Anykščių senjorai lankėsi policijos komisariate

Šiandien, rugsėjo 21 dieną, Anykščių senjorai  viešėjo  Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariate. Senjorus pasitiko VPK Anykščių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja, vykdanti prevencinę veiklą, Rūta Avižaitė.

Pareigūnė senjorams pirmiausia paaiškino, kad atėjus į komisariatą kokiu nors reikalu, visą informaciją galima rasti koridoriuje, čia pat yra ir telefonas, kuriuo galima paskambinti. R. Avižaitė pasakojo, kaip pasikeitė pareigūnų darbas.

„Jūs koridoriuje matote užtvertą patalpą, kurioje anksčiau buvo budėtojo dalis. Dabar budėtojų nebėra, nes visi pareigūnai dirba gatvėse. Dabar šioje patalpoje yra monitorius, kuris rodo viso miesto stebėjimo kamerų vaizdus. Kameros priklauso rajono savivaldybei, yra sudarytos sutartys, mes jas tik nuomojame.  Jei pranešama apie įvykį mieste, mes kamerų pagalba galime atsekti įvykio eigą“, – pasakojo pareigūnė, įleisdama senjorus į buvusį budėtojų kambarį sakydama, kad čia bet kas įeiti negalėtų.

Vėliau pareigūnė aprodė sulaikymo kameras, kuriose, pasak jos,  8 valandoms talpinami smurtautojai ar sulaikyti vidutinio ir sunkaus girtumo vairuotojai.  Senjorai apžiūrėjo policijos automobilį, jį vairuojantis pareigūnas paaiškino, kada ir kodėl įjungiami švyturėliai, kokias visais nenumatytais atvejais reikalingas priemones su savimi vežiojasi.

R. Avižaitė papasakojo apie fizinį pareigūnų pasiruošimą, apie tarnavimo laiką ir policininko darbo subtilybes.

Pasibaigus ekskursijai po policijos komisariato pastatą, senjorai buvo sukviesti į salę, kur pareigūnė, vykdanti prevencinę veiklą, pravedė saugaus eismo pamoką. Senjorams buvo priminta, kaip saugiai pereiti gatvę, kur  turėtų būti uždėti atšvaitai ir kokiais atvejais policijos pareigūnai baudžia gatvės eismo pažeidėjus pėsčiuosius.

Antra pokalbio tema buvo apie telefoninius, internetinius ar ateinančius tiesiai į namus sukčius.  Senjorai labai atidžiai išklausė informaciją, nes pareigūnė ją paįvairino pavyzdžiais iš asmeninės patirties. Senjorai taip pat pasakojo, ką teko patiri patiems, ar ką teko patirti jų pažįstamiems.

Išeidami iš policijos komisariato senjorai segėsi gautus dovanų atšvaitus, dalinosi įspūdžiais ir džiaugėsi gavę neįkainuojamos informacijos, kaip apsisaugoti nuo sukčių,

Dalina RUPINSKIENĖ

4 komentarai

  1. Vaikai nebeateina i komisariata tai senjorus atsivedė suvaikėjusius ten, nu košmaras Anikščiu komisariate

  2. A tai ko nebuva

    Senjoru aktyviste Marijona ?

  3. kam jis reikalingas tik ekskursijoms

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.