Anykščių Užupio festivalyje – kalmukų šokiai

Rugpjūčio 8 dieną Siaurojo geležinkelio muziejuje vyko nuotaikingas, jaunas ir linksmas Užupio festivalis „Baltosios naktys – saulėtos dienos…“. Gal yra kiek kopijavimo, bet juk nepaneigsi, kad ir Anykščiuose yra Užupis.

Festivalio idėjinis organizatorius – muziejininkas Raimondas Guobis į Anykščių stoties pastatą kartu pabūti ir pamuzikuoti sukvietė anykštėnus, svečius iš JAV ir Rusijos.
Egzotiškai stoties salėje atrodė Annos Soklakovos iš Sankt Peterburgo sušoktas kalmukų šokis, Garriel Berkovski iš Mineapolio (JAV) atliekamos klasikinės roko dainos, o anykštėnams atstovavo akordeonininkas  Martynas Baura.
„Kai ateini į renginį ne tiek daug tikėdamasis, ir gauni neįtikėtinai daug…Nenuspėjamasis Siauruko stoties „viršininkas“ ir muziejininkas Raimondas Guobis susirinkusiems papasakojo apie Užupio „respubliką“ ištisą poemą! Sužinojome labai daug įdomių faktų apie čia gyvenusius ir apsilankiusius žymius žmones. O jau tada laukė muzikinė dalis: koncertavo svečiai iš Rusijos, JAV ir mūsų miesto atstovas. Senoji stoties salė su sovietiniais atributais, rusiškais užrašais puikiai tiko ir kontrastavo su skambančiomis melodijomis…Nors ir lauke, ir viduje tvyrojo karštis, – niekam neprailgo“, – įspūdžiais apie festivalį dalinasi anykštėnė Aldona Dilienė…

Tikimasi, kad festivalis taps kasmetiniu.  A.Dilienės nuotr.

NYKŠČIAI

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.