Anykščių socialdemokratai – už pokyčius

Trečiadienį, sausio 20 dieną, po nesėkmingų Seimo rinkimų rezultatų į nuotolinį Tarybos posėdį susirinkę Lietuvos socialdemokratai (LSDP) aptarė rinkimų rezultatus ir brėžė ateities gaires. Pasak LSDP Anykščių skyriaus pirmininko Dainiaus Žiogelio, nors nebuvo galimybės susirinkti visiems, tačiau skyriaus valdyba laikosi tokios pat nuomonės kaip ir kitų partijos skyrių dauguma.

Žiniasklaidoje buvo skelbiama, kad 40 LSDP skyrių Lietuvoje pasisakė, kad rinkimų rezultatai jų netenkina. Pasak D.Žiogelio, anykštėnai laikosi tokios pat nuomonės. „Dėl karantino neturėjome galimybės susirinkti visi, buvo susitikusi tik skyriaus valdyba, kurią sudaro 14 žmonių. Rinkimų į Seimą rezultatus vertiname blogai, žinoma, rinkimai vyko neįprastomis sąlygomis, o už rezultatus atsako partijos vadovas. Ir vertinti reikia ne savivaldos rinkimų ar rezultatų į Europos Parlamentą, o į Seimą“, – apie tai, kad anykštėnai pasisako už pokyčius partijos vadovybėje, kalbėjo D. Žiogelis.

Tarybos posėdyje skambėjo priekaištai partijos pirmininkui Gintautui Palucku, kurį užtarė europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė. LSDP nesėkmingai pasirodžiusi rinkimuose, liko dirbti parlamento opozicijoje. LSDP taryba trečiadienį taip pat nutarė suvažiavimą rengti gegužės 29 dieną. Prieš tai socialdemokratai tiesioginiuose rinkimuose turės išrinkti partijos pirmininką, kad juo liks G.Paluckas – maža tikimybė.

Anykščių LSDP skyrius sėkmingai pasirodė 2019 m. savivaldos rinkimuose, rajono taryboje socialdemokratai turi 5 mandatus, o D.Žiogelis užėmė mero pavaduotojo pareigas.  

Linas BITVINSKAS

22 komentarai

 1. Viskas taip

  Anykščių socialdemokratai nebuvo praėjusios kadencijos pozicijoje. Ir kas svarbiausia, kad liberalai atsiribojo nuo Tubio galimai korumpuotos veiklos, socialdemokratai išliko ištikimi savo principams ir nėjo su Tubiu. Lietuvoje socialdemokratai atrodė kaip be principų- nuėjo su Karbauskiu ir Skverneliu, po to išėjo, po to neišku ar oponuoja valstiečiams ar palaiko. Jaunasis partijos pirmininkas per daug nuolaidžiavo Barboros gatvės elitui ir neparodė principų.

  • Akivaizdu, nors ir neįtikėtina.

   K. Tubiui socdemai nebuvo reikalingi, jis atsivedė „liberastus“ su Luku Pakelčiu, o tie juk visada eina su konservais. Žadėjo efektingas permainas. Išvertė stiklo sieną. Ir sustojo ties pilies statyba… Pritrūko idėjų. Ir valios taip pat.

 2. LEONAS ALESIONKA

  Nebeliko A.M. Brazausko – nebeliko ir socialdemokratų! Labai partijos autoritetą nusmukdė A, Butkevičiaus lyderystės laikotarpis. Tešla, o ne lyderis! Šiandieną jo nebėra net partijoje. Visiškai nenusisekęs ir G. Palucko variantas. Jį reikėjo nedelsiant keisti, kai socialdemokratai Vilniaus miesto taryboje negavo nei vieno mandato! Nepakeitė, tempė gumą, apsimetė, kad viskas su lyderiu gerai. Partijoje vyksta trintis, partija susiskaldė. Visokių „andriukaitinių“, „sysinių“ ir „gižinskinių“ liežuviai bei išsišokimai tik kenkia partijos autoritetui! Tiek valstybėje – tiek ir Anykščių rajone. Kiek jau metų socialdemokratai daugiau 5 mandatų rajono taryboje negauna, a? O kodėl?
  Socialdemokratai ir šiandieną neturi išsiauginę ryškaus, charizmatiško, patrauklaus lyderio. Ir tai yra didelė partijos bėda. Darbas, kurį vadinčiau „partinė statyba“- apleistas. Nei uždegančių lozungų, nei patrauklių idėjų. Vien tik net 30 metų kartojamos pasakos apie „švediškąjį rojų“, kurį jie jau neša ir… va jau rytoj į Lietuvą atneš, tik niekaip neatneša, jau tapo karikatūrinėmis.
  Kaip vertinu Anykščių socialdemokratus? Prastai. Velkasi TS LKD (konservatorių) uodegoje jau ne vieną kadenciją. Negi dėl postų D. Krikštaponiui, V. Juodeliui, D. Žiogeliui verta partijai blankinti savąją tapatybę, socialdemokratines vertybes ir tūnoti „konservuotų kregždžių“, vadovaujamų buvusio komunisto, šešėlyje?

