Anykščių rajono taryba slidininkams įteikė „dovanėlę“

Vasario 18 dieną vykusiame rajono tarybos posėdis įteikė „dovanėlę“ norintiems slidinėti ant Kalitos kalno. Paslaugų kainos pabrangintos ženkliai, kai kurios beveik dvigubai, meras Sigutis Obelevičius siūlė tiems, kam per brangu, nemokamai į valias slidinėti… lygumų slidėmis.

Tarybos nariai beveik vienbalsiai patvirtino specialiąsias Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro teikiamų paslaugų – slidinėjimo ir naudojimosi keltuvu – kainas, kurios būtų taikomos paskelbto karantino metu.
VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro pavaduotoja, atliekanti direktoriaus funkcijas Renata Gudonienė 2021 m. vasario 3 d. raštu kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės tarybą ir prašė pakeisti kai kurių įstaigos teikiamų paslaugų kainas. Rašte buvo nurodoma, kad įstaiga apskaičiavo, įvertino slidinėjimo trasos paleidimo bei darbo sąnaudas ir prašo padidinti slidinėjimo ir naudojimosi keltuvu kainas iki Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbto karantino galiojimo pabaigos. VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras veiklas Kalitos g. 25 pradėjo nuo vasario 4 dienos, lankytojai Kalitos kalno centre aptarnaujami nuo vasario 6 dienos.
Kaip kito kainos.
Slidinėjimas ir naudojimasis keltuvu asmenims nuo 14 metų, pirmadieniais–ketvirtadieniais, kaina 1 asmeniui, 1 val. buvo 5 eurai, dabar bus 9 eurai.
Slidinėjimas ir naudojimasis keltuvu asmenims nuo 14 metų penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais ir švenčių dienomis2, kaina 1 asmeniui, 1 val.buvo 3 eurai, dabar bus 5 eurai.
Slidinėjimas ir naudojimasis keltuvu vaikams nuo 6 iki 14 metų, neįgaliesiems ir pensininkams pirmadieniais–ketvirtadieniais, kaina 1 asmeniui, 1 val. buvo 6 eurai, dabar bus 10 eurų.
Slidinėjimas ir naudojimasis keltuvu vaikams nuo 6 iki 14 metų, neįgaliesiems ir pensininkams penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais ir švenčių dienomis, kaina 1 asmeniui, 1 val. buvo 4 eurai, dabar bus 6 eurai.
Tarybos nariai kiek padiskutavo dėl šių įkainių. Darbietis Ričardas Sargūnas teigė, kad negerai siųsti tokią neigiamą žinią apie Anykščius per sunkmetį, Kęstutis Tubis prieštaravo, kad taip bus apribotos nepasiturinčių asmenų teisės slidinėti, meras Sigutis Obelevičius pasiūlė tiems, kas neturi pinigų, nemokamai slidinėti lygumų slidėmis, o Mindaugas Sargūnas sakė, kad tai vis dėlto pomėgis ir už tai turėtų susimokėti tie, kurie slidinėja.
Po diskusijų 22 tarybos nariai balsavo už kainų kėlimą, tuo tarpu R.Sargūnas susilaikė, o K.Tubis balsavo prieš.
Kainos, kaip teigiama, įvedamos tik karantino laikotarpiui.
Linas BITVINSKAS

46 komentarai

 1. Pasprinkit

 2. Mano nuomone asociacija, atstovaujanti neįgaliuosius galėtų paduoti savivaldybę į teismą už jų diskriminavimą ir taikymą aukštesnių kainų už tas pačias paslaugas kaip ir kitiems vartotojams, neturintiems
  Keista kaip savivaldybėles specialistai ir dauguma rajono tarybos narių neįvertino sprendimo, pažeidžiančio asmenų lygių galimybių teises?
  Manau, kad spaudos atstovai, pasidomėję giliau šio sprendimo teisėtumu, sukeltų viesulą Biliūno g.

