Anykščių turgus: našlaitės baigėsi, paklausiausios – surfinijos ir petunijos

Iš ryto Anykščių turguje pats didžiausiais šurmulys. Akys raibsta nuo įvairiausių gėlių. Dėmesį patraukia surfinijos, vilioja pelargonijų spalvingumas, čia apstu įvairiaspalvių petunijų, ledinukų, gvazdikėlių. Anot prekybininkų, gausiausius klientų srautus, nors ir šiandien kraštiečių antplūdis atrodo nemažas, jie skaičiavo prieš Motinos dieną. Anykštėnai tąkart daugiausia rinkosi geltonžiedes našlaites, už kurias buvo prašoma nuo 60 centų iki 1 euro.

Dabar našlaičių ant prekybininkų stalų nebematyti. Gėlėmis ir jų daigais ne vienerius metus turgavietėje prekiaujanti Audronė patikino, kad visų našlaičių augintojų derlius jau baigėsi. „Šiuo metu perkamiausios krūminės arba svyrančios pelargonijos. Žemaūgės pelargonijos daigelis – 2 eurai, svyrančių šių gėlių vazonas kainuoja 4 eurus. Taip pat populiarūs jurginai, kurių sodinukas kainuoja 2 eurus, gvazdikėliai – 30 centų bei ledinukai – 50 centų. Šių gėlių žmonės perka daugiausia. Kiek rečiau pirkėjai renkasi surfinijas. Jos labai gražios, sparčiai auga, bet kartu reikalauja daug meilės bei priežiūros. Kaip ir pernai, vis dar populiarūs pakabinami vazonai su juose jau žydinčiomis svyrančiomis gėlėmis. Toks krepšelis kainuoja nuo 4 eurų.

Pasiteiravus gėlių augintojų, kas lėmė apie 10 proc. pakilusias gėlių kainas, ne vienas tikino, jog kainos išaugo neatsitiktinai: „Brango sėklos, durpių ir žemių substratai, – sakė prekybininkė Aušra. – Šiemet prekybą gėlėmis pradėjome anksčiau. Pernai panašiu laiku šitiek gėlių, kaip šiemet, išsipardavę tikrai nebuvome. Pavyzdžiui, perėjusiais metais laumakėmiais prekiauti pradėjome tik prieš pat Tėvo dieną, tuo tarpu šiemet, vos įpusėjus gegužei, jau baigiame jas išparduoti. Be abejo, didžiausias darbymetis buvo prieš Motinos dieną, tuo laikotarpiu žmonės labai graibstė gėles. Šiuo metu jaučiamas šioks toks pirkėjų sumažėjimas, tačiau negalima skųstis, kad klientų nėra. Šiandien iš manęs labiausiai perka petunijas. Už jas prašau po 60 centų. Taip pat pardaviau net dvi dėžes sprigių. Jų daigas – 2,5 euro. Populiarios šiandien ir pakabinamos surfinijos. Jų vazonėlis – 4 eurai. Už įvairių spalvų lobelijų vazonėlį prašau 6 eurų“, – akcentavo beveik 20 skirtingų gėlių daigų siūlantis prekybininkas Rimas.

Turguje daržovių taip pat netrūksta. Iš Kėdainių atvežti agurkai kainuoja 1 eurą. Kėdainietiškų pomidorų kaina skirtinga, priklauso nuo dydžio ir spalvos, svyruoja nuo 1 iki 3,50 euro už kilogramą. Už šviežias lenkiškas bulvės prekeivė prašė 1 euro už kilogramą, šilauoges pardavinėjo po 8 eurus. Turguje keli prekeiviai turėjo pavasarinio medaus, kurio kilogramas 7 eurai. Nusiderėti niekam nepavyko – kaina stabili.

Tad kas renkasi pomidorų ar kitų daržo sodinukų daigus, kas kiloja svyrančių ar šliaužiančių gėlių vazonus, kiti perka pomidorus, agurkus, braškes ar šilauoges. Vieni derasi, kiti, paklausinėję kainų, suka link kitų turgaus prekeivių ir ieško kur pigiau. Anykščių turgavietėje eilinė turgaus darbo diena, visko daug, tik reikia mokėti rinktis ir, žinoma, derėtis.

Dalina RUPINSKIENĖ

 

Vienas komentaras

  1. ogo silauoges

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.