  • Pilnai pritariu issakytai nuomonei .

   • Savivaldos rinkimai 2000m.

    LSDP (Socdemai) gavo 2 mandatus rajono taryboje: G.Šmigelskienė ir R.Bukelis. LDDP – 8 mandatai. L.Alesionka gavo 3594 balsus. TS LKD (konservatoriai) – 7 mandatai. S.Nefas gavo 3178 balsus. (D.Gudelis – 1025 balsus). Va tokie istoriniai skaičiai.

  • Taigi, buvo toks charizmatiškas vadovas su šūkiu „Grupei draugų – pirmiausia“. Išsidalino visą turtą, o eiliniai partiečiai liko be nieko. Paluckas atrodo daug labiau panašus į socialdemokratą už tą po Kristutės padu atsidūrusį.

   • Ponia Veronika, nebedūsauk, Paluckas jau atsistatydino. Butent todėl, kad į socialdemokratą tebuvo tik panašus. R. Dagys ir G. Paluckas – štai tie du socialdemokratų skaldytojai.

 3. KAI BUVO TIK A.SAKALAS,V.ANDRIUKAITIS IR KITI SOCDEMAI-TAI BUVO TIKRI SOCIALDEMOKRATAI,BET KAI PRISIJUNGE KOMUNISTAI TAI JAU NE…

  • komunistus ir išgrūdo iš partijos, tik gaila, kad keliasdešimt tūkstančių Lietuvos rinkėjų vis tiek pabalsavo už senus bebrus komunystus, o pas mus tai dar seną tremties teisiamą komunystą palaikė.

  • Tu pamiršai dar Rimantą Dagį, kuris su V.Andriukaičiu duetu vertė A.Sakalą iš partijos pirmininkų. Po to abu susikapojo kuris taps lyderiu. Tapo Andriukaitis. Tada Dagys atskėlė nemažą dalį socdemų ir įkūrė savą partiją, kuri sunyko ir jos nebeliko. Anykščių socdemams vadovavo „šeštuoju partsekretoriumi“ vadintas Vyt.Pupeikis.

   • Kad jau pasisako už pokycius, tai pirmiausia reikėtų permainų ir vietiniame lygmenyje, jau laikas ziogeli pakeisti, nes rezultatų jokių neparodė.

    • Akivaizdu, nors ir neįtikėtina.

     O kuo gi jie D. Žiogelį pakeis? Nebent R. Gižinsku… Tada tai partijos skyriui iš vis būtų kapai. Tik kaip tą vietos lyderį išsiauginsi, kai sėdi koalicijoje su konservais ir esi po jų padu? Kai bijai vicmerio postą prarasti… Anykščių socdemai apsnūdę jau gal 20 metų. Ir tai ne vien tik lyderio problema.

     • Jūza fon Krakatūza

      Sakiau ir sakysiu: lygiai taip, kaip Anykščių konservatoriams neišvengiamai reikia išsikuopti nuo buvusių komunistų, taip ir Anykščių socdemams reikia išsivalyti gretas nuo visokių „pagiežinskų“ ir kitų nesantaikos kurstytojų!

 4. Koks skirtumas kas ant ko varo kad ir koks ziogelio partiją ar jis pats ką padarė kurkit darbo vietas žmonėm duokit darbo o ne pašalpas kiek seimunu anykštėnų sėdi seime ką padarė kad anykstenams geriau būtų nieko jokios darbo vietos nesukūrė koks skirtumas kas vadovauja visi tik savo interesų žiūri

  • Kai pagalvoji...

   Anykštėnai turėjo seimūnų, kurie dėl jų stengėsi, ir nauja mokykla Raguvėlėje, ir nauja ligoninė su puikia aparatūra jų rūpesčiu pastatyta. O kaip anykštėnai jiems atsidėkojo? Ogi niekaip. Tai kur gi tu rasi durnių, kuris dabar dėl Anykščių stengtųsi? Pažadėjo, pašnekėjo ir pššš… Kaip rusai sako: „Pamatrosili i brosili…“. Ko verti esate – tą ir turėkite !

  • gebelsai jam pamokomai rodo i Trampo atvejį

 5. Juozas Olekas nėra tas lyderis, už kurį aš balsuočiau. Tačiau jie gi nieko kito patrauklaus neturi.

 6. Nusivylęs!

  Nebėra Brazausko, nebėra ir Lietuvoje socialdemokratų. Tik apsišaukėliai, be kompetencijos stengiasi užimti postus ir darbo vietas, o paskui mojuoja auksiniais šaukštais!

  • Pastebėjimas

   Tu teisus. Tuometiniai Sakalo – Andriukaičio socdemai tik tada jungėsi prie A.Brazausko LDDP. kai atsidūrė ant bankroto ribos – menkai kas už juos bebalsavo visoje Lietuvoje, ne tik Anykščiuose, kuriuose 2000 rinkimuose LDDP gavo 8 mandatus, o LSDP tik du.

 7. Pastebėjimas

  LSDP autoriteto smukimas prasidėjo nuo tada, kai lyderiu tapo A.Butkevičius. Tešla yra tešla…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.