 3. vaikai nori slidinet ant kalno aciu irbe jusu galima ant lygumu .o kalnas?SVECIAMS? nori slidinet ?-dvigubai viskam mokesciai keliami o atlyginimai?ypac kai siuo metu zmones negali dirbt .tai valio kelkim mokescius

 4. Ar su kainom viskas tvarkoj? Vaikams brangiau negu suaugusiems, savaitgaliais 5, o paprastom dienom 9 eur?

  • Taip parašyta sprendimo projekte, už kurį balsavo daugumą valdančiųjų. Čia jau reikia klausti ar jiems su teksto suvokimu ir balsavimo pareigos supratimu viskas tvarkoj ar rankas kiloja kaip palaidi šunys prie kiekvieno stulpo koją pakelia, kad pasižymėtų …

 5. Anykštėnas

  Senai turėjo būti pakeltos kainos. Kalitos kalno įkainiai po branginimo yra vieni pigiausi Lietuvoje. Dabar kalnas dirba nuostolingai. Aš neslidinėju, tai kodėl mokėdamas mokesčius turėčiau remti slidinėtojus? Kažkodėl pvz medžioklės savivaldybė neremia, čia tas pats. Tik kaina pakelta turėtų likti visada, o ne tik per karantiną.

  • tai ir liks visada pakelta kaina, net nereikia abejot…

  • Jisai praktiškai nedirba, ar 3 dienos per savaitę yra darbas, Liepkalnis gal visą parą dirba 24/7. Dabar tai tikrai manau, kad dirbs nuostolingai, nes anykštėnai tokiomis kainomis retas kurs slidinės, o kitų rajonų gi neleidžia.

  • Nebūtinai turi slidinėti, bet jeigu turi sveiko proto, tai galėtum suprasti, kokį teigiamą užtaisą visam gyvenimui jaunimui duoda valandos praleistos slidinėjant ant Kalitos. Manau su medžioklė nėra ko lyginti

 6. pritariu naujoms kainoms,kam per brangu tegu ant paprastu kalnaliu slidineja.Juk cia pramoga,jei nori linksmintis tai pats ir susimokek!!!!!

 7. Dėl manęs visai kalnas galėjo nedirbti. Neslidinėju ir mano šeimos nariai to nedaro. O kas nori pramogauti, tai tegu moka. Čia visame pasaulyje taip.

  • Va teip,nejaugi mokesčių mokėtojai rems pramogaujančius. Juk nekainuoja laukai ir kalnai be keltuvų. Mes jauni visur rasdavom vietų, nebuvo jokių keltuvų,“eglute“ ir į kalniuką,bent sportas 💪👍

   • Pritariu! Beto galiu pridurti, kad kaip nevažinėjantis su automobiliu, nesuprantu, kodėl iš mano mokesčių valomos gatvės, pilnai pakaktų šaligatvių. Automobilis yra prabangos reikalas, vaikščiokit peškom – sveika.

 8. Vaikams,pensininkams ir neįgaliesiems brangiau nei kitiems . Ar kažko nesupratau?

 9. nuo kada isigalioja?

 10. Nebrangiau. Pranešėja per tarybą atsiprašė už klaidą su kainomis. Taryba balsavo jau su pataisytomis kainomis dokumente.

 11. GAL PERSALO GALVAS TARYBOS NARIAI,NESUGEBA NET VISO KALNO PARUOST. TAI UZ KA MOKET

 12. Pirma trasas paruoškite,nes tik viena trasa ir ta rwtai tvarkoma! Žmones be darbu o jus kainas keliat! Geda tokiu sprendimu!

 13. O eit geliu augint nesiule?

 14. Visų pirmą tvarkykite slidinėjimo trasą kiekvieną dieną ir atidarykite abi trasas….Jei pastebėjote, kad perkant biletą yra parašytą, kad į kainą įskaičiuota keluvas ir dvi slidinėjimo trasos. Kur antra??

