime,vyt reikia tokius is postu,kam jie laikyt sitie teletabiai,tegu drozia sau gal Ukmergen ir tegu brangina ten .

 17. Nu jo tik tokie kaip Gervinskas taip ir kalba,nu jo tokie situos Anyksciuose ir postus uzeme,cia gi klanu klanai sitam graziam musu kaime,vyt reikia tokius is postu,kam jie laikyt sitie teletabiai,tegu drozia sau gal Ukmergen ir tegu brangina ten .

 18. Tegu kaimuose kur gyventojų mažėja nestato įmantriausių valymo įrenginių,ten pakaktų paprastesnių ir neriks vandens kainų didint,juk reik kad atsipirktų tie įrenginiai o tiek nesurenka kiek sėdėdami kabinetuose paskaičiavo,tegu visų pirma išeina iš iliuzijų pasaulio ir nereiktų didint kainų,kainas didina ne dėl savo atlyginimo o dėl savo neūkiškumo.

 19. su sveiku protu rysio neber..skolu elekros imon turi,tai bando kitu sask atiduot skola 😀

 20. Tai ir nepakėlus kainų Anykščiuose vanduo brangiausias….Gal vertėtų anykštėnams streikuoti?…

 21. Anykštėnas

  Paskutiniu laiku labai suprastėjo vandens skonis,atsiduoda netai guma,lygtai-asfaltu…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.