 15. Ko purkstaujat del kainu norejot slidinet tai ir mokekit uz pramogas juk ne visus metus slidinejat sveikata brangiau kainuoja o kam perbrangu galite miskais su slidemis perlekti uz dyka (

 16. Kad Kumečiai netrukdytų slydineti ,ponams ?? Ir pakėlė

 17. Labai kiauliškai pasisakė ponas meras rajono gyventojų atžvilgiu, pasiųsdamas slidinėti lygumomis. Kalitos kalnas nėra jo asmeninė, privati nuosavybė ant kurios jis su pavaduotoju vasarą nemokamai smaginosi už mokesčių mokėtojų pinigus.
  Kanos už paslaugas gali būti didinamos, bet pabrangimas turi būti motyvuotas ir skaidrus, pateikta kainos pagrindimo skaičiuoklė viešai, o ne viena ponia sugalvojo, o kitas ponas pritarė ir kam nepatinka-tas tegul pakalnėje slidinėje.
  O kur parašyta, kad už tuos bilietų pinigus lėšos nenueis TVIC administracijos atlyginimų didinimui ar priedams išsimokėti?

 18. Slidininkas

  Gobšūs Anykščių tarybos nariai, kažkaip net neskaniai viskas nuskambėjo iš mero lūpų. Argi taip turi kalbėti miesto meras? Kainos pagal sąlygas neadekvačios, už vieną trasą – 10€/1h??? Čia juk Liepkalnio kainos. O Liepkalnis kiek trasų turi, pasidomėjote? Ignalina – 9€/2h, Klaipėda – 10€/2h, Plungė – 12/2h. Viena vadovė nelabai turi supratimo apie slidinėjimą (meras taip pat), o visi kelia rankeles todėl, kad taip reikia. Jeigu tokia kaina už bilietą, tai gal duokit už tai ir kokybę. Tikrai mėgstu slidinėti ir buvau jau ne kartą ir ne du ant kalno. Bet dabar manau, kad bus paskutinis kartas, manau ir kiti taip padarys, kad iš gobšumo paspringtumėte.

  • O IS KOKIO RAJONO BUSI?O KAD IR NEBUSI,TAI NIEKO,GAL ISGYVENS IR BE TAVES.

   • Nieko negalima suprast apie slidinėjimo kainas ,darbo dienom brangiau ,vaikams irgi brangiau nei suaugusiems , ar tik nebus taip kad neblaivus rengė kainininka ……

 19. normalios kainos

  Aukštagirės kaimas I – V 2 val. 14 €, VI – VII (ir švenčių dienomis) 2 val 19 €
  Ignalina I – V 2 val. 9 €, VI – VII (ir švenčių dienomis) 10 €
  Mortos kalnas I – V 2,5 val €8.50, VI – VII (ir švenčių dienomis) €11.00

 20. Ačiū merui

  Ačiū merui už dovanėlę. Na dabar tai jau tikrai surinks daug pinigų

  • miestelėnas

   paskaičius komentarus apie KIK valdymą, apie TVIC laikinosios direktorės pasiūlymus ir iš to sekančius rajono vadovų sprendimus, nebelieka ko tikėtis, jeigu rajono daugumos gyventojų balsus gavęs ir į mero postą per savivaldos rinkimus išrinktas politikas visai nebesiskaito su kita nuomone, ir nepakęsdamas opozicijos lyderio pasisakymų taip pat ne etiškai elgiasi ir pasisako prieš gyventojus, paniekindamas jų galimybes, didindamas socialinę atskirtį ir kiršinamas nesantaiką ne tik dėl politinių pažiūrų bet ir dėl socialinės nelygybės išryškinimo.
   Ar gali jauni, nesugadinti sovietinių ir vėlesnių, Nepriklausomoje Lietuvoje susikūrusių partinių klanų įtakų žmonės sieti savo perspektyvas gyvenimui tokiame rajone, kai mato tokias pažiūras į savo rajono gyventojus. Kai neieškoma kaip daugiau suteikti paslaugų prie turimos infrastruktūros, o bandoma kaip daugiau nuplėšti, prisikūrus savų taisyklių, dangstantis karantinu ar prasėdėtomis prastovoje dienomis, už kurias sėkmingai paimti Valstybės pinigai dėl darbuotojų algų kompensacijos.

 21. Pamokėlė "rašytojui"

  kainos negali būti pigios ar brangios, jos gali būti didelės arba mažos, aukštos arba žemos, todėl jos negali nei pigti ar nei brangti.

 22. Slidinėjimo būrelis

  ponas Mindaugas, liberalų sąjūdžio lyderis labai aiškiai išsakė valdžios, valdančios visų mokesčių mokėtojų pinigais įrengtos infrastruktūros paslaugų teikimo politiką.
  – nori naudotis?- mokėk tiek, kiek prašome, o jei negali mokėti eik šunims šėko pjauti.
  Gaila, kad demokratiškos partijos politikas į viešas paslaugas žiūri kaip į padipelnymo šaltini. Meras prasitarė, kad TVICUi reikia lėšų dėl būsimų naujų patalpų įveiklinimo. Darytina prielaida, kad paslaugos kaina pakelta ne dėl Kalitos kalno infrastruktūros išlaikymo sąnaudų.
  Beja, ponai politikai jeigu pažiūrėtų atidžiau į savo valdomus aruodus, tai rastų lėšų, kurios išleidžiamos į orą, prisidengiant įstaigų vykdomomis programomis, visuomenės sveikatinimo ugdymui, sporto populiarinimui, laisvalaikio užimtumui. Tačiau tos panaudotos lėšos visokiems lankstinukams ir seminarams neduoda realių rezultatų kokybiniu vertinimu.
  Ačiū už dėmesį.

 23. Puikiai padirbeta – teisingas sprendimas ,tokios kainos atitinka siu dienu realybe .

 24. Svedasu Jadze

  supratu, norima susirinkti pinigų iš kalnų slidinėjimo mėgėjų, kad apmokėti nelegalios pramoginės trasos, kurioje pramogavo meras ir mero pavaduotojas bei Seimo narys išlaidas ir išsipirkti statybos įteisinimo leidimą.

 25. nesuprantu tu slidininku ,kurie labai trosko ,kad trasa veiktu ,o dabar rauda ,kad kainas pakele jeigu nori pramogos mokek ,jei ne yra llygumu ir kalnu , kur nieko nekainuoja ,o kainos normalios ,gal dar ir mazokos

  • Slidininkas

   aš nesuprantu tavo komentaro ir paslaugos kainos vertinimo. Tai parašyk kiek per darbo dieną kainuoja keltuvo eksploatacija, tada bus aišku ar bilieto kaina normali ar maža ar užaukštinta.

 26. i kaina ieina nee vien tik keltuvo eksploatacija ,bet ir trasos paruosimas , apsvietimas is gauto peelno reikia sumoketi mokescius ismoketi atlyginimus ,oir pelno turi likti cia juk ne labdaros skyrius

  • Pagal oficialius VĮ Registrų centro duomenis TVIC yra įregistruota kaip viešoji įstaiga- ne pelno siekianti įstaiga, kuri veikia pagal viešųjų įstaigų nuostatus ir įstaigos patvirtintus įstatus.
   Patvirtintų įstatų 5.1. punktas apibrėžia centro tikslus taip:
   tenkinti viešuosius interesus ir skatinti Anykščių turizmo ir verslo plėtrą, atsižvelgiat į Anykščių rajono savivaldybės strateginius prioritetus

 27. I am making 10,000 Dollars at home on my own laptop. Just do work online 2 to 4 hours properly. so i make my family happy and you can do check it out what i do……… https://bit.ly/39JrDqt

 28. Perkant bilietus tik vienas pasirinkimas pilna kaina

  • Pastabėlė

   Rajo tarybos nariai mano, kad anykštėnai gali sumokėti uū vaikų sportinius užsiėmimus tiek pat kaip ir dirbantieji.
   Liberalų lyderis pabrėžė, kad slidinėjimas nuo kalno ir naudojimasis keltuvu- tai prabanga. Matote už mokesčių mokėtojų pinigus įrengta trąsa ir parduodami bilietai per kelias slidinėjimo savaites turi atpirkti visos žiemos tvico prastovą.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.